•  
  V......m

  +33

  #korwinnadzis, zobacz też stronę korwinnadzis.pl z najwyżej ocenionymi Korwinami.
  #uczelnie #nauka #szkolnictwo #korwin #jkm #korwinboners #krul

  źródło: k83.jpg

  •  

   @Vealheim: z jakiegoś powodu natura stwierdziła, że regeneracja kończyn jej się nie opłaca, większość organizmów (nazwijmy je wyżej rozwiniętymi) nie posiada tej zdolności co może oznaczać że są one zupełnie nie opłacalne energetycznie dla ich funkcjonowania ;)

  •  

   @Vealheim: Precz z uczelniami, miejmy więcej idiotów przyklaskujących Korwinowi! Oj marzy się politykom naród niedouczonych kretynów. I coraz lepiej im idzie pchanie społeczeństwa w tym kierunku.

   +: kamil150794, u....m +2 innych
  •  
   V......m

   +13

   Szanowny Oszołomie @mateusz-wielgosz-777:
   1) nigdzie w powyższej wypowiedzi nie ma mowy o wyeliminowaniu uczelni;
   2) liczba idiotów w społeczeństwie jest stała - czy mają dyplom, czy nie;
   3) ludzie niedouczeni nie muszą być kretynami, a wśród ludzi wyedukowanych kretyni są obecnie licznie reprezentowani;
   4) nikomu nie opłaca się mieć głupich ludzi pod sobą - tak jak firma zatrudnia jak najlepszych pracowników, bo najwięcej na nich zarobi i najłatwiej im wszystko wytłumaczy, tak państwo chce mieć możliwie jak najmądrzejszych i najlepiej wykształconych obywateli; ludzie głupi są dla państwa mniej przydatni, zwłaszcza w obecnym modelu, gdzie na dobrze radzących sobie ludziach państwo zarabia (w postaci podatku dochodowego), a na źle radzących traci (w postaci zasiłków) - głupi natomiast na ogół radzą sobie źle.

   +: K.......d, franekfm +11 innych
  •  

   Szanowny Oszołomie @Vealheim:
   1) Nie ma o likwidacji, jest tylko opis uczelni jako protezy uciętej łapy, która sama by odrosła, która zabija.
   2) Populację idiotów można zwiększać, wkładając im idiotyzmy do głowy.
   3) To jest absolutna prawda.
   4) Politykom się opłaca. Nikomu więcej. Nie państwu, nie firmom, nie społeczeństwu. Politykom jak najbardziej.

  •  
   V......m

   +4

   @mateusz-wielgosz-777:

   Nie ma o likwidacji, jest tylko opis uczelni jako protezy uciętej łapy, która sama by odrosła, która zabija.
   Powyżej jest mowa państwowych uczelniach, a nie o uczelniach w ogóle. Nikt nie chce zabraniać uczelniom możliwości funkcjonowania. Co do zabijania: mowa jest o tym, że państwowe uczelnie zabijają uczelnie prywatne. To jest absolutna racja.

   Populację idiotów można zwiększać, wkładając im idiotyzmy do głowy.
   Termin "idiota" odnosi się do intelektu, a nie wiedzy. Nie można obniżyć komuś inteligencji ucząc go bzdur i nie widzę jaki to ma związek z wypowiedzią Korwina: kto miałby wkładać te idiotyzmy do głowy i po co?

   Politykom się opłaca. Nikomu więcej. Nie państwu, nie firmom, nie społeczeństwu. Politykom jak najbardziej.
   Dlaczego? Jaki interes mają w zwiększeniu ilości ludzi głupich?

   +: K.......d, franekfm +2 innych
  •  
   V......m

   0

   @likk:
   1) Należałoby wskazać jakie organizmy zatraciły zdolność regeneracji w toku rozwoju.
   2) Jeśli przestaniesz chodzić i zaczniesz jeździć na wózku, to mięśnie nóg Ci zanikną i utracisz zdolność chodzenia - nie można z tego wyciągnąć wniosku, że chodzenie jest zupełnie nieopłacalne energetycznie dla funkcjonowania ludzi.
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Vealheim: Uczelnie prywatne to jedyne uczelnie wyższe gorsze od państwowych. Mimo to funkcjonują zatrważająco dobrze. Interes polityków w głupim społeczeństwie jest krótkowzroczny i czysto wyborczy. Przy idiotach łatwiej np. skupić całą swoją linię polityczną na domniemanym zamachu w smoleńsku, łatwiej wmawiać, że trzeba podnosić podatki, łatwiej wmawiać, że euro/igrzyska to skok cywilizacyjny. Głupie społeczeństwo nie wymaga od polityków rzetelności i merytorycznych działań.

