Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 282
Mały update odnośnie mojego ostatniego wpisu dotyczącego DKMS.

Zaczynając od początku. Ostatnio mówiłem że żadnego telefonu nie otrzymałem. Jednak kolejnego dnia się to zmieniło. Otrzymałem telefon od Pani która poinformowała mnie jak wygląda pobranie dwoma metodami i jak to wszystko działa. DKMS zwraca za koszty transportu oraz hotelu jeżeli taki będzie potrzebny. Jeżeli będą potrzebował osoby, która będzie mnie wspierać to oczywiście jej koszty też zostaną zwrócone. Pytali się mnie do jakiej placówki mam najbliżej, a są one tylko w większych miastach (Gdańsk, Warszawa itp.). Dodatkowo było jeszcze kilka pytań odnośnie ankiety medycznej która poprzedniego dnia wypełniłem. Od razu otrzymałem też informacje, że lekarz biorcy zatwierdził mój stan zdrowia.
Następnie przyszedł czas na ustalenie daty oraz lokalizacji porbrania krwi do badania zgodności, oraz do badań wirusologicznych.
Został mi zaproponowany dosyć szybki termin, ale akurat wtedy byłem na delegacji, więc musiałem to przełożyć na tydzień później. Oczywiście załatwianie wszystkiego jest po stronie DKMS.

Poszedłem do miejsca pobraniana umówiona godzinę. Akurat trafiłem, że w placówce medycznej nie było kolejki, więc i tak wszedłem od razu. Jestem ciekaw czy tak samo by to wyglądało gdyby byli inni ludzie.
Pani oczywiście pobrała krew do "chyba" 5 fiolek i aż się dziwiła że tak dużo, bo zawsze mniej przysyłali.

Od tamtej pory minęły prawie dwa tygodnie i dostałem maila takiego jak widzicie poniżej.

Wirusologiczne jestem zdrowy, teraz ciekawe czy zgodność z pacjentem będzie na odpowiednim poziomie.

Teraz nie pozostaje nic innego tylko czekać ( ͡ ͜ʖ ͡)

#dkms #wygryw
Cargos - Mały update odnośnie mojego ostatniego wpisu dotyczącego DKMS.

Zaczynając o...

źródło: comment_1654015378X5JRVb3nROTfq9mE6vnp2J.jpg

Pobierz
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cargos oddawałem szpik z krwi. Jak masz jakieś wątpliwości, pytania to pisz priv.
Od siebie dodam, że w moim przypadku dopiero po drugim takim badaniu okazało się że będzie pobranie. Trzeba zdać sobie sprawę że stanu zdrowia osoby chorej, ona też musi być przygotowana na przeszczep. A w całym oddawaniu szpiku największym szokiem dla mnie było to że mój brat genetyczny jest w Brazylii.
Czy można się dowiedzieć kim jest biorca przed oddaniem szpiku?


@Zborro: nie, dopiero po oddaniu możesz dostać co najwyżej informację o wieku, płci i czasem z jakiego kraju jest ta osoba. Więcej info dostępne jest dopiero po kilku miesiącach, latach albo wcale.
Czasem można wysłać przez fundację do siebie kartkę na Święta, a zdarza się niekiedy że i takie osoby chcą się spotkać i wtedy Fundacja to umożliwia ( ͡~
@Cargos: byłem w takiej samej sytuacji, ale okazało się że mimo zgodności, bylo też dwóch innych dawców i wybrali jednego z nich a mi podziękowali i tak sobie czekam aż będę mógł komuś oddać szpik ;) życzę powodzenia żeby Cię wybrali ;)