•  

Zarabiam 5000 zł netto miesięcznie na umowę o pracę. Nie stać mnie na kredyt na kawalerkę 25m2 pod miastem, do centrum 25km. Wynajem takiej kawalerki z rachunkami to 2500 zł, czyli polowa mojej pensji.

Jestem w top 30% najlepiej zarabiających Polaków ¯\_(ツ)_/¯

#nieruchomosci #polska #kredythipoteczny #zycie #gospodarka #zarobki #praca #pracbaza

• poprzednie komentarze (96)

•  

@Towarzysz_Blackpill: ale pisząc, że cię na ten kredyt nie stać masz na myśli brak szans na odłożenie na wkład własny, tak?

•  

@szynszyla2018: O przynaleznosci do klasy nie decyduja zarobki, klasa srednia jest robotnik zarabiajacy 3k ktory odziedziczyl po dziadkach ziemie pod Warszawa warta 10mln czy korposzczur zarabiajacy 12 netto ale jedyne co ma to kredyt na 30 lat?

•  

@maczeta31: Dalece nie zarabiam 50k. Po prostu spłacam już ponad 3 lata, miałam 250k kredytu, bo uważałam że to rozsądna kwota ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dzięki temu miałam niski kredyt, a wszystkie oszczędności szły na nadpłacanie.

•  

@Towarzysz_Blackpill: Mam bardzo podobną sytuacje, w tym kraju nie da się normalnie żyć. Zarabiając mniej niż te 7 tysięcy na rękę zawsze musisz na czymś przyoszczędzić, chyba że masz drugą osobę z którą możesz dzielić wydatki. Autentycznie nie potrafię sobie wyobrazić jakim cudem ludzie zarabiają 2500-3000zł na rękę i dają radę w 2022.

•  

Jesteś w topie i jednocześnie jesteś w dupie.¯\(ツ)

•  

@Towarzysz_Blackpill 5k to jest cały ch w chujniopatatajni. Ceny zachodnie więc jak nie będziesz zarabiał conajmniej 10k na łapę to jaki sens siedzieć w chjni?

+: C........4, kokiloki21 +1 inny
    •  

Mam bardzo podobną sytuacje, w tym kraju nie da się normalnie żyć.

@hors: pojedz do Indii. Tam za minimalna jest full wypas a co dopiero normalnei zycie( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ButtHurtAlert wasiawa to taki Radom tyle, że 5x większy. Same bydło że wschodu (nie mówię o ukrach) więc się napjerdalają o byle robote 'na taśmie' za 100zł więcej niż minimalna. Tak wygląda wasiawa, stolica botęgi

•  

@Towarzysz_Blackpill: I co planujesz, tak z ciekawości? Bo jestem aktualnie w podobnej sytuacji, mam jakieś tam perspektywy na 8-10k ale nawet z taką pensją obecnie nie da się niczego dorobić, jedynie konsumować to co się zarobi. Na zachodzie teraz też lepiej nie jest, w UK chociażby ceny domów też są już bardzo wysokie. Myślę, czy po prostu nie odpuścić tego wyścigu szczurów o własne mieszkanie i po prostu mieć na to wszystko wyjebane.

•  

@wielki_hrabia_spekulacji nasłuchali się bzdetów od innych dziadów i powtarzają te kocopoły. W chujni najpopularniejsza wypłata to 3k brutto

•  

u mnie w mieście za tyle możesz dom wynająć

@fesaczi: u ciebie w mieście zarobi 2500 zamiast 5000zł

•  

Nie jesteś. Jesteś tylko w oficjalnych statystykach

@albo_wutka_albo_buk: na wykopie urojenia coraz głupsze xd

•  

Jestem w top 30% najlepiej zarabiających Polaków

@Towarzysz_Blackpill: tylko tych na etacie z przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób,

nie ma w tej statystyce lekarza co zarabia 35k na swojej działalności, tak samo prawnika, nawet programisty15k na B2B, stolarza co wystawia paragony tylko na 15 proc. swojej produkcji też nie ma

•  

@Nowystaryziel: typie, zrozum że nie każdy ma ochotę zapierdalać fizycznie z brudasami na budowie, więc polecenie tego typu zatrudnienia jest dość zabawne (zwłaszcza że idzie masakryczne załamanie popytu).

•  

@ThirtyDoorKey: ja mam 24k brutto, żona 8k brutto. Żyjemy normalnie. Jak czytam o zarobkach większości ludzi to mi słabo. Chyba bym nie umial żyć w takim stresie.

•  

To nie wnosi nic merytorycznego do wątku dyskusji. Zarabia? Zarabia

@albo_wutka_albo_buk: wnosi, bo wielu debili zachwalających budowlankę nie wspomina o tym drobnym szczególe, że trzeba zapierdalać na dwa etaty, w wyjazdach i w ogóle nie mieć życia.

•  

@Towarzysz_Blackpill Gdzie ty mieszkasz? W Warszawie kawalerki są tańsze, a to jednak stolica.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

+: C........4
    •  

@Iudex: No tak bo szara strefa istnieje tylko od zarobków powyżej 13 tys. Na 100% nikt przecież nie będzie płacił poniżej minimalnej na umowach zlecenie. A największymi pracodawcami w Polsce wcale nie jest poczta polska i biedronka gdzie zarabia się w okolicach 3-3,5k brutto.

•  

@mistejk napisałam jak typowy wykopek ekspert z portalu ze śmiesznymi obrazkami. Na czuja i ogólnie

•  

Zarabiam 5000 zł netto miesięcznie na umowę o pracę. Nie stać mnie na kredyt na kawalerkę 25m2 pod miastem, do centrum 25km. Wynajem takiej kawalerki z rachunkami to 2500 zł, czyli polowa mojej pensji.

@Towarzysz_Blackpill: to znajdź kobietę i przestań płakać, albo mieszkaj z rodzicami.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Ogorek95 pierdoli kocopoły - kawalerkę w Krakowie, 25 minut trajką od rynku z opłatami za ~1500 idzie wyrwać. Wiadomo, są i za 2000 ale mierzymy siły na zamiary jak sądzę

+: Celsus
    •  

wnosi, bo wielu debili zachwalających budowlankę nie wspomina o tym drobnym szczególe, że trzeba zapierdalać na dwa etaty, w wyjazdach i w ogóle nie mieć życia.

@DobrzeNaoliwioneLozysko:

Zarabiają więcej niż 5k. Każdy jeden, Polak, Ukrainiec. Nie każdemu życie może ułożyć się tak, żeby zarabiać tyle za pół etatu. Oni nadrabiają pracowitością.

Wykopek zarabiający 3k też nie ma życia, bo nie ma na nie pieniędzy i smęci pod noskiem na Mirko jakieś socjalistyczne zapędy XDDDD

Pracujący > próżniak. Zawsze.

