Wpis z mikrobloga

#pytanie #komputery #informatyka #zdupywindowsilaptop #bluescreen

Miraski wiecie jak zmienić parametry IDE/AHCI w hp pavilion dv7. BIOS jest strasznie okrojony i nie widzę gdzie można by to zmienić. Jako uzupełnienie dodam, że laptop odkupiony został od znajomej z austrii na oryginalnym xp. Jako że bardziej ogarniam język Suahili, to chciałem zrobić reinstalkę, ale okazało się że są z tym niezłe problemy. Wrzucam płytę z moim xp i nie czyta jej, to od razu wszedłem w BIOS a tam zaskoczenie, okrojony jest na maksa. No trudno, szybka podmianka dysków w laptopach i zainstalowałem system na swoim laptopie. Przerzuciłem dysk z powrotem do hp, ładuje się system i wywala bluescreen. Myślę że zmiana parametrów IDE/AHCI mogłaby pomóc, ale BIOS w tej serii laptopów to jakaś masakra.
  • 7
@UczciwyCygan: ja ile razy muszę obcować z Vaio, szczególnie, jeżeli przyjdzie mi je serwisować, to mnie #!$%@? strzela :) sama instalacja sterowników do dramat - są serie w których jak zainstalujesz stery w nieodpowiedniej kolejności to jesteś w dupie i niektórych urządzeń nie zainstalujesz, chyba ze cała instalka systemu od nowa. Już nie mówiąc o BIOSach w których jedyna opcją bywa możliwość wyboru kolejności urządzeń do bootowania.

o serwisie to nawet