Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 221
O Matko Bosko Termokurczliwa, ile w tym wątku wywaliło prawicowcow (z tego co widzę - głównie kucy) dowodzących, że ten gość (poszukiwany listem gończym za morderstwo na Nowym Świecie) wcale NIE musi być osobą wierzącą.

Nie lubię whataboutismów, ale w tym wypadku zrobię wyjątek - wyobraźcie sobie cyrk w komentarzach, od tej samej grupy osób, gdyby ten gość zamiast Krystusa i Maryjii miał tatuaże z np. Che Guevarą lub nawet zwykłą tęczę. Prawicowcy zaliczyliby incydent jak z PL do El Paso, screeny latałyby tu przez następne 5 lat jako

"OSTATECZNY DOWÓD NA TO, ŻE LEWACTWO TO MORDERCY!!!!!!!!111jeden"


i nawet nie zapraszam w tym temacie do dyskusji, bo to najwyzyczajniej #takaprawda

#bekazprawakow #bekazkonfederacji #bekazkatoli #ukraina #wojna #neuropa
Pobierz
źródło: comment_1653740762eTo1xlbd3HmCrmHG24tlKT.jpg
  • 25
@MglawicaKraba: to nie była cała konfederacja, to nie byli wszyscy z partii korwin, to nie byli wszyscy narodowcy, to nie wszyscy księża, nie cały kościół, to nie byli prawdziwi prawicowcy, oni tak naprawdę nie wierzą w boga, to były lewaki.

Już dochodzi do tego że jak to czytam to nie chce mi się śmiać tak jak kiedyś, to jest jak z NPC w Scrollsach, mają konkretne linie dialogowe do zaprezentowania i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@jakubz:

Osoba wierząca nie zabija za głupotę, choćby i miała 100 tatuaży.

Gdybyś tak chciał wypisać wszystko, czego wierzące osoby nie robią to się okaże, że w Polsce nie ma katolików.
W zależności od potrzeby Kościół jest wspólnotą ludzi błądzących, dążących do doskonałości w Jezusie Chrystusie lub komuś, kto uważa się za wierzącego odmawia się prawa bycia katolikiem, bo psuje wizerunek wspólnoty.
xDDD
Jaka prawda, taka prawda, a prawda jest taka, że większość środowisk związanych ze #sportywalki to zwyrodnialcy, półgłówki i ciężka patola. Ze świecą szukać tam osobnika z trzycyfrowym IQ, za to łatwo spotkać fizola powiązanego ze środowiskami przestępczymi, który wpakuje własnej babci kosę w plecy - stwierdzi to każdy, kto ma kontakt z tego typu ludzmi - w tym normalni sportowcy. To takie zaskoczenie, że dresiarz wymalował sobie na ciele Jezusa, Maryję albo
@van-der-staas: tzn. gość może i uważa się za wierzącego, teologiem nie jestem, ale nie znam przyazania/zalecenia zabijaj bezbronnych...

Więc może masz rację , ze za takiego się uważa/ł... i pewnie KK ałby mu rozgrzeszenie gdyby odpokutował / okazał skruchę itd. bo KK to religia grzeszników, którzy powinni chcieć poprawy itd. ale teologiem nie jestem ;P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakubz:

nie znam przyazania/zalecenia zabijaj bezbronnych...

Odpowiedz sobie w duchu na te pytania:
1. Ilu jest w Polsce katolików?
2. Ile znasz osób, które przestrzegają wszystkich przykazań?
3. Czy gdyby morderca pochodził z Pakistanu to powiedziałbyś, że nie jest muzułmaninem, bo Koran wielokrotnie zabrania zabijania niewinnych?
@van-der-staas: 1. Nie wiem ;)
2. 0, bo nie da się. To jest wysoko postawiona poprzeczka, której próba dosięgnięcia czyni Cię dobrym człowiekiem.
3. Nie wiem, nie znam Koranu, ale Koran chyba ma jakieś nauki o mordowaniu niewiernych, czego KK nie posiada. Tzn. NT.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jakubz: no właśnie, nie da się przestrzegać wszystkich przykazań. Nie można więc powiedzieć, że ktoś nie jest katolikiem, bo tego nie robi.
Co do Koranu, to on w kilku miejscach zabrania zabijania. Pozwala na walkę z "niewiernymi", gdy ci są najeźdźcami lub prześladują muzułmanów. W porównaniu do Biblii to pestka. ;)
@van-der-staas: generalnie gość jest zaprzeczeniem nauk kościoła tzn. tak się wydaje, bo może po prostu naje.... się / naćpali czegoś i im odwaliło. Widziałem takich na zajęciach kiedyś penitencjarnych, gdzie opowiadali właśnie o takiej sytuacji... że wytrzeźwieli i okazało się, ze gość kogoś zamordował...

Jednak nie robiłbym z tego równanie, że niby tacy są KK... bo domyślam się, że poza tatuażami to pewnie kościół widywał od święta... ale moze się mylę,