•  

@nairoht: nie bredzi, są takie ceny nawet w Poznaniu
      @Ogorek95: xDDDDDDDDDD za ponad 45 metrów w poznaniu z czynszem lekko ponad 1600, a op mówi o kawalerce i to 25km od centrum czyli za miastem bredzi w chuj ciekawe gdzie są takie ceny chyba w jebanym londynie a nie w polszy

•  

@albo_wutka_albo_buk: ja tam w biurze zarabiam więcej, niż taki budowlaniec na trzech etatach, także ten.

•  

Co to za bzdury, płacę poniżej 1000 za 100 metrów, a mam właśnie niecałe 25 km do ścisłego centrum Katowic. To jest standardowa stawka w mojej miejscowości.

@elbombero: 25 km od centrum Katowic to jest pole ziemniaków i traktory jeżdżą to się nie dziwie ze takie ceny xD

•  

@dr_Batman:

@Towarzysz_Blackpill: To przestańcie kupować deweloperkę jak was nie stać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jestem w "3ajlepiej zarabiających Polaków" a kupiłam mieszkanie z wtórnego, a i tak uważam że nie stać mnie na deweloperkę. I zgadnij co? Za rok dwa będę wolnym człowiekiem z duzym mieszkaniem w kamienicy, a nie z kredo na 30lat zjadającym wysztkie moje zarobki. 25km od np Wrocławia to za 300k to możesz sobie 80 metrów kupić, więc nie pierdol.

@dr_Batman: gdzie np?

•  

Największy pracodawca we Wrocławiu to.... Uwaga uwaga... Amazon - że stawka 23zl brutto zrobił wielkie oburzenie w promieniu 50km jak jego autobus jeżdżą (a czasami 100km) bo podbił stawki o lokalnym biznesie i ludzie wolą sie tluic extra 2h per zmiana pod Wrocław i pracować za 4k brutto niż u siebie robić za jeszcze mniej... 6-7k na rękę to kwoty nieosiągalne w Polsce powiatowej dla robola, chyba że wali 300h miesięcznie.

@del855: no i co? 100% ludzi nie pracuje w amazonie.
      Ogarnij że jakieś 60-70% ludzi to nieogary, którzy mogą wykonywać proste czynności i jeszcze muszą być z batem poganiani tym czy innym (akord/kierownik poganiający i pilnujący żeby nie srali 4h). Czy nieogarniający rzeczywistości. Dla takich amazon to raj :D 0 skilla potrzebne, tylko umiejętność czytania i zapierdalania.
      Znam takiego, 20 lat w betoniarni zapierdala, za niewiele ponad minimum aktualnie - co ciekawe pensja mu spada w czasie :D bo firma podkręca normy, a koleś się starzeje to już nie może tak zapierdalać...

Pracy nie zmieni "bo co jak mnie zwolnią, a do betoniarni mnie potem nie przyjmą" chuj tam że przyjmują każdego desperata jak leci który zgodzi się zapierdalać za takie grosze (na akord). Chuj tam, że zaimportowali ukraińców w zeszłym roku którym zapewniali "zamieszkanie" i płacili więcej niż polakom, ukraińcy porobili tydzień i powiedzieli że pierdolą taką robotę. Nie mieli problemu znaleźć innej lepiej płatnej, gówno mówiąc po polsku.

Dla kontrastu nawet ogarnięty magazynier w mieśćie powiatowym który dopilnuje dostawców, jak trzeba to wsiądzie w auto i coś przywiezie/wywiezie, ogarnia wózek widłowy, dopilnuje roboli na hali, czy jak potrzeba to obsłuży CNC (nie programowanie, ale podkładanie materiału i uruchamianie maszyny) potrafi dobić do 10k na łapę (fakt faktem robiąc do 100 nadgodzin/mc), ale podstawy ma pod 5k.
      Masz też całą branżę budowlano wykończeniową, gdzie koleś przyjdzie płytki ci układać i kasuje 500/dzień na czarno. I to nie tylko na płytki takie pojebane ceny, panele, tynkowanie, meble na wymiar, ostatnio znajomy skumał się z jednym z marketów meblowych i po prostu montuje meble (głównie "kuchnie") gotowe u klienta oni go tylko "polecają". Dobija do 15k/mc.
      W budowlance były ostatnio żniwa takie że ja pierdolę. Plebs dzięki taniemu kredytowi miał w zasadzie wyjebane na ceny. Bo co weźmie się 500k kredytu na kurnik, potem 150 na wykończenie i bajlando.
      Układanie paneli czy płytek po 100zł/m? No problemo :D A i tak ludzie czekali miesiącami na ekipę.
      No ale to już się prawie skończyło, jeszcze kilka miesięcy poleci rozpędem a potem czarna rozpacz.

•  

z rachunkami

@nairoht: prąd, woda, gaz, śmieci, internet, telefon z iphonem w abonamencie, cyfrowy polsat, netflix, amazon prime, apple tv+, xbox game pass, disney+, player, spotify, cda. No nazbieria się ( ͡º ͜ʖ͡º)

+: Celsus
    •  

@albo_wutka_albo_buk: oczywiście, że jest. Najczęściej występująca pensja w Polsce to okolice 2,5-3k.

•  

@wielki_hrabia_spekulacji: To mnie rozpierdala z amazonem w sadach, jak zobaczyłem czasu dojazdów np z walcza to się za głowę chwyciłem. Już chooy z zarobkami, ale kurwa zmiana 10,5h, 3h w jedna stronę dojazd, czyli poza domem nie ma Cię prawie 17h… co to za życie, a nawet jak jest wolne to przecież trzeba się zregenerować jakoś ( ͡° ʖ̯ ͡°) współczuje tym ludziom, ale z drugiej strony polska powiatowa oferuje zazwyczaj minimalna lub trochę ponad, wiec jak w amazonie można wyciągnąć 3k na rękę to ci ludzie już są szczęśliwi…

+: l.........._, valdas90
    •  

@Henrietta_Paczelokowska: takie tam bzdury jak jedzenie, prąd, internet, ubrania

•  

@Nowystaryziel: no tak, ma najniższą i reszta pod stołem ale żeby zarobić te 7k to musi zapewne godzin najebać z 250. Zarobki powinny być wyliczane z jednego pełnego etetu bo jak ktoś najebie 320 h i zarobi 7k to nie zarabia dużo tylko zapierdala dużo. Zdecydowana wiekszosc budowlanki napierdala nadgodziny.

