Wpis z mikrobloga

@fervi:
Ja tam po nieprzerwanym użytkowaniu androida od czasów HTC Dream/Era G1 kupiłem IP 13 Pro Max i w sumie to nigdy nie byłem bardziej zadowolony z telefonu niż teraz. Co najbardziej wnerwia, to to, że nie ma wielu darmowych apek z których korzystałem na andku bo przez opłatę za umieszczenie w appstore niektórym devom się po prostu nie opłaca a np nie chcą umieszczać reklam czy blokować funkcji zmuszających do
Ja tam trochę jestem nerdem i dlatego wybieram Androida.


@fervi:
Ja też, tylko na co mi nerdzenie na telefonie? Można się pobawić malinką a do projektu czy "zadań specjalnych" użyć któregoś spośród starych telefonów z szuflady. Główny telefon ma niezawodnie, wygodnie i szybko działać a do zabawy są przecież inne sprzęty. Może mi się po prostu odmieniło z wiekiem. ¯\_(ツ)_/¯

@Dajpancenta:

Mordo, jak u ciebie wygląda stabilność Allegro?

Nie zauważyłem
Ja też, tylko na co mi nerdzenie na telefonie? Można się pobawić malinką a do projektu czy "zadań specjalnych" użyć któregoś spośród starych telefonów z szuflady


@smk666: No właśnie nerdzenie na telefonie jest najlepsze. Ale też trzeba chcieć. Dlatego, że malinka to zabawka o niewielkiej wydajności.

Ale na przykład:
- Czy wszelkiego rodzaju DeXe i tego typu rozwiązania mogą zastąpić komputer? A jeśli nie, to dlaczego?
- Jak rozwija się emulacja
@fervi:
Rozumiem Cię, jeszcze ~5-7 lat temu mi się chciało bawić w podobne odpały. Teraz po prostu nie mam na to czasu i bardziej sobie cenię to że coś po prostu sprawnie działa a bateria trzyma 10-11h SOT.
@Dajpancenta:
Ja kupuję więcej bo jak nie musze się pieprzyć z blikiem tylko mam płatności apple pay to jeszcze łatwiej rozstać się z kasą. Tak naprawdę to androidzie nigdy nie przekonałem się do płacenia telefonem, zawsze coś było "trochę nie tak". Od czasu posiadania iphona w zasadzie nie używam już karty ani blika i nie noszę ze sobą portfela bo to po prostu na iOS w końcu wygodnie działa.

To w
Nie wiem o jakim nerdzeniu mówicie. Jak byłem w gimbazie to nerdziłem bo miałem gówniane telefony na które wygrywałem Cyanogenmoda, rootowałem i wgrywalem cuda jakie się astronautom nie śniły.

Teraz mam już drugi telefon z czystym Androidem i zero jakichkolwiek zabaw w nerdzenie, wszystko po prostu działa jak należy. W sumie smutne, ze czysty android jest tak mało popularny kiedy oferuje tak dobry stosunek ceny do jakości...
Wcześniej miałem Xiaomi Mi A1,
@LuxEtClamabunt: Nie chodzi o wydajność czy jakość, bo w sumie wszystko teraz działa bardzo zajebiście. Chodzi o testowanie granic smartfonów.

Jak ktoś chce to może sobie łatwo wgrać czystego Androida na smartfona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fervi: w tym rzecz że tam najnowsze to jest P30, al od p40 producent nie odblokowuje.
Trzeba walić bruteforcem co może potrwać w H czasu o ile nie wywali się po drodze.

Nie tędy droga. Jeśli ktoś chce pchać customa niech kupuje telefon który daje taką możliwość i jest do niego w pełni działająca "oficjalka".
@Dibhala: W teorii każdy smartfon od Androida 9 powinien to wspierać. Ale jak jest, różnie. Tu masz listę przetestowanych, co nie oznacza, że ci nie pójdzie. Masz aplikację, która sprawdzi czy potencjalnie możesz mieć taki obraz.

W porównaniu do starych custom romów, masz jeden obraz na wszystkie smartfony. Stąd np. rozwój Droidiana, czy Linuksa (Mobiana) na telefony, gdyż nie musisz super mocno specjalnie dopasowywać wszystkiego. Rdzeń zostaje na miejscu, tylko "góra"