Wpis z mikrobloga

Ach ten zahut . Tam to jest życie. Pewnie ich nie stać, bo polskie oszczędniki im wykupiły wszystko. Average INCOME XD

Niech im ktoś powie, że tam każdy w wieku 30 lat jest dyrektorem za 8k euro XD Tak pisaliście wykopki. Oni chyba nie wiedzą, że jedną pensją kupują 2m mieszkania XD

The cost of buying a house is so expensive in Germany that a single, childless person earning an average income cannot afford to buy an average home in Germany. People earning an average wage will usually have to turn to more rural areas, like those in Saxony and Saxony-Anhalt. Even people earning a salary that puts them on the threshold of the top tax bracket are limited as to where they can buy a house.


https://www.iamexpat.de/housing/real-estate-news/most-googled-why-do-germans-prefer-renting-rather-buying-house

Bonus w komentarzu XD

#nieruchomosci #niemcy #mieszkanie #kredythipoteczny #dom #hipoteka #nbp
  • 17
@Strahl: no i co? Myślisz, że jako lekarz to że zarabiasz więcej niż wszyscy dookoła? Chłopie lekarze to najśmieszniejsza grupa społeczna, która dyma pół życia na uczelni, żeby potem dorównać programiście w zarobkach. Programiście, który od 20 rż klepie kod, Ty w wieku 20 lat to poprawiałeś pewnie maturę.

Jak zwykle u typowego lekarza łeb w chmurach XD
@Kiedysbedeczerwonka: Niestety albo stety, ale chyba zarabiam - gdzie programista ma sufit zarobków? 25k? 35k? Bo mi płacą w przeliczeniu na polskie gównowarte złote jakieś 55k miesięcznie, a jestem raczej w niecałej połowie ścieżki zawodowej. Z tym się zgodzę - programistom którzy w Polsce jakimś cudem złapali ofertę 4k euro i żyją za polskie ceny może się wydawać, że zarabiają całkiem nieźle, przynajmniej w porównaniu do średniego Polaka.
przeliczeniu na polskie gównowarte złote jakieś 55k miesięcznie


@Strahl: brutto.

Zapytaj programistę z VAT ile zarabia na seniorze. Potem zastanów się ile zostanie programiście na ryczałcie a ile tobie po podatkach XD połowa jak Ci zostanie to dobrze. Programista w wieku 25 lat może trzepać 30k netto + vat z 5-8,5% na ryczałcie. Ty w wieku 25 lat w najlepszym razie powoli kończyłeś studia.

Chłopie to co programista zarobił, zanim się
@Kiedysbedeczerwonka: Przy odpowiedniej klasie podatkowej zostaje mi dużo więcej niż połowa. Ale ja nie o tym, bo mnie takie szczeniackie przepychanki średnio bawią, jakbym chciał pracować na ryczałcie to w Polsce też mam taką możliwość, ale tu musiałbym wrócić do tego smiesznego kraju, co mi zupełnie nie po drodze - wracając do pierwotnego pytania, skoro już wyjaśniliśmy sobie fakt, że kurnik w Polsce mnie absolutnie nie interesuje:

wpakowałeś się w kredyt
wpakowałeś się w kredyt po sama szyje i próbujesz jakoś ten fakt skompensować i zracjonalizować?


@Strahl: odpowiadam. Nie, i zarabiam więcej w netto w tym śmiesznym kraju niż Ty brutto, razem z żoną w DE. Ale i tak pewnie nie uwierzysz, a ja i tak nie mam zamiaru udowadniać nic nikomu tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kiedysbedeczerwonka: Nie uwierzę, bo wydźwięk całego twojego obsesyjnego contentu jest taki, jakby zdarzyło ci się wpakować pięć lat temu w kredyt na trzydzieści lat i teraz wszystkim próbujesz wyperswadować, że zmarnowanie 20 lat życia na spłatę tych 65 metrów pod Pruszkowem to najlepsza decyzja jaką kiedykolwiek podjąłeś. I to jest jedyne, co ci się udało póki co udowodnić. Może nawet doszedłeś do tych legendarnych programistycznych 15k w międzyczasie, czego serdecznie gratuluję.
Nie uwierzę,


@Strahl: nikt cię do tego nie namawia. Nie jestem programistą. Dla mnie to zbyt małe zarobki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wracaj do wypisywania recept i pracowania w systemie przygotowanym przez tego programistę. Gdyby nie on, to byś roboty nie miał.

Lepiej marnować komuś 20lat na spłatę kredytu, niż na 20 lat nauki żeby móc wrzucać zdjęcia rentgenów na wykop.

Pilnuj GDPRów, bo nie takie cuda
nikt cię do tego nie namawia. Nie jestem programistą. Dla mnie to zbyt małe zarobki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wracaj do wypisywania recept i pracowania w systemie przygotowanym przez tego programistę. Gdyby nie on, to byś roboty nie miał.

Lepiej marnować komuś 20lat na spłatę kredytu, niż na 20 lat nauki żeby móc wrzucać zdjęcia rentgenów na wykop.

Pilnuj GDPRów, bo nie takie cuda widziałem cwaniaku. Jesteś tylko
@NexciaK: A wolisz mieć lekarza bez leków czy leki bez lekarza? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale serio? Po co cokolwiek udowadniać? I tak jakbym udowodnił to byłoby źle ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wierzysz, że ktoś by powiedział, że zajebiście mi się powodzi? ( ͡° ͜ʖ ͡°) zresztą, gdybym oczekiwał sympatii tutaj, to bym pisał do innej bramki. Nie szukam