Wpis z mikrobloga

GW znowu w formie xD

https://wyborcza.pl/7,101707,28516707,czy-poroces-johnny-ego-deppa-i-amber-heard-to-pocalunek-smierci.html

Już sam wstęp do artykułu twierdzący, że wyrok zapadnie 31.05 świadczy o "rzetelnym" dziennikarstwie.

Na zdjęciu - "nieidealna ofiara" podczas odsłuchu nagrań z domniemanej przemocy z strony zarówno kata i ofiary. Czy tak to wygląda? Osoba przychodząca na świeżo zeznawać traumatyczne przeżycia (wyrywanie włosów z skalpem, gwałt butelką) cały czas się uśmiecha?

Polecam również zapoznać się z komentarzami. Widać, że czytelnicy mają więcej RiGCZ od redaktorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gazetawyborcza #wyborcza #bekazlewactwa #johnnydepp #amberheard
kochamschabowe - GW znowu w formie xD

https://wyborcza.pl/7,101707,28516707,czy-po...

źródło: comment_1654073822XD8kgoXwqLC9BWPnM2dl0D.jpg

Pobierz
  • 11
Czy tak to wygląda? Osoba przychodząca na świeżo zeznawać traumatyczne przeżycia (wyrywanie włosów z skalpem, gwałt butelką) cały czas się uśmiecha?


@kochamschabowe: Zupełnie w tyłku mam ten proces, się nie interesuje i nie mam zdania na jego temat.

Natomiast w ogólności - tak, cały dorobek psychologii od połowy XX wieku mówi, że jeśli ofiara się uśmiecha to nie znaczy, że kłamie.
@kochamschabowe: Po pierwsze zacznij od czytania ze zrozumieniem.

Nie twierdzę, że jest niewinna. Twierdzę tylko, że pojawienie się uśmiechniętym po rzekomym maltretowaniu to żaden dowód na kłamstwo sam w sobie. Niektóre ofiary zamykają się w domu, inne wracają do normalnej rutyny jakby nigdy nic. Podstawy wiktymologii.
@czeskiNetoperek: W takim razie nic to się ma do wątku. Nie obchodzi mnie to, że to jest możliwe. W świetle wszystkich dowodów najpewniej Amber go wrobiła.

Jak wspomniałem, nie jestem w stanie wrzucić wszystkich dowodów w post. Jest ich więcej i smutne jest to, że z uśmiechem na twarzy można kłamać i niszczyć karierę facetowi. Gazeta wyborcza najpewniej dalej będzie jej bronić i pluć na Deppa.
@czeskiNetoperek: Czemu ma mnie obchodzić, ze to w kontekście Amber jest możliwe? Nie ma zdjęć z pobić, obdukcji, nic poza zeznaniami siostry.

W tej sytuacji mówienie, ze jest możliwe bycie ofiara przemocy i uśmiechanie się jest nie na miejscu. Nie podważa to reszty dowodów.

To jest wejście w środek dyskusji nie mając pojęcia o sytuacji używając generycznej wiedzy i myślenie, że miało się pozytywny wkład w jej poziom.