  •  

   @Vealheim: #nauka = science. Masz swój tag do agitacj, nie zaśmiecaj polityką innych, proszę.

  •  
   V......m

   0

   @mateusz-wielgosz-777:

   Uczelnie prywatne to jedyne uczelnie wyższe gorsze od państwowych.
   Nie zgadzam się z tym. Po pierwsze w czołówce światowych rankingów większość stanowią uczelnie prywatne, a po drugie są polskie uczelnie prywatne, lepsze od swoich państwowych odpowiedników (np. SoF, SWPS, PJWSTK).

   Oczywiście uczelnie prywatne mają utrudnione zadanie, ale o tym pisał Korwin wyżej, tzn., że uczelnie prywatne nie mogą się w pełni rozwijać właśnie z powodu uczelni państwowych. Ma w tym 100% racji: na państwowe studia iść można bezpłatnie i bez zastanowienia się czy warto, a z podatków sponsoruje się konkurencję dla uczelni prywatnych, która dostarcza usługę "za darmo".

   Program i kadra prywatnych studiów za 10-15 tys. rocznie w Polsce, często jest lepszy od programu i kadry na państwowych studiach, których koszt dla podatnika wynosi nawet 30 tys. rocznie. Dlatego, że prywatne firmy - również z sektora edukacji - funkcjonują efektywniej.

   Przy idiotach łatwiej np. skupić całą swoją linię polityczną na domniemanym zamachu w smoleńsku, łatwiej wmawiać, że trzeba podnosić podatki, łatwiej wmawiać, że euro/igrzyska to skok cywilizacyjny.
   Idioci będą zarabiali mniej, sytuacja gospodarcza kraju będzie coraz gorsza i politycy w ten sposób mniej dostaną w podatkach (czy je podwyższą czy nie), a co za tym idzie, mniej będą mogli zagarnąć dla siebie. Wraz ze wzrostem ubóstwa, zradykalizują się poglądy, zwiększy się najniższa klasa społecznej itd. - wystąpią warunki sprzyjające rewolucji, gwałtownym przemianom i wynoszeniu w górę nowych liderów politycznych.

   Obecnym politykom takie coś się nie opłaca. Im zależy na stabilności i utrzymaniu obecnej sytuacji, ponieważ to w takiej sytuacji umieli dostać się do władzy.

  •  

   @Vealheim:
   ad 1) niestety nie jestem specjalistą ewolucjonistą więc się nie będę przekomarzał na braki argumentów
   ad 2) dlatego ludzie przemieszczają się przy pomocy samochodów, rowerów, motocykli, pociągów, samolotów i zaprzestali zapieprzania kilometrów na piechotę... no chyba, że dla przyjemności lub wyników ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   ad. 3) nie wszystkie opowiadane przez JKM zabawnie skonstruowane dykteryjki mają sens i warte są jakiegokolwiek rozpowszechniania. Nawet w miejscach na świecie gdzie prywatny sektor ma względną przewagę głównymi zamawiającymi są instytucje rządowe (np. US Army czy NASA) i to one finansują badania i wyznaczają kierunki. Ważniejsze od promowania w tej dziedzinie rozwiązań tzw. rynkowych jest pilnowanie swego rodzaju równowagi pomiędzy obiema formami finansowania badań naukowych. W jednostki prywatne nie zawsze chcą i mogą prowadzić badania w dziedzinach początkowo nie rokujących ale gotowe są rozwijać takie które zostały zapoczątkowane w instytutach finansowanych ze środków publicznych. Bardzo drastycznym przykładem są badania w dziedzinach związanych z farmacją, gdzie dominujący jest sektor prywatny i gdzie praktycznie nie prowadzi się badań nad medykamentami na schorzenia dotykające ludność biednego południa a wydaje się miliardy na kolejne rodzaje pigułek na odchudzanie, pomimo że schorzenia z południa są również potencjalnym zagrożeniem dla mieszkańców północy..

