Wpis z mikrobloga

W około godzinę znalazłem 10 błędów/absurdów w oświadczeniach majątkowych posłów, a to jest tylko kropla w morzu.

W dalszym ciągu część posłów (również do PE) i senatorów nie wypełnia ich z należytą starannością, a są to dokumenty skierowane przede wszystkim do wyborców, którym, myślę, że należy się szacunek.

Postanowiłem, że przejrzę wszystkie oświadczenia, spiszę błędy i wyślę tę listę do odpowiednich urzędów, a może też i do mediów. Pokażę tym, że skoro jeden gość może to zrobić, to tym bardziej grupa osób da radę. Tych oświadczeń jest łącznie 612, także bez dramatu.

Jeśli popierasz tę akcję, zachęcam do zapoznania się ze szczegółami na YouTube i podania dalej. :)

https://youtu.be/wboWlNqssdo

#polityka #pieniadze #sejm #senat
  • 5
@Goods: Hej, fajna akcja! Spore wyzwanie. I niestety, póki nie ma elektronicznych deklaracji, nie ma co uważać ze mamy w ogóle system oświadczeń majątkowych z prawdziwego zdarzenia i trudno to w ogóle kontrolować. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wypełnianie oświadczeń ręcznie, na różnych wzorach, wskazywanie różnych i zastanawiająco niskich wycen majątku, wszystko to sam już zauważyłeś. Samo CBA sprawdza ułamek oświadczeń.
Ten artykuł dobrze podsumowuje ten bałagan.
Tu