•  

@Papieska_kremowka: szkoda ryja strzepic na ciebie mirku, znajdziesz i za 900 i za 2800, zależnie od standardu i metrażu. Po prostu trzeba być skrajnym debilem by wyprzeć fakty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Admiral16: wiadomo że są i za 2000, za 2500 też XD czyli prawie potwierdziłes to co napisałem. Dał skrajny przykład, fakt, ale nikt mu nie zabrania. 5000 to też skrajnie niskie zarobki jak na miasto i tego nie negujecie

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@ciasny: Wiesz, ale ludzie tutaj płaczą że nie stać ich na kredyt przy pensji 5k, a mieszkanie w centrum miasta im się literalnie należy. Zamiast wziąć się w garść, pracować nadgodziny to jak rząd i banki dawały kredyty każdemu to ludzie załadowali kredyt pod korek, nie obniżyli standardu życia, nie zaczęli ciężej pracować żeby szybko spłacić kredyt i teraz płaczą.
      To właśnie leniwe i rozpieszczone społeczeństwo po części doprowadziło do tak wielkiej inflacji w dziale materiałów budowlanych, cen za domy i mieszkania u deweloperów (ogólnie na rynku) i robocizny. Wszyscy stwierdzili, że im się wszystko należy z jak najmniejszym nakładem własnej pracy, zaangażowania i chęci.
      Teraz sytuacja się trochę unormuje, materiały i mieszkania muszą stanieć.
      Co do rynku pracy- we wioskach czy miasteczkach powiatowych zwykły robol z niepełnym średnim może znaleźć sobie pracę za 25-30 pln/h jako zwykły pomocnik, bez stresu, gdzie koszty życia są o wiele mniejsze niż w mieście wojewódzkim. To ja nie wiem kto tutaj jest przegranym- taki robol, czy jakiś człowiek z wykształceniem wyższym jakiegoś gównokierunku z 5k netto na up, który większość oszczędności wydaje na wynajem- i oczywiście zamiast kupić tanie mieszkanie w stanie deweloperskim i po woli samemu sobie wykańczać to będzie płakać, jak mu źle i że mieszkanie mu się po prostu należy.( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: mat41
    •  

@DADIKUL: Wszędzie, Środa Śląska, Brzeg Dolny, Oława, Długołęka, Trzebnica. Wszystko, w promieniu 25km. Wszyscy pierdolący po prostu by chcieli w deweloperce, w miejsce wojewódzkim, z miejscem parkingowym. Kupiłam za 5,6k za m, w centrum Wrocławia do zamieszkania, gdzie 500m dalej deweloperka kosztowała 11k plus wykończenie. W tej chwili można kupić q centrum Wrocławia, wielką płytę 60m do remontu ale zamieszkania za 400k. Więc skończcie pierdolić że mieszkania są drogie, nowe mieszkania się drogie, to nie kupujcie nowych.

•  

@Nowystaryziel: masz rację, jakiś dzban zarabia 5k i myśli że mu się mieszkanie w centrum Warszawy należy XD trzeba mierzyć siły na zamiary, za 5k można normalnie żyć w mniejszym mieście.

•  

@geronimo80 tak jak napisałem w części której już nie cytowałes: gdyby pół Polski poszło w budowlankę to stawki w niej byłyby jak na Amazonie, bo to ze debilom co gwoździa potrafi prosto wbić płacono po 50zl/h wynikało z tego że gwoździ było znacznie więcej niż chętnych do ich wbijania, więc to nie jest rozwiązanie systemowe żeby wszyscy przeszli do branży gdzie jest hype, bo wtedy ten hype się kończy momentalnie.

Druga sprawa jest to co ty piszesz: awersja do "ryzyka" - do zmiany pracodawcy, do pójścia po podwyżkę, do zmiany branży, co też silnie wiąże się z byciem "nieogarem" - tylko tacy ludzie są wszędzie, na całym świecie... Nie ma kraju "ogarniętych" ludzi, są różne kultury ale z grubsza ludzie na całym świecie działają tak samo a różnice w rozowju wynikają z postawy państw które kształtuje i premiuje określone zachowania. My premiujemy za PiS "normalność" i "polskość" no i mamy efekty ;)

+: AAA90
    •  

@nairoht zapraszam do Trzebnicy pod Wrocławiem

•  
      l.........._

+6

@Nowystaryziel: w ogóle wszyscy dostają pod stołem. Nawet za przenoszenie pudeł w januszexie pewnie się dostaje 8k co nie? ʕ•ᴥ•ʔ

Płacenie pod stołem to marginalne zjawisko akurat, a kwoty są symboliczne, tym bardziej że za PiS skarbówka urządza polowania na czarownice i regularne kontrole w firmach.

•  

przy obecnych cenach 5 k na rękę to taka dolna półka klasy średniej. Górna półka klasy średniej to 10 k. Top o którym Ty piszesz to 15 k na rękę.
      A 3 k na rękę i mniej to ubóstwo, proletariat.
      3 k na rękę do 5 k to taka granica między ubóstwem, a klasa średnia.

Tak to widzę przy tych cenach.

@szynszyla2018: No nie, to jest nieprawda. W takim rozumieniu jako srednia spoleczenstwa, to moze i tak, ale w rozumieniu zachodnim, to klassa srednia jest jakies 4,4% spoleczenstwa polskiego wedlug credit suisse. Jestesmy po prostu jeszcze bardzo biedni.

•  
      l.........._

0

@ciasny: ale w mniejszym mieście nie będziesz miał 5k tylko 3.5, Co wtedy?

•  

Teraz wynajem przestanie drożeć

@Atomus: Przeciez wlasnie drozeje teraz wynajem, nie mieszkania. Z tego wzgledu, ze ludzie zaczynaja wynajmowac, zamiast kupowac(bo ich nie stać)

•  

@Towarzysz_Blackpill: uświadom sobie, że mieszkanie w centrum miasta jest dla najbogatszych

•  

@dr_Batman:

tej chwili można kupić q centrum Wrocławia, wielką płytę 60m do remontu ale zamieszkania za 400k

Drugie tyle na remont chyba ze sie chce zyc jak cygan ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Druga sprawa jest to co ty piszesz: awersja do "ryzyka" - do zmiany pracodawcy, do pójścia po podwyżkę, do zmiany branży, co też silnie wiąże się z byciem "nieogarem" - tylko tacy ludzie są wszędzie, na całym świecie.

@del855: Ja wiem, że są na całym świecie, ale chodziło mi tylko o pokazanie, że to że amazon jest dużym pracodawcą i ma masę chętnych nie oznacza, że wszyscy zarabiają grosze i nawet w prostych zawodach ludzie wyciągają dobrą kasę (często pod stołem) co właśnie wynika z nieogarnięcia ludzi którzy siedzą w januszexach i amazonach za grosze.