  •  
   V......m

   +1

   gdzie prywatny sektor ma względną przewagę głównymi zamawiającymi są instytucje rządowe (np. US Army czy NASA) i to one finansują badania i wyznaczają kierunki
   @likk: Oczywiście, ale rola państwa jest wtedy ograniczona do roli konsumenta i zleceniodawcy. To natomiast Korwinowi wystarcza. Chociaż wydaje mi się, że tutaj sytuacja byłaby trochę inna, tj. badania byłyby następstwem zamówienia przez państwo broni w innej firmie, a dopiero ta zlecałaby badania odpowiednim instytutom.

   Co do reszty wypowiedzi: nie zgadzam się, ale nie chcę przesiedzieć pół dnia na wykopie przekonując, że to jak rynek rozdziela środki jest dla społeczeństwa korzystniejsze od tego jak rozdziela ja państwo (nawet w małym stopniu, przytoczonym przez Ciebie). Tego sporu w komentarzach i tak byśmy nie rozstrzygnęli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Vealheim: ano dzięki za zakończenie, bo internetowe dyskusje i tak są wystarczająco bezsensowne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   +: V......m
  •  

   @mateusz-wielgosz-777: Jesteś właśnie najlepszym dowodem na to, że nasz system edukacji produkuje idiotów. Nie wiem ile masz latek ale do dziś nie nauczyłeś się czytać ze zrozumieniem, to chyba zakres szkoły podstawowej jest :)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Jestem prawie pewien, że wszystkie kandydatki spamowały gdzie się dało, żeby na nie głosować kurwa pełna mobilizacja znajomych i rodziny a na koniec i tak zostały w jeden wieczór rozjechane walcem przez chłopa który pewnie do tej pory się zastanawia co się w ogóle dzieje xD

  Brakuje jeszcze, żeby jakiś większy portal to podłapał i jutro chłop dobił tak z 50k polubień to już by był szczyt wszystkiego xDDDDDDDDD
  #krosno
  pokaż całość

  odpowiedzi (22)

 • avatar

  #anonimowemirkowyznania
  Hej Mireczki.
  Zdarzyła mi się dzisiaj nietypowa sytuacja. Kupiłem na allegro dostęp do konta keep2share, żeby pobrać sobie nowy odcinek serialu i po zalogowaniu wszedłem w zakładkę "recommended" - cóż, fajnie się przyjrzeć co ludzie pobierają. Głównie porno. Ale dzisiaj mnie zryło. Była tam kupa nagrań z jakichś gabinetów kosmetycznych czy od ginekologów. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Założyłem, że wyjebane, bo pewnie jakaś rosja czy inne stany, ale jeden plik się nazywał "u ginekologa.mp4", a na nagraniu jest "KAM1", data wrzesień-październik tego roku... 45 minut nagrań z wizyt ginekologicznych z ukrytej kamerki... Jeśli taki zwyrol przyjemuje w polsce wypadałoby chyba uprzykrzyć mu życie. Przecież może do takiego gabinetu trafić moja albo kogoś z mirków (normickiej części) kobieta... ( ͡° ʖ̯ ͡°) Obrzydzenie mnie aż bierze.

  Zarzucam screena gabinetu, może ktoś wykorzysta swoje creepy CSI i ma jakiś pomysł jak to zweryfikować?

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  pokaż całość

  odpowiedzi (38)

 • avatar

  Uwielbiam jak wsiada jakiś podejrzany typ, ja szybko do niego biegnę i zaczyna do mnie z tekstem:

  ~ Panie, bo ja z kryminału dopiero wyszedłem i ten tego
  - Dobra, dokąd Pan jedzie
  ~ No do Opola
  - No to będzie 44,90
  ~ Pan sobie żartuje tak???
  - Nie, to Pan sobie żartuje. Kupuje Pan bilet czy nie?
  ~ ALE KIEROWNIKU KOCHANY
  - Ech, kierownika to ma Pan z przodu.

  Zwykle kończy się wysiadka, ale od razu przypominają mi sie te akcje jak na dworcu chociażby we Wrocławiu podbiegaja te patusy i rzucają tymi swoimi tekstami, że właśnie wyszli po 25 latach odsiadki za zabójstwo xD najlepiej jak jeszcze z dziewczyną idę, bo wtedy niby łatwiejszy cel.

  Nie wiem w sumie czy się śmiać czy płakać, czy to groźba czy próba wzięcia mnie na litość, ale już dawno nie działa.

  Pozderki i uważajcie w tym #wroclaw

  #sziszucontent
  pokaż całość

  odpowiedzi (34)