Wpis z mikrobloga

@M_xxx: Tyle, że to taki malutki szczególik, że nie najbogatszym bo ci opłacają lewicę, żeby ta wykosiła tych mniej zamożnych od siebie by nie stanowili konkurencji i zagrożenia w postaci sprzecznych interesów albo odmiennych poglądów politycznych

Takimi samymi pożytecznymi idiotami najbogatszych są prawaki-libki, którzy opowiadają się za systemem gospodarczym w którym ci najbogatsi bez problemu wykoszą drobniejszą konkurencję myśląc, że w takich warunkach im się uda coś zyskać.
Zapraszam też wszystkich innych kuców do bóldupienia że majętność bogaczych jest zagrożona, robienia fikołków celem ich obrony. Nawet zielonki. Beka z frajerów. Ostatnio mało banów daję nawet za troling. Korzystajcie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@revslav_: nigdzie nie twierdzę, że bogaci zaczynają się od 4k w moim regionie. Twierdzę, że zazwyczaj populiści mówiący o opodatkowaniu bogatych mają na myśli ludzi zarabiających więcej niż 4k, oczywiście to są moje urojenia jedynie i nazbyt wyolbrzymiam, ale w skali logarytmicznej nie ma za dużej różnicy między 4 czy 6k (albo w skali złote do euro). Chodzi mi o to, że populiści nie mówią kto jest bogaty, bo kto jest
@AntyCentaur: Nie myl lewicy z Razemkami, prawdziwa lewica a dokładniej komuniści chcą uspołecznienia środków produkcji, czyli chcemy środki produkcji zabrać bogatym i oddać w ręce pracowników. Socjaldemokracja tak właściwie nawet nie jest lewicowa, aby jakaś ideologia była "lewicowa" musi zakładać zniesienie własności prywatnej i uspołecznienie jej, a socdem postuluje kapitalizm z tzw. "ludzką twarzą" ( btw. żaden kapitalizm nie ma ludzkiej twarzy) czyli są centroprawicą albo po prostu prawicą.
@Defined: Osoby bogate są to osoby które posiadają środki produkcji czyli jest to burżuazja. Chociaż ja nie przepadam za dzieleniem ludzi na bogatych i biednych, wolę podział na burżuazję i proletariat albo wyzyskujących i wyzyskiwanych jest to wtedy znacznie prostsze i konkretniejsze ponieważ podział na bogatych i biednych doprowadza do pewnych absurdów, ponieważ w zależności gdzie się mieszka, w jakim środowisku się wychowuje definicja bogactwa może się znacznie różnić.