Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuję monitora. Pomuszcie, bo się nie znam.

Problem mam taki, że na większości monitorów widzę pikselozę nawet z daleka. Gdzieś w necie wyczytałam, że wynika to z konstrukcji matrycy, ale ja się nie znam - widzę na 80% monitorów same piksele jakby był 2002.

Pracując z czymś takim szybko bolą mnie oczy i obraz mi się rozmywa, tracę ostrość. Jak zmieniłam pracę = monitor jest mój to problem zniknął, ale info jaki to model brak, a potrzebuje drugi.

Na jaki parametr zwracać uwagę? Może macie jakieś propozycje?

Nie chcę wydawać miliona pln, bo będę w drugiej lokalizacji mało czasu, ale pracuje czasami po 10h przed monitorem i nie chciałabym być potem ślepą kurą - bycie ślepą uliczką wystarczy.

pytam ekspertów #programista15k #pracazdalna #monitory #informatyka #komputery
  • 27
@slepauliczka: Zadam tylko ważne pytanie - Czy pracujesz na maku? Apple żyje w swoim świecie i "forsuje" w użytkownikach kupno ich monitorów na panelu LG 5K, aby wbiły się one w zieloną furtkę "retiny" i wtedy dopiero poprawnie skaluje wszystko co widzisz na ekranie.

Jeśli nie to w takim razie polecam jakiekolwiek monitory na matrycy IPS 60/75Hz 4K 27"

Może to być tani Philips 275E8V (1300zł za sztukę), może to być
ze brak czerni mnie wkurza. Monitor to zwykle inwestycja na lata wiec lepiej kupić coś dobrego


@bla-bla-bla: Oledy w TV są wspaniałe, ale jak się ma zero wiedzy na temat monitorów to czasem warto nic nie podpowiadać, bo można osobę nieświadomą wprowadzić w błąd.

Aktualnie jedyny monitor OLED to LG 32EP950 za 16 000 złotych. Jest to sprzęt dla profesjonalistów zajmujących się obróbką video w SDRze na poziomie Netflixa. Niech nikt
@bla-bla-bla: Bardzo dziękuję za link, teraz proszę w niego wejdź i podaj mi jeden monitor z tej listy dostępny w Polsce oraz taki, który nie jest telewizorem i nie wykorzystuje panelu 48 / 42" od LG oraz taki, który nie jest przeznaczony do profesjonalnej pracy z obróbką wideo i kosztuje 16 000 złotych.