Wpis z mikrobloga

dziki, znalazlem fajna rozpiske cwiczen ktora moge robic w domu (bo akurat mam taki sprzet - sztanga + laweczka + hantle)

Trening A: (PONIEDZIAŁEK)

Przysiad ze sztangą 3 serie x 15 powtórzeń

Wiosłowanie sztangą 3 serie x 15 powtórzeń

Wyciskanie sztangi leżąc 3 serie x 15 powtórzeń

Podciąganie na drążku podchwytem 3 serie x 15 powtórzeń

Trening B: (ŚRODA)

Martwy ciąg ze sztangą 4 serie x 10 powt.

Wyciskanie sztangi wąskim chwytem 4 serie x 10 powt.

Wyciskanie na barki, siedząc, do czoła 4 serie x 10 powt.

Wiosłowanie jednorącz 4 serie x 10 powt.

Wznosy ramion w opadzie 4 serie x 10 powt.

TRENING A (PIĄTEK; to samo co w poniedziałek, z modyfikacją)

Przysiad ze sztangą 5 serii x 5 powtórzeń

Wiosłowanie sztangą 5 serii x 5 powtórzeń

Wyciskanie sztangi leżąc 5 serii x 5 powtórzeń

Podciąganie na drążku nachwytem 5 serii x 5 powtórzeń

nie mam jednak drazka do podciagania. moge zastapic podciaganie sie na drazku innym/innymi cwiczeniami?

#mikrokoksy #silownia
  • 9
@anddom03: @kamdz:

Trening FBW opierający się na samych wielostawach z założenia ma mieć jak NAJMNIEJ ćwiczeń. Owszem, można na tym planie ćwiczyć i mieć przyrosty, ale robienie wiosła 3x tyg i podciągania 2x tyg. jest bez sensu, bo progres siłowy będzie mniejszy, szczególnie u mało zaawansowanej osoby.

To jest plan dla #!$%@?ów, co potrafią się tak przyłożyć, żeby wykończyć kilka partii jednym ćwiczeniem.
@mocart: az takim amatorem mocnym nie jestem;) pare miesiecy chodzilem na silke ale przez rozne zdarzenia losowe jestem uziemiony ostatnio. powiedzmy ze pare miesiecy treningu mam za soba
@anddom03: Jeśli progresujesz z ciężarem to nie musisz zmieniać. Jak progresja się skończy to z tym planem jest problem - bo normalnie byś po prostu zmienił liczbę powtórzeń a tu masz 5-10-15 więc ciężko by było (ale dzięki temu też później nastąpi tzw. "stagnacja").