•  

@Towarzysz_Blackpill: Znajomy w Wawie zarabia B2B na rękę około 9,5k :D z czego 3k (niedługo pewnie i z 3,5k) na kredyt. Do tego dochodzi jemu koszt NFZ, i pewnie coś na emeryturę odkłada. To zostaje jemu z 5k i od tego jedzenie, bilety, paliwo itd. itp. to oszczędność zostaje jemu z 3k mc. I uważa się za wielkiego bogacza :D

•  

@Towarzysz_Blackpill: to sobie dupe znajdz ktora podobnie zarabia i nagle zycie stanie sie piekniejsze...

•  

@albo_wutka_albo_buk: O, kolejny 16-letni ekspert z dupska? No to podziel się wiedzą tajemną, w jakim topie jest? Ilu Polaków zarabia ponad 5 na rękę? 50%, co drugi?

•  

O, kolejny 16-letni ekspert z dupska? No to podziel się wiedzą tajemną, w jakim topie jest? Ilu Polaków zarabia ponad 5 na rękę? 50%, co drugi?

@60scnds:

Z p0lakami o pieniądzach to jakby do dzikiego plemienia z kulą dyskotekową przyjechać xd

Nic Ci nie da Twój ból dupy, weź się za robotę to będziesz więcej zarabiał.

Pytasz ile - nie wiem ile, jakby było wiadomo to by była to statystyka oficjalna xd może są jakieś dane odnośnie szarej strefy, ale to też niemiarodajne. Nie tylko pracownicy fizyczni ukrywają dochody i dorabiają.

W ilu firmach pracowałem specjaliści łapią fuchy, z wyższym wykształceniem, specjalistyczna branża, najbogatsze tereny polski - to ja byłem z tych porządniejszych którzy się z tego rozliczają do mam działaność. Reszta wiadomo.

I co. Zarabia taki specjalista dajmy te oficjalne 5k do ręki na umowie, łapie fuchy, dwie soboty w miesiącu po 1000zł do ręki i już ma 7k przychodu.

@del855: @BrockLanders: @DobrzeNaoliwioneLozysko:

+: Jaskier
    •  

@albo_wutka_albo_buk: Kucu, ja akurat zarabiam naprawdę dobrze (nawet nie taka całkiem moja zasługa, po prostu siedzę w IT i lecę sobie na obecnej koniunkturze, bo teraz kosić sporo to nie jest jakiś wielki wyczyn), więc to nie ból dupy jest tutaj źródłem mojej szydery ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A z wykopkami o pieniądzach to można co najwyżej rozmawiać w kontekscie zarobków ich rodziców. Nie znasz danych, ale wiesz i jesteś pewny, że 30% z zarobkami do 5 tysięcy na rękę to nieprawda. To skąd to wiesz i co to oznacza? Pół Polski Twoim zdaniem naprawdę może zarabiać więcej? Ty jesteś w stanie w ogóle myśleć, czy tylko jak małpka negować pewne fakty i szczycić się swoimi przekonaniami z dupy?

W ogóle wiesz, co to za liczby i jak zostały policzone, czy po prostu standardowo odpaliłeś tryb pierdolenia głupot? Statystyki nie zawsze określa się na podstawie oficjalnych danych ZUSu. Szczerze mówiąc w dupie mam z kim pracowałeś i kto co tam robił. Nie wiem, co to ma wnosić do dyskusji poza solidna wskazówką odnośnie poziomu Twojego IQ xD

•  

To jak to jest ze ja zarabiam 4k na łapę i płace za 40m 1700 z opłatami, Katowice...

•  

chodziło mi tylko o pokazanie, że to że amazon jest dużym pracodawcą i ma masę chętnych nie oznacza, że wszyscy zarabiają grosz

no wlasnie wg mnie dokladnie to oznacza. Wiadomo, ze nie "wszyscy wszyscy" bo zawsze znjadzie sie ktos lub grupka lepsza lub grosza. Popatrz sie na to w taki sposob: jaka musi byc bieda, zeby ktos byl gotowy dojezdzac nawet 2h w jedna strone autobusem i 2h wracac i pracowac realtywnie ciezko (normy normy normy, tam nie ma opcji na walenie w kulki) a wszystko za 23zl brutto..... A jednak jedzie pelny autbus... gdyby ci ludzie mogli znalezc cokolwiek porownywalnego na miejscu - to chyba az tak glupi nie sa zeby marnowac dzinnie nawet 4h na dojazd....

Nie wyklucza to zaradnych itp - co na miejscu potrafia zarobic znaczaco lepiej, ALE to jest zdecydowana mniejszosc, wiekszosc uznaje amazona i jego stawki za cos warto codzinnych wycieczek po kilkdziesiat km....

(dla ustalenie faktow: w takim amazonie w szczycie sezony potrafi pracowac 15-20k ludzi....)

@geronimo80:

•  

@albo_wutka_albo_buk: to od ilu zarabia wedlug ciebie top 30%?

•  

@dziadolek1:

Skąd mam to wiedzieć XD Nie mam je*anego pojęcia XD i nikt realnie nie ma, napewno jest to statystyka nieprawdziwa i mocno zaniżona, bo jak kolega wyżej napisał tworzona na podstawie nieprawdziwych danych

•  

A jednak jedzie pelny autbus... gdyby ci ludzie mogli znalezc cokolwiek porownywalnego na miejscu - to chyba az tak glupi nie sa zeby marnowac dzinnie nawet 4h na dojazd....

@del855: kurcze masz masę wiary w ludzi ;)
      Dużo ludzi czasu na dojazd nie liczy, zwłaszcza jak dojazd "za darmo".

Ja znam ludzi ze wsi którzy kupując 5kg papryki/pieczarek czy nawet cukru gdy był drogi, potrafią objechać kilka sklepów w promieniu 20km żeby "zaoszczędzić" 10zł (szkoda że paliwa przy okazji nie policzą xD o czasie to nawet nie mówię )
      Czas dla takich ludzi ma wartość 0. Oni w tym czasie co zrobią, albo będą spali, albo gapili się w tv, albo leżeli na kanapie... :D

Kolejna rzecz, że idąc do amazona w zasadzie nie muszą się nic nowego uczyć - weź produkt z regału, wrzuć do koszyka, zawieź do stanowiska. To dla takich których jedynym skillem jest czytanie, to atrakcyjna oferta i faktycznie podobnej pracy za podobne albo lepsze pieniądze może być ciężko + amazon jeszcze daje bonusy jakieś obiady po 1zł i chyba coś jeszcze było. Bo inaczej musieliby się czegoś nauczyć, a albo im się nie chce, albo wydaje im się że się nie nadają.

Ludzie potrafią stać kilka godzin w kolejce po darmowego kebaba/burgera to taki obiad za 1zł nie będą dojeżdżać 4h? ;) Jeszce wygodnie mogą se usiąść w autobusie... To luksus panie ;)
      Pracę można znaleźć lepszą niż w amazonie, tylko trochę trzeba łbem ruszyć i "pokombinować" a dla większości to zbyt duży wysiłek intelektualny.

