Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #wynajem
Mam mieszkanie, które wynajmuje. Pierwsi najemcy byli naprawdę spoko, wszystko na czas, mieszkanie opuścili po roku czyste, bez żadnych zniszczeń. Totalne przeciwieństwo drugich lokatorów. Od początku były problemy z terminowością, później na chwilę problem ustał. Niestety od prawie trzech miesięcy nie płacą, nie odbierają listów, ani telefonów. Szczęśliwie wpadłem na pewien pomysł i okazało się, że karaluszki jak ich pieszczotliwie nazywam założyli dwie działalności na adresie, co jest sprzeczne z umową, jak i daje możliwość wypowiedzenia umowy wg. prawa lokatorów. Dzisiaj postanowiłem pójść ze świadkiem i wręczyć im wypowiedzenie, więc #czujedobrzeczlowiek, jeśli go nie odbiorą, to wysyłam pocztą i idę do sądu z pozwem o eksmisję. Nie polecam takich allegrowiczów
  • 47
@Koner1391: a nie dodałem najlepszego, w międzyczasie(dwa miesiące przed wstrzymaniem się płacenia czynszu) karaluszki kupiły sobie(lub wzięły w leasing), audi q2, także nie jest tak, że nie mają kasy, tylko wiedzą na ile sobie mogą pozwolić. Z tym, że chyba nie spodziewają się, że ogarnąłem złamanie przez nich umowy, przez wprowadzenie spółeczek na adres
@archates: Tak z ciekawości. Co zmienia w kontekście eksmisji założenie działalności? Wydaje mi się ze powód eksmisji nie jest istotny, sam proces jest dość trudny przez debilne prawo.
@jfrost: @Koner1391: ja bym z chęcią się z nimi dogadał, szczególnie że nie raz szedłem im na rękę, łącznie z tym, że zmieniłem im termin czynszu na 20. każdego miesiąca, bo mi powiedzieli, że wtedy w swoich firmach otrzymują kasę od kontrahentów. Z tym, że bezczelnie mnie unikają, mimo że dzwonię codziennie od jakiegoś czasu i nawet nagrałem się gościowi na skrzynkę, że cały czas chciałbym sprawę załatwić polubownie. Ciężko
@archates: Miras serio to współczuje takich najemców, pewnie masę nerwów zjadłeś przez nich, jak ci się uda ich wykopać to bardziej prześwietlaj ludzi co będą u Ciebie mieszkać, nie jestem w stanie tego ogarnąć, kurde ja widzę raz na rok właściciela tylko po to żeby na kolejny rok przedłuzyć umowę, a oni takie cyrki odwalają
@clas: Prawo lokatorów daje możliwość wypowiedzenia umowy, kiedy pomimo pisemnego upomnienia lokator używek lokalu w sposób sprzeczny z umową lub niezgodnie z przeznaczeniem


@archates: Rozumiem. Wypowiedzenie umowy to jedno. A wyegzekwowanie to drugie. Dlatego z ciekawości pytam czy w eksmisji coś to zmienia (jakby co to ja zawsze płaciłem na czas:)
@clas: przyspiesza to cały proces o trochę czasu, ale generalnie wygląda podobnie jeśli chodzi o procedury


@archates: Ok, czyli nic to nie zmienia :/
Biorąc pod uwagę lekturę postów na wykopie, prasy oraz kontaktu z prawnikiem (niedawno kupowałem mieszkanie i miałem obawy czy opuszczą je przed zakupem) mogę zalecić unikanie oficjalnej eksmisji. To bardzo długa i ciężka droga.
następnym razem robię najem okazjonalny i umowa u notariusza


@archates: Najem okazjonalny nic nie daje, bo to, że ktoś miał się gdzie wyprowadzić w momencie podpisywania umowy nie znaczy, że tak będzie dzień po jej podpisaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)