Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam pewien problem z obecnym pracodawcą,
Stara firma[jednoosobowa działalność] zostanie zliwidowana, a powstanie nowa jako spółka z tym samym podmiotem zarządzającym.
W starej firmie wszyscy pracownicy dostają wypowiedzenia za porozumieniem stron i przechodzą do nowej na tych samych warunkach, lub lepszych[jak w moim przypadku].

Cały myk polega na tym, że ja jako pracownik który długo już pracuje nazbierałem urlopu i posiadam go dość sporo[pomińmy kwestie ilości]. Zaległy urlop za 2021.
Parę miesięcy temu dostałem promesę z informacjami o zarobkach i zatrudnieniu w nowej firmie[od maja], ale nie została zrealizowana z powodu konfliku z urlopem.
Pracodawca wymagał abym rozpisał go na poprzednie miesiące, a wtedy będę mógł wybierać go na nowej firmie[zapisując obecność, ale niebędąc w pracy]. Czyli na zasadzie "dżentelmeńskiej umowy" na słowo.
Nie podoba mi się ten schemat z powodu tego, że w nowej firmie okres wypowiedzenia będzie niższy, a ja jestem na etapie szukania nowej pracy oraz dokształcania sie w zupełnie innej branży. Dodatkowo będę potrzebował dni wolnych na zbliżające się studia podyplomowe[jeżeli jeszcze w tej firmie będę]. W nowej firmie prawnie urlop będzie mi się naliczał dopiero od dnia podpisania umowy[czyli za mało na moje studia].
Zaproponowałem trójstronne porozumienie pracodawca - pracownik - pracodawca, aby nowy-stary pracodawca przejął mój urlop. Niestety brak zgody.
Drugą moją propozycją było wypłacenie ekwiwalentu za mój urlop, a następnie gdy będę potrzebował dni wolnych to wypiszę urlop bezpłatny. Także brak zgody.

Nie chcę konfliktów tylko realne rozwiązanie zgodne z prawem pracy z korzyścią dla mnie.

Co w takim przypadku najlepiej zrobić? Promesa nie została zrealizowana.
Na tą chwilę jestem w upadającej[do końca roku] firmie, na tą chwilę z paroma pracownikami[którzy z podobnym względów pozostali tak jak ja].
Pracodawca jest z typu ludzi, którzy zatrzymali sie w latach '90

#prawopracy #praca #prawo #pracbaza #biznes

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62adb051a7380d38f0c3181c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 3