Wpis z mikrobloga

Mirasy, takie pytanko, właśnie spłaciłem kredyt hipoteczny w całości z czego cieszę się jak mało z czego #chwalesie :)) Był on w ING, brany na przełomie 2018/2019. Wiem o tym, że spłata była za darmo sama w sobie, ING jako jeden z nielicznych banków nie pobierał opłat za spłatę wcześniejszą nawet chwile po wypłacie kredytu. Natomiast wiem, że jakiś czas temu był wyrok TSUE który nakazał bankom zwrot marży (?) za wcześniej spłacony kredyt konsumencki, nie wiem czy dotyczy to też hipotecznego kredytu?

I kolejna kwestia, to czy coś jeszcze muszę zrobić po spłacie? Bank chyba sam się do sądu zgłosi żeby wypisać się z ksiąg wieczystych? Ile to trwa zwykle?

Wołam @ING_Bank_Slaski

#ing #kredythipoteczny #kredyt #kredyty
k.....r - Mirasy, takie pytanko, właśnie spłaciłem kredyt hipoteczny w całości z czeg...

źródło: comment_16551975139Lv1v5BZ2sDTLti1dYDKA0.jpg

Pobierz
  • 17
marży (?)


@kuta_senator: Nie marzy, tylko prowizji. Twój kredyt w ING w zależności od oferty był z prowizją lub bez. Jeśli zapłaciłeś prowizję to ING jest jednym z nielicznych banków, które obecnie zwracają proporcjonalna część prowizji przy kredytach hipotecznych.

Po otrzymaniu od banku dokumentów o spłacie zobowiązania i zgody na wykreślenie hipoteki należy złożyć wniosek KW-WPIS z żądaniem wykreślenia hipoteki.
@kuta_senator: Też mam ING i kobieta z Banku mi mówiła, że nie będzie nic oddawane ponieważ masz odsetki i marże naliczane codziennie (dlatego kredyt rósł z dnia na dzień). W innych bankach najpierw spłacasz marże a potem kredyt. Więc jeśli skończyłeś wcześniej to już Ci po prostu nie naliczają dalej.
@kuta_senator: Też mam ING i kobieta z Banku mi mówiła, że nie będzie nic oddawane ponieważ masz odsetki i marże naliczane codziennie (dlatego kredyt rósł z dnia na dzień). W innych bankach najpierw spłacasz marże a potem kredyt. Więc jeśli skończyłeś wcześniej to już Ci po prostu nie naliczają dalej.


@Gu3scik: Marża to składnik oprocentowania. Oprocentowanie to suma marży i WIBOR. Na podstawie oprocentowania i aktualnej sumy kapitału do spłaty
Też mam ING i kobieta z Banku mi mówiła, że nie będzie nic oddawane ponieważ masz odsetki i marże naliczane codziennie (dlatego kredyt rósł z dnia na dzień). W innych bankach najpierw spłacasz marże a potem kredyt


@Gu3scik: co te baby #!$%@?ą to ja nawet nie. xD
A jesteś w stanie powiedzieć dlaczego? Jeśli uważasz, że jestem w błędzie to mnie z niego wyprowadź


dokłądnie w tym miejscu:

W innych bankach najpierw spłacasz marże a potem kredyt


Marża to po prostu składnik oprocentowania

@Gu3scik: