Wpis z mikrobloga

TRLD: Spotkało mnie to samo co @devones. Play i Orange przepisali mój aktywny numer na kogoś innego ()

Wpis devones: https://www.wykop.pl/wpis/62183653/trld-play-przepisal-moj-numer-na-kogos-innego-%E0%B2%A0-/

Ponad rok temu przeniosłem numer z Play do Orange i wszystko przebiegło prawidłowo. Numer bardzo szybko był aktywny i tak go używałem, co miesiąc opłacałem i aktywnie wykorzystywałem bez żadnych niespodzianek aż do wczoraj...

Najpierw zaczęło się niewinnie od kilka smsów po Ukraińsku z prywatnych numerów oraz od kilku połączeń. Pomyślałem że spam i zapomniałem. Nieco później zacząłem dostawać smsy z kodami autoryzującymi do różnych usług oraz do potwierdzenia tożsamości w RDK. To już mnie nieco zaniepokoiło. Poprosiłem więc kilku znajomych by do mnie zadzwonili i jakie było ich oraz moje zdziwienie kiedy nie mój telefon się odezwał ale jakiegoś Ukraińca (
)

Zgłosiłem to do Orange który twierdzi, że numer jest dalej mój i do mnie przypisany. Zadzwoniłem jednak również do Play który już tego nie potwierdził xD Pan na infolinii wydawał się podobnie zdziwiony co ja, obiecał zająć się sprawą i zadzwonić do mnie w przyszłym tygodniu... W obu sprawach dostałem informację że się tym zajmą.

Ręce opadają, ja wiem że błędy się zdarzają ale dzisiaj straciłem cały dzień na lataniu po bankach bo nie mogłem nic zrobić przez telefon. Wszyscy wymagali kodów albo konsultacji na telefon którego nie mogłem odebrać... Koniec końców nie wiem co trafia do mnie a co do szczęśliwca który dzieli ze mną od tej pory numer.

Miałem poczekać na wyjaśnienie sprawy bo wierzę że się uda jak w przypadku @devones ale to jest po prostu niepoważne by w czasach kiedy numer telefonu jest przypisywany do człowieka jak pesel czy adres zamieszkanie działy się takie pomyłki.

Wołam też @ZaufanaTrzeciaStrona i @niebezpiecznik-pl bo może zaciekawi ich że problem jeszcze istnieje.

#play #orange #orangeflex #telefony #afera #oszukujo
  • 7
@kanapka_ze_smalczykiem: nie, orange twierdzi że wszystko jest w porządku i że numer należy do mnie. Natomiast w play nie chcą ze mną rozmawiać, powiedzieli mi że numer nie należy do mnie i nie mogą mi udzielić informacji xD Paranoja. Całą sprawą zajmuje się już UKE, chce dać im szanse bo bardzo miła i komunikatywna Pani się tym zajmuje. Numer już i tak zmieniony wszędzie ale ciągle dostaję smsy i powiadomienia na