Popatrz sie na to w taki sposob: jaka musi byc bieda,

@del855: Bieda na pewno mentalna. Ale też kwestia perspektywy.

Na wsiach ludzie żyją bardzo często w domach wielopokoleniowych "za darmo", nie płacą kredytu/odstepnego.
      żarcie z caritasu sobie wezmą dużej części, cośtam jeszcze po taniości dokupią od rolników jakieś ziemniaki, cebulę, mleko itd rzeczy. Koszty życia mają wielokrotnie mniejsze niż Ty na pewno, więc za kasę z takiego amazona mogą sobie wtedy "poszaleć"

•  

@albo_wutka_albo_buk: aha, nie masz pojęcia ale na pewno są to dane nieprawdziwe bo...tak uważasz
      to moze zrobisz sam badania i bedziemy miec prawdziwe? ahh pewnie tez nie bo cos tam xD
      aleee yyy nieprawdziwe, uwierz mi brachu!

•  

@dziadolek1: ochłoń. To że się wybydłujesz na wykopie to nie poprawi Twoich zarobków, dzikusie polacki.

Zjawiska ukrywania dochodów przez aparatem skarbowym i szarej strefy są faktem. Przecież nikt nie zawyża deklarowanych dochodów żeby płacić więcej podatków i składek prawda?

Więc dane oficjalne MUSZĄ być przekłamane - ile są realnie nie wiem, i nie wie nikt, osobiście myślę, że sporo.

•  

@peoplearestrange: A ty myślisz ze ile kosztuje wykończenie deweloperki? Bierzesz mały kredyt, żyjesz na swoim, potem łazienka, potem oszczędzisz to kuchnia. A nie od razu deweloperka za 600k, 200k na wykończenie i się dziwią że ich nie stać. Jprd że auta w salonie drogie też sapiecie? Że jak się nie chce jeździć jak cygan to trzeba od razu audi? Jak pisałam wyżej pierdolicie że się nie da, a jak się pokaże że da to nagle okazuje się że nieee bo to by księżniczki chciały żyć na poziomie za milion A stać cie na 1/3 z tego

•  

@60scnds: Jak ty chcesz policzyć szarą strefę skoro nawet skarbówka nie może. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Praktycznie wszyscy fachowcy od budowy i wykończenia nie dają faktur, ludzie z usług, jak fryzjerki, materiały w składach budowlanych przy rabatach dla kupującego, kurwa kierowcy zawodowi- najniższa na papierze i wielu innych.
      Poza tym najbogatsi nie ujawniają swoich majątków, nie wspominając o lokalnych samorządach gdy ustawiają przetargi i defraudują dofinansowania z UE.
      Ludzie w jakiej wy żyjecie rzeczywistości? Później Polak płacze bo wziął kredyt na zmiennych stopach, bo mu pani w banku powiedziała że na pewno nie wzrosną- wszyscy naiwni, nie wiedzą co się dookoła dzieje. xd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Jak ty chcesz policzyć szarą strefę skoro nawet skarbówka nie może. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Nowystaryziel: To Urząd Skarbowy teraz przejął kompetencje GUS? No wiadomo, nikt nie liczy wskaźników gospodarczych, bo się przecież nie da. Wiemy tylko to, co Pani Basia nam na fakturze ujawni. Ja pierdolę, wykopki.

Instytut Prognoz i Analiz Gospodarczych szacuje realny rozmiar szarej strefy w Polsce w 2021 r. na 18,3 proc. PKB, bez większych zmian w porównaniu do ostatnich 5 lat.

•  

@Nowystaryziel:

Wykopki typowe są typowe, za dziesięć szesnasta torebunia na kolankach, bo ani minuty dłużej w pracy, bo muszą mieć czas dla siebie, lajftajm balanz, który polega na gapieniu się w ścianę i pisaniu wynaturzeń na wykopie o zwiększaniu ustawowym płac, bo z wypłaty na etacie nie starcza na nic poza opłaceniem chałupy i żarciem.

7 koszty pracodawcy, 5 na umowie brutto, 3,5 dla wykopka za 168 godzin co do minuty.

Jak wiecej zarobić? Praca nie wchodzi w grę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@60scnds: Nie bój żaby, od lipca fiskus będzie mógł bez podejrzenia przeglądać konta bankowe każdego Polaka, więc wyjdzie wszystko na jaw, jeżeli ludzie nie trzymają kasy w skarpecie.

•  

@albo_wutka_albo_buk: musza bo tak ci sie wydaje a dowodow brak xD
      zajebiste podejscie

•  

Nie bój żaby, od lipca fiskus będzie mógł bez podejrzenia przeglądać konta bankowe każdego Polaka, więc wyjdzie wszystko na jaw, jeżeli ludzie nie trzymają kasy w skarpecie.

@Nowystaryziel: Nie wiem po co mi to piszesz i jaki to ma związek z tym, że pierdolisz głupoty.

•  

@ciasny: ba, za 5k mozna zyć w wojewódzkim mieście, spłacając kredyt i nie hamując się jakoś bardzo w wydatkach.

•  

@Daqnny: żart jak nie ogarniasz życia i płacisz 4k raty za 40 metrów, mając 7 koła na rękę xD

•  

musza bo tak ci sie wydaje a dowodow brak xD

@dziadolek1:

Weź mu ktoś wytłumacz, bo ja prościej nie umiem XD masz IQ kota

•  

@Nowystaryziel: Chyba Ci się czasy pomyliły , w budowlance robol ma zapierdalac bo szef bierze od metra a płaci z godziny wiec im szybciej zrobią robotę tym szef więcej zarobi, a i na następna budowę może puścić ekipę

+: ElGecko
    •  

@geko123: mi sie czasy pomylily a ty pierdolisz ogolniki, a konkretow nie umiesz podac -zadnych danych, żadnych zrodel - nic, tylko tak jest bo tak orzekłeś
      i fajno jest

•  

@Henrietta_Paczelokowska: Nie napisał ze nie może odłożyć xd

•  

•  

@Towarzysz_Blackpill: warunki w polsce to tak jak warunki w londynie. zarabiasz dobrze a nie stac cie na zakup mieszkania. faktycznie dynamicznie sie ten kraj rozwinął1

•  

@Towarzysz_Blackpill: seriously? 1.8k raty to 58 metrów brane 2 lata temu w Wawie tuż przy zakładzie karnym (pdk :) więc mi się coś ten rachunek nie zgadza. Fakt 20% wkład ale dalej. Dla nie wtajemniczonych 1 tramwaj bezpośrednio spod bloku co 5 minut wiezie cię 10 minut do metra i to nie jest zła miejscówka.

