Wpis z mikrobloga

Nareszcie koniec... Jak dla mnie to zdecydowanie przehypowana gra. Jeśli chodzi o projekt gry, to w zasadzie jest tutaj wszystko to co nie podobało mi się w cp, o czym pisałem tutaj.
Bardzo mocno czuć w projekcie i mechanice gry, że to jest gra tego samego studia. Tak samo skonstruowane opcje dialogowe (choć tutaj zdaje się być dużo więcej momentów, gdzie opcja dialogowe wpływa na grę ale i tak, każdy dialog to w zasadzie w porywach dwie linie do wyboru a często tylko jedna + dodatkowe linie "wypytujące" nie mające wpływu na przebieg rozmowy).

Tak samo nie czułem tutaj progresu mojej postaci, tak jak pisałem w cp, walki były na tym samym poziomie od początku gry do końca. Zmieniały się tylko cyferki.
Pisałem o cp, że zmianą poziomu nic by nie zmieniła, bo silniejsi przeciwnicy nie naprawia kiepskiego projektu mechanik i świata no i tutaj postanowiłem to sprawdzić.
Grę ukończyłem na najwyższym poziomie trudności i było dokładnie tak jak założyłem. Wciąż nie czułem realnego przyrostu siły mojej postaci. Dodam, że nawet na tym najwyższym poziomie gra była i tak łatwa, grałem pierwszy raz w życiu w tą grę, jak widać ukończyłem ja na 26 poziomie, gdzie do ostatniej misji zalecany był 30. Nie grindowałem, nie polowałem na ekwipunek ponad to co znalazłem wykonując fabułę, nie używałem w ogóle żadnych eliksirów, olei ani petard.

Fabularnie nie będę już jęczał, ale powiem, że po prostu mnie ta fabuła nie porwała i mniej więcej od momentu znalezienia Ciri już czekałem aż się gra skończy i grałem, żeby mieć grę odhaczoną. To moja subiektywna opinia, obiektywnie no to nie można się tu przyczepić tak jak w CP, fabuła jest składna, dość długa no i jak komuś siada ten świat, to w przeciwieństwie do cp, tutaj jest po co zaczynać grę jeszcze raz, żeby zobaczyć co będzie jak poprowadzimy grę inaczej.

Dodatków raczej nie ruszę, starczy mi, że główną grę mam ukończoną, niestety, dla mnie ta gra nie jest tak wciągająca jak dla większości.

Zanim mnie zjecie w komentarzach - to moje zdanie, nie mówię, że innym ma się nie podobać to co mi się niepodobna. Dla każdego w grze liczy się co innego. Potrafię docenić wiedźmina za stronę artystyczna, za same kwestie dialogowe i kwiecistość tego świata. Gra zdecydowanie jest gra dobrą, ale nie dla mnie ¯_(ツ)_/¯

#wiedzmin #wiedzmin3 #gry #xbox i dam w sumie jeszcze #niepopularnaopinia
Pobierz
źródło: comment_1655156286i9WbHirZW0VzXnOg8yEpH7.jpg
  • 57
Dodatków raczej nie ruszę, starczy mi, że główną grę mam ukończoną, niestety, dla mnie ta gra nie jest tak wciągająca jak dla większości.


@krucjan: spróbuj chociaż Serca z Kamienia. To jest bardzo krótki dodatek a uważam, że to jedna z najlepszych historii jakie widziałem w grach albo i może nawet najlepsza. Klimat, muzyka, fabuła, postacie - wszystko jest znacznie ciekawsze od fabuły i skondensowane w znacznie krótszą 10 godzinną rozgrywkę.
@pamperap mi się dużo bardziej świat w cp podobał, fabuła też mnie trochę bardziej wciągnęła niż w wiedźminie, mimo, że była krótsza i trochę dziurawa a miejscami rozczarowująca. Szczerze mówiąc to troszkę grając w tego wiedźmina nawet za cp zatęskniłem xD Może jak kiedyś wyjdzie dodatek to spróbuję jeszcze raz na najtrudniejszym, może rozgrywka będzie trochę ciekawsza.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krucjan: w tej zbroi skończyłeś grę, to znaczy samą fabułę bez zleceń i poszukiwań, zadań pobocznych, o odkryciu wszystkich znaków zapytania nawet nie mówiąc, no to rzeczywiście, można napisać to co ty, jeszcze bez dodatków bo wiadomo trzeba poziom wbić jeszcze, inaczej jesteś na strzała. Wiesz co ty zrobiłeś, oceniłeś cukierek po papierku.
@Shmoikel no jeszcze tego brakuje, żebym wszystkie znaki zapytania odkrywał w grze która mnie nie wciąga. Ja i tak się zmusiłem, żeby skończyć tą fabułe, bo gry odkładam dopiero po zobaczeniu napisów końcowych.
Jak dla ciebie, żeby ocenić to trzeba grę zrobić na 100% to lepiej nie czytaj profesjonalnych recenzji, bo tam recenzenci często swoje wypociny piszą po kilkunastu godzinach gry max.

