Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej,
Mam dwadzieścia kilka lat i trochę ponad 100k oszczędności, pomijam zarobki i koszty życia, ale miesięcznie odkładam około 8-9k, zbieram na mieszkanie, ale widzę co co się dzieje w kontekście #inflacja i fakt pustego trzymania kasy na koncie zaczyna mnie martwić.
Planowałem oszczędzić około 200k zeby mieć wkładu własnego 150k i 50k poduszki finansowej więc brałbym kredyt na jakies 250k, zakładam, że będę musiał oszczędzać około 8-9 miesiecy, chyba ze sytuacja sie pogorszy (na rynku nieruchomoscu) to pewnie dłużej, co zrobić z kasa na koncie?

Raczej w nic nie zainwestuje bo się na tym nie znam, myślałem o obligacjach, ale w grę wchodzą maksymalnie roczne, jest ktoś w podobnej sytuacji i na pomysł?

#nbp #obligacje #oszczednosci #pieniadze #zarobki #inflacja #nieruchomosci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ada644a7380d38f0c316b7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jestem w podobnej póki co jakieś lokaty albo obligacje nic innego nie ma sensu jak się nie znasz bo więcej stracisz niż zyskasz szczególnie w takim krótkim okresie. Możesz ewentualnie już teraz wziąć krechę i kupić mieszkanie bo już nie ma takiej sieczki i sobie nadplacac co miesiąc
OP: @DiMaria:
sprwadzę jak jest u mnie w banku bo mam jakiś pseudo oszczędnościowy rachunek i ma oprocentowanie 0,5% (pko)

@n3sta:
Muszę poczekać jeszcze co do tej krechy, chciałbym miec dużą poduszkę finansową na wszelki wypadek i mieć pewność stabilnej pracy bo od niedawna mam nową więc i zdolność pojawi się po dłuższym czasie

@TheGreenBastard:
Już się popłakałeś? W czym jestem nieogarnięty? Po czym to stwierdzasz, po tym
TO SIĘ POZNAJ!!!!


Słaby bajjt, wymysł coś mądrzejszego:p

Nikt nie uwierzy że ktoś kto odkłada 8-9k miesięcznie jest takim nieogarniętym człowiekiem:p


@TheGreenBastard: a jak ktoś jeździ Porsche to musi się znać na materiałoznawstwie budowy silnika spalinowego? W tym kraju nie da się być specjalistą w swojej dziedzinie, trzeba być lekarzem, prawnikiem, mechanikiem, budowlańcem.

Później wchodzisz na taki wykop i każdy jest ekspertem od wszystkiego, tylko potem wychodzi że cokolwiek wykopki piszą,
@BennyLava: Jak ktos jeździ porsche to musi umieć jeździć. Jak ktoś zarabia sensowne pieniądze to wypadałoby mu się dowiedziec co z nimi robic, najlepiej nie na forum ze śmiesznymi obrazkami
b3f78ba57a: @pipsztyk:
Widzę, że nie docierając do ostatniego zdania zapomniałeś on pierwszym, napisałem, że nie szukam porady finansowej tylko chciałbym, aby ktoś podzielił się doświadczeniem, a zrobię coś co osobiście uznam za stosowne.

Zarabiam sensowne pieniądze w takim wieku, skąd powinienem wiedzieć w co i jak inwestować?
Pytam w kontekście kiedy miałem się tego nauczyc, jak rozwijałem się w zawodzie czy przed tym jak poszedlem do pracy? Powinienem w liceum
@AnonimoweMirkoWyznania: Zacznę od odpowiedzi na trzeci akapit twojego wywodu i zdradzę ci pewną tajemnicę: zarówno ja jak i całe społeczeństwo ma totalnie w dupie to czy potrafisz zarządzać pieniędzmi i nikt z pewnością tego od ciebie nie oczekuje. Nie mniej jednak wypadaloby posiadać tę umiejetność zarabiając kilkanaście klocków/mc, a nie pisać posty które bardziej pasują do kogoś kto całe życie klepał biedę i nagle trafił szóstkę w totka. Skoro pracujesz w