•  

@Towarzysz_Blackpill: ja wynajmuje w Krakowie 20 min z buta do centrum za 2k z rachunkami 50m2, umowe podpisalem 1.5 roku temu. Do tej pory gdzie mieszkales?

•  

@60scnds: Ty pierdolisz głupoty bo nie znasz realiów w Polsce. Skąd gus ma niby wziąć statystykę szarej strefy? Pogadaj z ludźmi w danych zawodach o zarobki. Chyba, że dupsko piecze że zwykły robol zarabia więcej od Cb? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W dzisiejszych czasach fach w ręku to ogromna gotówka- zwykły brukarz, glazurnik, itp załatwiający sobie sam fuchy może miesięcznie i 30 koła przytulić.

•  

Zarabiam 5000 zł netto miesięcznie na umowę o pracę. Nie stać mnie na kredyt na kawalerkę 25m2 pod miastem, do centrum 25km

@Towarzysz_Blackpill: Zarabiam bardzo podobne pieniądze, też UoP. Z jakiegoś bardzo dziwnego powodu normalnie stać mnie było na kredyt i kupiłem za to mieszkanie 2-pokojowe w jednym z największych miast wojewódzkich, a do rynku mam 30 minut piechotą. Kredyt został uruchomiony w tym miesiącu ¯\_(ツ)_/¯

Albo ja jestem jakiś dziwny, albo OP nie ogarnia własnych finansów i nie zna pojęcia oszczędzania i jeszcze ma czelność marudzić. Gz dude.

•  

•  

@little_muffin: Tylko w Polsce.Kurde wszędzie jest lepiej i tylko w tej Polsce jest źle.

•  

@Towarzysz_Blackpill: oto przykład jak potężna jest bańka

•  

w Warszawie jeszcze pare miesięcy temu płaciłem 2000 zł za 42 metry na Ursynowie, trochę koloryzujesz ziom

@zamak: to dlaczego już nie płacisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Towarzysz_Blackpill: ... zmień pracę, weź kredyt. Albo w totka wygraj. Już taki był, co jak potrzebował, to akurat mu się farciło.

•  

@ThomasPol: nie no, jest masa krajów gdzie jest gorzej. My jesteśmy gdzieś po środku. Niestety nie ma u nas i raczej nie będzie kultury wiedzy i kultu wiedzy (jeden z najbardziej religijnych narodów nie bez przyczyny ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i raczej nigdy ekonomicznie się nie odbijemy. Jakby Elon Musk był Polakiem to by nigdy się nie wybił - ludzie by się pukali po głowie i go pytali "Coś ty głupi? Jaka kolonizacja Marsa? Bóg cię kiedyś za to pokarze!" - toksyczna kultura i ciągnięcie w dół, zamiast wynoszenie w górę. Zresztą można sobie popatrzeć na karierę Nicoli Tesli - też się kiepsko urodził i też całe życie walił głową mur, pomimo ponadprzeciętnego intelektu i osiągnięć.

•  

@Towarzysz_Blackpill: Bo nie wyszedłeś ze strefy komfortu i zapomniałeś, że niebo to limit ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Towarzysz_Blackpill: brednie, za 2500 wynajmiesz kawalerkę w centrum warszawy

•  

@Ogorek95: no nie ma takich cen w Poznaniu. A już na pewno nie za kawalerkę 25m2 25km od centrum. Więc przestań ściemniać. Jest drogo, ale to co piszesz jest kłamstwem. Jeśli jednak widziałeś ogłoszenie mieszkania (patomieszkania) 25m2 za 2500 złotych pod Poznaniem to jest jakaś patologia. Ostatnio wynajmowaliśmy komuś mieszkanie 40m2 w Luboniu k. Poznania i z opłatami nie ma 2500 złotych. Porównywałem ceny i nie odbiegałem od normy.

•  

@albo_wutka_albo_buk: No tak te mityczne wypłaty pod stołem, które widuje się w Januszexach stołem. Za to gwarantuję ci, że znacznie więcej osób od tych biorących "pod stołem" czy robiących fuchy na lewo pracuje w Januszexach, które zatrudniają poniżej 9 osób (i nie są uwzględnione w statystykach) za minimalną krajową.

Nie zauważyłeś jaki szał zrobił kiedyś Amazon proponując na start jakieś 17 zł brutto? I to nie był żaden wypizdów tylko okolice Poznania i Wrocławia - miast z najniższym bezrobociem w Polsce. Nie piszę tego konkretnie do ciebie tylko ogólnie - naprawdę myślicie, że w jakiejś Polsce powiatowej czy Polsce B/C zarabia się u tych mitycznych prywaciarzy więcej, niż w Amazonach zlokalizowanych w okolicach najlepszych gospodarczo miejsc w kraju? xD

Ktoś tam wyżej napisał, że robol na wiosce za 6-7k do ręki pracuje xD Ja pierdolę, przeciętny robol to nie jest chłop od wykończeniówki czy elektryk z uprawnieniami pracujący na własnej działalności albo robiący fuchy na lewo tylko gość pracujący na produkcji, w spożywce itd. Gdyby było tak wesoło to nie byłoby takiego exodusu do największych polskich miast.

Polska powiatowa umiera głównie przez tragiczne zarobki, utratę jakichkolwiek funkcji społeczno-kulturalnych i małą liczbę pracodawców (co równa się małym zarobkom, o jakichkolwiek warunkach na awans/rozwój nie wspomnę) itd.

Aha gdyby jakiś głąb myślał, że na prowincji jest super tanio i mieszkanie wynajmiesz sobie za 500 zł a kupisz za 80 tysięcy zł to podam dwa przykłady z mojej okolicy. Miejscowość 5 tysięcy mieszkańców, wystawiona na wynajem kawalerka za 1100 zł miesięcznie ze wszystkim - schodzi w ciągu 1 dnia tylu chętnych. Drugi przykład mieszkanie 44 metry, 2 pokoje, całkowity koszt najmu 1700 zł - również schodzi w ciągu 1 dnia. Oczywiście możemy się tutaj zarzucać jakimiś detalami typu wystrój, lokalizacja, czy jest praca i wymyślać tysiąc innych danych na poparcie swojej ceny ale trzeba zdrowo nie ogarniać rzeczywistości, żeby nie zauważyć, że ceny są obecnie wystrzelone w kosmos.

•  

@little_muffin: To patrz.Oni tego nie widzą.Gdyby każdy miał możliwość kraść bez konsekwencji to by to robil.W rzadzie robia to na codzień i nie wazne jaka partia.To zjawisko nie tylko w Polsce.Ktos sie martwi o Twoje problemy z kredytem?Nie.Jeszcze cie nazwa idiota ktory wzial kredyt.Na calym swiecie jest tyle idiotow ,ze rece sie same skladaja.Ja tylko obserwuje.

