Wpis z mikrobloga

@bruhhhhhhhh: Mam pytanko, bez złośliwości. Jeżeli strefy wsparcia i oporu działają, to dlaczego nie monetyzujesz tego za pomocą opcji?
Przecież wystarczy sprzedawać calle powyżej oporu i puty poniżej wsparcia, ewentualnie ograniczając maksymalne ryzyko kupując bardzo dalekie OTM calle/puty.
Jeżeli rozkład prawdopodobieństwa przyszłych cen jest faktycznie w niektórych miejscach nieciągły, a nie tak jak prognozuje rynek opcji bezwzględnie ciągły, to będziesz bogaty.
@RGB_XYZ rozumiem o co Ci chodzi, ale:
- nie każda strefa działa, niektóre są przebijane tak jakby ich nie było
- wypisywanie opcji to raczej długoterminowa strategia, u mnie trejdy trwają maksymalnie godzinę choć 80% ich kręci się w przedziale od 5 do 20 minut, stąd kontrakty są lepsze
- nie jestem pewien do działania stref na dłuższych okresach, mnie interesują ruchy po 15-30pkt a nie 200-300 - o wiele łatwiej przewidzieć
@RGB_XYZ dodatkowo, żeby wejść w trade patrzę na zachowanie kontraktów vx oraz najważniejszych stocków (appl, msft, GOOGL, amzn, TSLA) i dopiero jak parę rzeczy ułoży się w logiczną całość to wtedy wchodzę, przy wypisywaniu opcji zabieram sobie te potwierdzenia
@pseradalasa2 przespałem shorta w tym 30minutowym, teraz już za późno, jak wróci to zastanowię się, choć już jest użyty, więc warto mieć to na względzie

Ewentualnie jak cena poleci do tych wyższych to tam będę patrzeć - nie gram shortow w zielonym kwadraciku, ewentualnie gdy w tym zielonym utworzymy nowy czerwony (mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi XD) i będzie jego retest to dopiero tam
@pseradalasa2 no niestety, bycie flat to też pozycja, dużo razy sparzyłem się będąc niecierpliwym i trejdujac tylko żeby być w jakiejś pozycji, dlatego teraz czekam aż cena do mnie przyjdzie, jak nie przyjdzie to trudno