Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki, mam konto ładnych parę lat na wykopie, ale z wiadomych powodów piszę z anonimowych.
Mam 26 lat. Mieszkam w dużym polskim mieście. Jakiś czas temu wygrałem na loterii ~3,5 mln. Była to dla mnie niesamowita bomba zrzucona nagle do mojego życia. Teraz po ochłonięciu zaczynam się interesować co z tym zrobić. Sam źle nie zarabiam, bo pracuję w wykończeniówce, łapie fuchy co chwilę + rodzice wspólnymi siłami z rodziną kupili mieszkanie w dużym mieście, w którym mieszkam sam, więc wydatków mam niewiele. Planowałem sobie kupić jakieś mieszkanie na kredyt, ale teraz przez chore ceny mieszkań i kredytów odpuściłem na razie temat.
Nie wiem co z tymi wygranymi pieniędzmi zrobić. Nikomu jeszcze nie powiedziałem. Miałem spotkanie z psychologiem, zresztą chodzę sam do terapeuty - ok jedna osoba wie. Mam dwie siostry, jedna się uczy, druga właśnie skończyła studia. Rodzice nie narzekają na zarobki. Co byście Mirki zrobili na moim miejscu? Boję się podjąć jakiegokolwiek kroku, nic chcę zaprzepaścić szansy, którą mi los dał. Nie jestem rozpuszczonym dzieciakiem też, potrafię sobie odmówić, raczej mi sodówka do głowy nie uderzy. Proszę o jakieś porady. W kryptowaluty nie chcę inwestować raczej, wolę spać spokojnie, a jak już to może jakiś mały procent. Mówić rodzinie? Mam z nimi dobry kontakt, ale pewnie się będę musiał z nimi jakoś podzielić.
#pytanie #kiciochpyta #loteria #wygryw #pieniadze #nieruchomosci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #629fc7e968addb1e4b42f3a8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 27
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie chwalić się, kupować mówiąc że na raty bierzesz, ale płacić gotówką. Im mniej osób będzie wiedzieć, tym zdrowszy będziesz miał sen ¯_(ツ)_/¯


@Kulek1981: ojezu +1. Jak kogoś piecze moje nowe auto, to mówię, że w leasingu, że rata podrożała itp gotówka na auto jest, ale mówię zawsze że jestem wyczyszczony do zera XD najlepiej to działa XD
@AnonimoweMirkoWyznania: 2 mln w obligacje EDO, 1,5 mln w obligacje COI. przy załozeniu ustabilizowania się oprocentowania na 2,5% brutto z COI będziesz otrzymywał ok. 30 tysięcy netto rocznie do ręki, EDO będą kapitalizowały odsetki i powiększały majątek.

Kasę z COI traktuj jako dodatek do pensji. Resztę jako rezerwę na emeryturę lub na biznes. Nie idź w inwestycje kapitałowe (akcje, obligacje korporacyjne, ETF, crypto itd.) jak się an tym nie znasz. Jak
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie musisz w kryptowaluty masz mnóstwo bezpieczniejszych instrumentów finansowych, ale to wymaga nauki i praktyki. Możesz mi przelać trochę, bo akurat brakuje mi do porządnej spekulacji jakieś 10k zł. Niezależnie, czy zrobię zysk to spokojnie bym ci oddał, albo się podzielił, tak jak to sobie ustalimy. Ja nie lubię pożyczać od innych więc ciułam na tym co mam, ale jak chcesz to przyjmę chętnie ( ͡° ͜ʖ ͡