•  

@Towarzysz_Blackpill: Największy problem polski jest taki że myli się pensje z zamożnością

•  

tylko tych na etacie z przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 9 osób,

nie ma w tej statystyce lekarza co zarabia 35k na swojej działalności, tak samo prawnika, nawet programisty15k na B2B, stolarza co wystawia paragony tylko na 15 proc. swojej produkcji też nie ma

@SpalaczBenzyny: Nie ma w tej statystyce również tysięcy osób robiących w tzw. "fabrykach smrodu" w Polsce B i C - i gwarantuję ci, że jest ich w społeczeństwie znacznie, znacznie więcej, niż lekarzy na swojej działalności i programistów 15k.

•  

@Towarzysz_Blackpill: hujowo skoro dostawca pizzy zarabia więcej od Ciebie ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

•  

@geronimo80: Z drugiej strony, pewnie znaczna część obywateli w wieku około 30tki, nie robi nic żeby poprawić swoją sytuację na rynku pracy. Znam osoby, które od dekady potrafią nawijać o tym samym i tkwić w swoim bagnie.

•  
      m.................r

0

•  

@Towarzysz_Blackpill: Podziękujmy razem glapciowi, który swoją ch...ą polityką doprowadził do Wielkiej Inflacji i teraz mocno podnoszą stopy, bo pożar w burdelu...

•  

@Dr_Manhattan:

Wyje*aleś wypracowanie a to i tak nie zmienia faktu, że oficjalne wypłaty są zaniżone i gość nie jest tak wysoko jak myśli że jest xd gdzie jest realnie nie wie nikt

•  

@Towarzysz_Blackpill: ILE?! Możesz sobie kupić 2045 Harnasiów i masz czelność mówić, że nie jesteś bogaty?! Pinokio zaraz CI dorobi podatek, zarobasie cholerny

•  

@microkernel: Płaci tyle bo takie są polskie realia. Napompowane sztucznie ceny i wysoka inflacja a w konsekwencji stopy powodują ze typ, który zarabia w Polskich realiach naprawdę dobra kasę za podstawowa potrzebę ludzką, czyli mieszkanie i to nawet nie jakies dojebane tylko 40m klitke płaci tyle ze z dobrej pensji zostają mu jakies grosze.

•  

@Towarzysz_Blackpill nie jesteś w top 30%.
      Jesteś oficjalnie. Pamiętaj że Polska to kraj w którym prawdy nie uświadczysz.

•  

@Towarzysz_Blackpill: jak nie masz żony, dzieci, a masz dobry zawód to może emigracja do stabilnego państwa? Sam bym tak zrobił bo mimo że pracuje w IT w dużym miescie to utrzymanie domu, dwójki dzieci pochłania tyle kasy że jak mówię w rodzinie ile wydaje to patrzą na mnie i chyba myślą że mam złotego klopa i podcieram się złotym papierem.

•  

@Towarzysz_Blackpill: Nie myślałeś o tym , żeby wyjechać za granicę? Oczywiście nie musisz na stałe ale chociaż żeby zarobić na swoje 4 kąty.Js wiem , że nie wszyscy chcą tułać się po świecie ale czasem jest to jedyna możliwość. Oczywiście możesz też wstąpić do PiSu i grabić do siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Towarzysz_Blackpill: kumpel zarabia 3k na ręke z czego 2k idzie na czynsz i jakoś kurła żyje tak dobrych parę miesięcy. Ja rozumiem, że zawsze będzie mało pieniędzy, ale zarabiając 5k na łapę i nie móc wynająć mieszkania to już kpina xD

+: ubog
    •  

@Towarzysz_Blackpill: prowadzisz rozrzutne życie, konsumujesz za dużo, świat jest tak skonstruowany ze aby coś osiągnąć (na zwykłym poziomie jak twój) trzeba łączyć się w pary. Wtedy będzie Cię stać.

•  

@Towarzysz_Blackpill: Gościu a na co żeś czekał jak były stopy zerowe? na zbawienie? ile taka kawalerka może kosztować? 190 tysięcy? taka jakaś w miare do remontu nie więcej, to raty miałeś 1000 zeta plus czynsz. Czy to dużo to nie wiem raczej nie. a teraz nie wiem jakie masz zarobki.

•  

@Towarzysz_Blackpill: bo kazdy kto zarabia 5k powinien moc kupić mieszkanie/dom w niemal dowolnej lokalizacji. Sory zasoby na ziemi sa ograjiczone i obowiazuje prawo popytu i podazy. 5k na ten moment słabiutko

•  

@Towarzysz_Blackpill: Znajomy zarabia 3 tys netto na pakowaniu rzeczy w sklepie internetowym. Jego dziewczyna ma mieszkanie od bogatych rodziców, a matka pożycza mu auto, które ma leasingu na firmę. Chłopak jest półgłowkiem, ale żyje jak pączek w maśle.

•  

@Towarzysz_Blackpill: No i prawidłowo. Kredyt jest dla absolutnie nielicznych.

•  

@Didusieq: no kurwa, mi kazali miesiąc czekać na diamentowy barek. Pojebani, l czym polecę na wakacje?

•  

@Towarzysz_Blackpill: ożeń się tak, żeby żona zarabiała drugie 5k, zróbcie sobie 3 dzieciaków.
      5000+5000+1500=11500 do tego jeszcze becikowe, piździkowe, chujowe itp. Razem z 13-14k miesięcznie będzie. Można żyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Towarzysz_Blackpill: ja zarabiam jeszcze wiecej + pensja żony, mieszkamy na wsi i ledwo wiążemy koniec z końcem. Zajebisty kraj, taki nie bardzo do życia.

•  
      8..b

+1

@Towarzysz_Blackpill: Chcesz mi powiedzieć, że przy zdolności kredytowej 380'000 zł (czyli bez wliczania wkładu własnego) nie stać cię na kupno kawalerki 25m2 25km od miasta w jednym z miast wojewódzkich (zakładam że nie musi być koniecznie Warszawa)? Te baity robią się coraz nudniejsze. Mógłbyś zrobić nieco więcej research-u przed napisaniem takiego bait-a.

źródło: Screenshot 2022-06-19 at 15-45-11 Kalkulator zdolności kredytowej - oblicz swoją zdolność dla kredytu hipotecznego .png

•  

@kooba: no ja mam podobnie. Policzyłem dokładnie ile rocznie wychodzi razem, podzieliłem na 12 miesięcy i wyszła wcale sensowna kwota. Pytanie się rodzi - gdzie są kurwa te pieniądze? XD

•  

@Towarzysz_Blackpill: sluchales wykopkow ze ceny mieszkan spadna i tak od 2018/19?

mialbys juz swoje

•  

@Wmordejerza5000: Niech zgadnę pyra? Fakt wy robicie w niemieckich montowniach bo sami nie wymyślicie biznesu tak jak np. mieszkańcy Małopolski.

