Wpis z mikrobloga

@Arxr: sprzedać po jakiejś niskiej cenie albo za cenę przesyłki tutaj czy na jakimś allegro, a jeśli chcesz szybko i bez pakowania i nadawania, to myślę, że jak zaniesiesz do biblioteki, to przyjmą chętnie. Czasami są też takie punkty wymiany książek.
@Arxr: Jak masz dużo czasu to sprzedaj na Allegro, jak masz mało czasu to część możesz oddać na skup do antykwariatu, a to co nie wezmą oddaj do biblioteki. Ja kiedyś zostawiałam książki w randomowych miejscach, tj. skończyłam czytać w parku, to zostawiałam na ławce. Liczę, że znalazły dobre ręce.
@moll:
Wypraszam sobie.

Oczywiście, że brudnych i obszarpanych nie oddałbym.do biblioteki.

Większość jest w stanie jak prosto ze sklepu, poza tym uważam, że lepiej aby komuś posłużyły niż żeby marnować papier.

Dbam o rzeczy.
@Arxr punkt book crosingu brzmi chyba najsensowniej jeśli chodzi o przysługę dla społeczeństwa :D

Serio. Tam zawsze są same szmiry, a często zaglądają tam ludzie którzy nie mają zbyt dużo pieniędzy a chcą coś poczytać. No a czasem jakiś Mirek spojrzy na spacerze i coś weźmie a coś odda ( ͡º ͜ʖ͡º)

No i masz najmniej powodzenia - znaleźć punkt, wsadzić książki i tyle.

Ew. Znaleźć dwa
@Arxr: chodziło mi raczej o "zdatność" czytelnicza tytułów. Ludzie często przynoszą do bibliotek na dary książki, których nikt nie chce, nikt po prostu już nie będzie czytał, nikt nie chciał od nich kupić. I takie książki zaśmiecają potem regały bibliotek, bo ludzie do biblioteki też nie przychodzą po szrot, tylko najczęściej mają jasno sprecyzowane gusta czytelnicze. Nawet wartościowe pozycje w pewnym momencie kończą swój żywot i tkwią po 20-30 lat na
@Arxr: te pozostałe to lepiej ogłosić na jakiejś grupie od decoupage czy innych rękodzieł. Jeśli Ci nie szkoda, że ktoś to potnie nożyczkami to powstaną z tego małe dzieła sztuki ;)
@moll:

To są książki wydane po 2005 roku, fantastyka głównie i reportaże, trochę fikcji historycznej.

Biorąc pod uwagę trendy możliwe, że młodzież i tak ich nie przeczyta ¯_(ツ)_/¯