Wpis z mikrobloga

Postołowo to mała wieś na pomorzu w gminie Trąbki Wielkie. To tutaj w 2000 r. zaczęła powstawać tajemnicza budowla. Ciężko w internecie znaleźć jakieś konkretne informacje co tu miało powstać. W Googlach wyskakuje tylko jeden artykuł na ten temat i tylko z jednym zdjęciem. Postanowiłem osobiście przyjrzeć się temu tajemniczemu miejscu i pojechałem zobaczyć, jak ono wygląda dzisiaj.
Znajduje się tutaj 20 hektarów gruntu ogrodzonego wysokim murem. Wewnątrz ciekawa niedokończona budowla z dwoma basenami. Obok niej wielki zbiornik wodny odgradzający wieś od tajemniczej inwestycji. Przy wjeździe na teren stoi dziwna brama w średniowiecznym stylu z kilkoma garażami. Najdziwniejsze jest to, że praktycznie na tym samym terenie, zaraz obok cmentarza parafialnego zaczął pojawiać się betonowy obiekt przypominający katakumby. Krypt jest dokładnie 144. Wedle informacji inwestor najprawdopodobniej chciał tu zbudować hospicjum z krematorium i cmentarzem.

Link do znaleziska tradycyjnie znajduje się Tutaj

Zainteresowanych moimi znaleziskami wołam w komentarzach.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.
Mój blog / Fanpage / Instagram / Patronite

#fotografia #opuszczone #polska #podrozujzwykopem #urbex #ciekawostki
nightmeen - Postołowo to mała wieś na pomorzu w gminie Trąbki Wielkie. To tutaj w 200...

źródło: comment_1654622302Zo46WSP5MmBqlzCXY98iJH.jpg

Pobierz
  • 28
@nightmeen: To tajemnica w mojej opinii rozwiązana. Pewnie ktoś się pomylił i zaczął budować to na nie swoim terenie, ale że może kiedyś się teren cmentarza się rozszerzy, to zachowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)