Wpis z mikrobloga

@bb89: @sikalafou: wy się śmiejecie ale na Upworku (strona dla freelancerów) szukali testera do projektu gdzie widełki wynosiły 12-16$/h zgłosiiłem się coś tam sobie rozmawiamy a nagle koleś do mnie że sorry ale jednak nie bo zgłosił się ktoś chętny pracować za 6$/h xD
wy się śmiejecie ale na Upworku (strona dla freelancerów) szukali testera do projektu gdzie widełki wynosiły 12-16$/h zgłosiiłem się coś tam sobie rozmawiamy a nagle koleś do mnie że sorry ale jednak nie bo zgłosił się ktoś chętny pracować za 6$/h xD


@Meserole: wierzę :D. Kolega ćwiczył na utest przed dostaniem pierwszej pracy. Tam to dopiero są jaja co opowiadał xD.

On przez miesiąc załapał się ledwo na jakieś 4 błędy,
@sikalafou: @Nalhor:
Comarch praktycznie w ogóle nie stawia na rekrutację doświadczonych ludzi. Jak ktoś jest seniorem w Comarchu, to na 99% w Comarchu zaczynał.

Poza ludźmi kluczowymi dla sensownych projektów, stawki są po prostu niskie. Z tego co wiem, zwłaszcza dla testerów. Sufit zarobków dla senior manuala w Comarchu to podobno ok. 5000 netto na UOP, ale to trzeba też już zająć się byciem test leadem/managerem jednocześnie.
@sikalafou: Może zależy od oddziału, w moim wypadku rekrutacja to było wysłanie cv -> test online -> rozmowa techniczna. A na stawkę też nie narzekałem bo na wejście z zerowym expem od razu po studiach dostałem okolice średniej krajowej
@sikalafou: Zobaczymy za rok/dwa. W każdym razie koledzy midzi/seniorzy na stawki nie narzekają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Prawdopodobnie każdy oddział rządzi się swoimi prawami, ja na swój nie narzekam.
Zobaczymy za rok/dwa. W każdym razie koledzy midzi/seniorzy na stawki nie narzekają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Prawdopodobnie każdy oddział rządzi się swoimi prawami, ja na swój nie narzekam.


@Nalhor: ja mam 2 kumpli z mojego pierwszego projektu, gdzie siedzą powyżej >10 lat i zarabiają po 11-13k na b2b i też są zadowoleni xD

Jak to ciągle powtarzam, coś co dla jednego jest sufitem, dla drugiego jest podłogą.
@Rabusek: no to sie podaje stawke ktora nas interesuje, co im z tego ile obecnie zrabiam? a tajemnica przedsiebiorstwa to heheszki, bo to moje przediebiorstwo b2b, ale tak serio patrzac, czemu niby mam udzielac takie informacje skoro nic na temat mojego kontraktu z danym software housem nie powinno wyjsc po za zapisy umowy?? te wszystkie nofluffy i inne justjoinit to jest po prostu calkowicie inny poziom rekrutacji i jakiejs godnosci, bo
@sikalafou: jeszcze propo patologii na takich stronach to jest coś takiego jak Testbirds gdzie żeby mieć aktywne konto musisz przejść ich akademię + wziąć udział w testowaniu normalnej strony za które płacą 5$ problem w tym że hajs można wypłacić od 10$ ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja ogólnie miałem farta bo w momencie gdy trzymałem telefon w ręce wysłali zaproszenia do 2 projektów i za przeklikanie gotowych