Wpis z mikrobloga

@ROCCO1: Przecież ta wojenka jugosłowiańska wybuchła właśnie dlatego że Jugosławia była wielonarodową Federacją, gdyby Serbowie, Chorwaci i inni mieli swoje państwo zapewne nie było by sporów. Ci ludzie dlatego zaczęli walczyć ze sobą, bo żyli przez wiele lat w jednym państwie. I lepiej żeby w przyszłości nie powstało federacyjne państwo polskie i ukraińskie, Ukraina musi być jednym niepodległym państwem. Z Węgrami mieliśmy ciepłe relacje, bo żyliśmy w swoich niezależnych państwach właśnie.
@Nester86: Zawsze niezmiernie bawi mnie to oburuszenie patriotów jak ktoś ma wywalone na te ich śmieszne bajeczki o narodzie czy innych smokach.

Nacjonalizm to jednak niesamowite narzędzie inżynierii społecznej pozwalająca wmówić tej głupszej części społeczeństwa że warto wskoczyć do maszynki do mięsa za blaszke na wstążeczce i "wdzięcznoć narodu" (czyt. interesy elit).

Słowem pożyteczni idioci ale dalej idioci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam lepsze powody do dumy poza tymi na które wpływu nie miałem.


@Nester86: Są też rzeczy, których sam byś nie dokonał bo za mały jesteś, a z których możesz być dumny będąc częścią społeczeństwa, które dokonało tych rzeczy. A po za tym, tożsamość narodowa wynika z tego że jesteś podobny bardziej do kogoś o tej samej narodowości niż innej. Sam wspólny język ma kolosalne znaczenie w tym.