I to właśnie też pokazuje problem jaki mam z tą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krucjan: dla mnie topka, głównie przez klimat, ale rozumiem że nie każdemu przypadnie do gustu, wiadomo, nie jest to gra idealna. Też przeszedłem podstawkę na najwyższym, fakt że przy wyższym niż twój poziomie, ale trudno nie było... Dopiero w dodatkach się zrobiło trochę trudniej, i mimo wszystko polecam kiedyś do nich wrócić. Po przerwie, nic na siłę - ja dopiero kończę drugi dodatek a zacząłem ponad rok temu, no ale ja
@krucjan: Sam fakt że przez 7 lat olewałeś ten tytuł pokazuje że to uniwersum kompletnie Cię nie interesowało już przed odpaleniem. A nie robiąc ani jednego zlecenia, które są dostępne od Białego Sadu, jasno pokazuje że od 15 minuty rozgrywki miałeś jeden cel, speedrun fabuły i nara. Zajmij się może rzeczami które faktycznie sprawiają Ci przyjemność. Będzie prościej.
@Pesadelo no i po czym wnioskujesz, że nie zrobiłem żadnego zlecenia? I na jakiej podstawie uznałeś, że 7 lat "olewałem" tytuł? Co to w ogóle znaczy olewać tytuł? Albo grasz niedługo po premierze, albo znaczy, że tytułu olewasz? W takim razie chyba olewam każda jedna grę w którą grałem, bo wszystkie gry które na swoim mirko opisuje, mają już grube lata po premierze.

Każdą z gier również lecę w dużej mierze po
@krucjan A cisnąłeś fabułę czy skupiałeś się też na questach pobocznych? Bo moim zdaniem to one wpłynęły na taki sukces wiedźmina. Mnie potrafiły przytrzymać na ponad 60 godzin gry pomimo np. Słabego i niezbalansowanego systemu walki. I robiłem je nawet pomimo że miałem zbyt wysoki level bo były tak ciekawe.
Ostatnio jak wróciłem po latach grając od nowa, to też je parłem ale jeszcze silniej i po jakichś 40 godzinach jeszcze na
@Shmoikel no i co z tym dodatkiem, po zabiciu tej żaby z 26 skoczyłem od razu na 30, zanim skończę jeden dodatek to będę już koksem żeby przelecieć drugi. Rzeczywiście, bardzo wymagająca gra.
@krucjan: Nie mówie że wszystkie, ale ty miałeś w dupie i questy, rynsztunki, pytajniki, wszystko. A wiesz czemu? Bo od samego startu chciałeś jak najszybciej skończyć. Nie zdziwiłbym się gdybyś nawet dialogi w fabule skipował :D ogólnie z takim nastawieniem lepiej od razu sobie darować. Jak mnie np Elex nie kupił to odinstalowałem po 6 czy 8 godzinach i finito. Jak film oglądasz to też przewijasz "spokojniejsze" momenty? I później film
ty miałeś w dupie i questy, rynsztunki, pytajniki, wszystko. A wiesz czemu? Bo od samego startu chciałeś jak najszybciej skończyć. Nie zdziwiłbym się gdybyś nawet dialogi w fabule skipował :D


@Pesadelo: Ja się na tym łapałem jak za długo grałem w ciągu dnia. Taka gierka to max 2-3 godziny grania w ciągu dnia, jak gram za długo to zaczynam robić tak jak opisałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)