Wpis z mikrobloga

  • 35
Cześć! Jak pewnie wielu z Was wie w #autyzm istnieje coś takiego jak #specialinterests czyli takie hobby ale trochę może bardziej. Takim zainteresowaniem może stać się wszystko. Głównie kojarzymy autystykow interesujących się pociągami, rozkładami jazdy, jakąś elektronika, komputery itd. Ja akurat kręcę się w grupie autystycznych kobiet i to są niesamowicie ciekawe babki. Jedna zbiera wszystko co związane z żabami, inna kocha brokat w każdej postaci, dużo kolekcjonelek książek ale zwykle na jakieś konkretne specyficzne tematy. Chciałam się dziś z Wami podzielić moim zainteresowaniem a bardziej kolekcją. Odkąd zaczęłam sama jeździć komunikacją miejską czyli pójście do liceum w innym mieście zaczęłam zbierać wszelkie bilety. Lubię co jakiś czas sobie posegregować wszystko w jakieś konkretne sposoby i widząc datę na bilecie pamiętam każdą podróż, każdy tramwaj, autobus, pociąg, gdzie jechałam, po co, do kogo itd. To taki mój trochę pamiętnik. Nadal zbieram choć niestety czasem wygodniej kupić bilet w aplikacji i tych kartoników jest mniej. #autychewka #hobby #ztm #ztmwarszawa #zainteresowania
melancholijna_marchewka - Cześć! Jak pewnie wielu z Was wie w #autyzm istnieje coś ta...

źródło: comment_1655074978KJVwBB5S3JhzmitIQLslwR.jpg

Pobierz
  • 8
widząc datę na bilecie pamiętam każdą podróż, każdy tramwaj, autobus, pociąg, gdzie jechałam, po co, do kogo itd. To taki mój trochę pamiętnik.


@melancholijna_marchewka: ja tak mam jak sobie ściągam muzykę w mp3, na kompie mam ustawione tak że widzę datę zapisania pliku i mam silne powiązanie między tą datą, utworami a konkretnymi wydarzeniami z życia (a powiedzmy że rocznie kolekcjonuję jakieś 3000 utworów które uważam za fajne) ( ͡°
  • 1
@bylemtam: Lubię np wejściówkę pracowniczą do metra bo mój tata pracował przy budowie pierwszej linii. Każdy bilet na pierwszą "randkę" gdzie skończyło się to związkiem. Dużo biletów jest smutnych bo np jechałam do lekarza albo odwiedzić kogoś kogo już nie ma. Mam kilka biletów jeszcze sprzed moich urodzin np. Od mamy czy babci i w sumie mogę tylko się domyślać gdzie jechały i po co. Lubię patrzeć jak zmieniała się szata
Autyzm wpływa jeszcze jakoś na twoje funkcjonowanie?


@Walther00: Znam mnóstwo autystów którzy jako tako sobie radzą w życiu, jednak jest to okupione ogromnym wysiłkiem, czasem po prostu fartem, że dostali jakieś wsparcie. Ja osobiście nie radzę sobie w funkcjonowaniu w tym świecie, próbuję od kiedy pamiętam ale jest to dla mnie tak wszystko nielogiczne, niezrozumiałe, bezsensowne. Nawet pochłaniając mnóstwo książek z dziedzin psychologii, socjologii, psychologii społecznej to dało mi to jakąś
@melancholijna_marchewka: Widzę, że u Ciebie na grubości. U mnie objawami najbardziej utrudniającymi życie i wpływającymi na stosunki społeczne są moje nawyki żywieniowe. Wiele smaków albo faktur wywołuje u mnie rzyg. Będąc u gości przeważnie odmawiam jedzenia czym często sprawiam im przykrość. Elementy dania nie powinny się dotykać (surówka w ogóle na oddzielnym talerzu i mam do niej drugi widelec xD) Poza tym często łapię zatrucia (,)

Najgorszymi