•  

@Towarzysz_Blackpill: Uważaj bo zaraz zlecą się rekiny ekonomii i będą pierdolić, że stopy trzeba dalej podnosić, muszą być powyżej inflacji tak jak najlepiej ze 15-17%! Wtedy na kupno mieszkania czy domu stać będzie te 2% najbogatszych polaczków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Towarzysz_Blackpill: Nic tylko grac w totka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Towarzysz_Blackpill: jeśli to nie bait to już wiem dlaczego polskie społeczeństwo jest tak tępe i do czego prowadzi brak podstawowej edukacji finansowej

•  

kumpel zarabia 3k na ręke z czego 2k idzie na czynsz i jakoś kurła żyje tak dobrych parę miesięcy. Ja rozumiem, że zawsze będzie mało pieniędzy, ale zarabiając 5k na łapę i nie móc wynająć mieszkania to już kpina xD

@Xavax: I co z tego 1k jest w stanie opłacić bilet miesięczny, jedzenie, jakieś leki, ubrania, rachunki? Życzę powodzenia chyba wszystkiego po prostu nie wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Towarzysz_Blackpill: stopę życiową przy takich zarobkach najbardziej obniża kwestia mieszkania. Mając gdzie mieszkać, nie płacąc raty kredytu, ani najmu, w kieszyeni od razu zostaje 2k+ i już zmienia się perspektywa (albo cokolwiek można wtedy zaczać odkładać / inwestować). Ten kto dostał mieszkanie od rodziców (czy tam pod dziadkach) w mieście w któym pracuje, w którym da się zarobić normalne pieniądze, to naprawdę powinien to docenić.

•  

@Towarzysz_Blackpill: zapraszam do Bytomia, tutaj nadal można kupić 45m mieszkanie po generalnym remoncie za 200k pln XD

•  

Nie myślałeś o tym , żeby wyjechać za granicę? Oczywiście nie musisz na stałe ale chociaż żeby zarobić na swoje 4 kąty

@thurisaz1982: halo tutaj rok 2022, lata 90-10 skończyły się dawno temu. Nie zarobisz juz na mieszkanie wyjeżdżając na parę lat na saksy. Na wpłatę własną na kawalerkę może tak, ale na nic więcej

•  

@Towarzysz_Blackpill: i co? przyszedles żebrac na wykop? Jak cie nie stac to najmij pod miastem, zmien prace itp. ludziom juz sie poprzewracalo w tych wypranych socjalizmem mozgach.Nie ma nic za darmo. nikt ci nie doplaci do mieszkania

•  

@Vielokont: Chyba żartujesz? Robisz kurs c+e , jedziesz na wyspy i masz 1000 f. tygodniowo. Co prawda trzeba zapierdalać 10-12h dziennie ale jest. Dla młodej zdeterminowanej osoby to nie problem.

+: questt
    •  

@ButtHurtAlert:
      W zabce dostajesz 5 kola na reke za pol etatu...
      Nie wiedziales??
      W wawie z 10% ludzi zarabia wiecej niz 10 kola na reke( niezaleznie od formy umowy,czy prowadzi swoj biznes itede), a najwiecej pracuje za 3-5 kola...

•  

@Towarzysz_Blackpill: spróbuj układania kafelek, nie dość ze zarobisz więcej to i napić się możesz w robocie.

•  

Cała budowlanka, robotnicy fizyczni, kierowcy, itp mają najniższą a resztę dostają w kopertach pod stołem.

@Nowystaryziel: XD

Tak było może z 5-10 lat temu. Ewentualnie jest nadal w jakiejś firemce zatrudniającej 5 osób w pipidówie pod Rzeszowem albo innym Przemyślem.

•  

@Towarzysz_Blackpill: wynajmij miejsce w pokoju, oszczędzisz miesięcznie 2 koła, za 1 tys przeżyjesz, odłożysz 3,5 tys po roku masz 40tys na dom skandynawski w wysokim standardzie, w międzyczasie szukasz wynajmu ziemi po ludziach dzierżawy i grunty miejskie (koszty dzierzawy są w stylu 20zł miesięcznie), jakiś skrawek czy coś cokolwiek na ogródek potem stawiasz sobie domek jako altanke, zwykle prąd wode ugadasz od biedy od sąsiądów z licznikami. Brzmi mało realistycznie ale da się. Znajomi tak właśnie zrobili mają dom w centrum miasta, owszem nie podoba się niektórym coś tam próbują zrobić ale nic nie mogą a w razie najgorszego zawsze dom zabierasz i cześć :D dlatego nie zaszkodzi mieć więcej opcji z gruntem np. ktoś ma działkę ale nie korzysta i BARDZO chętny jest że ktoś sobie będzie mieszkać i pilnować terenu. Znajomy tak dostał działkę pod warunkiem że ogrodzi lub jakoś będzie pilnować aby dziki nie wchodziły inny pilnuje niby budowy domu co jakiś koles sam buduje ale tylko w nocy hehe etc. po taniości siatkę zrobił własne kołki i ma naprawdę fajny dom. W samym centrum aż się wierzyć nie chce,. Wbrew pozorom nadal w różnych podwórkach niby są jakieś skrawki ziemi do miasta należące które chętnie wydzierżawią pod tereny zielone

•  

•  

Drogo w huj.... Większość niemieckich hoteli daje prywatny, zamykany pokój w kilkupokojowej kwaterze z dostępem do kuchni i łazienki za 20€ za dobę

•  

@Towarzysz_Blackpill: Przyjacielu nie chce ci odbierać marzeń ale w tej chwili 5 tys netto to nie są duże pieniądze....

•  

Nie wiem skąd ta kwota... Za wynajem mieszkania 50m^2 w bloku w dużym mieście płacę ok. 1800 z rachunkami, wliczając w to internet. Bloki z PRLu, ale nieźle utrzymane.
      Znajomy ostatnio zaczął wynajmować za 2500zł kawałek dalej mieszkanie 65m^2, z przypisanym miejscem parkingowym, schowkiem, w budynku który ma dwa lata. Mebli miał mało, ale kuchnia nowiutka, super wyposażona. Więc te koszta coś tak...

•  

@Towarzysz_Blackpill: Jeszcze ci powiem że jak ja kupowałem w 2016 r w moim miescie mieszkanie to płaciłem 3 tys za 1 m.W tej chwili w mojej lokalizacji ceny sięgają już ponad 6 tys za 1 m

•  
      eternalzz

0

@Towarzysz_Blackpill nie na kredyt ma Cię być stać tylko na mieszkanie

•  

@unfolding: Do Skandynawii i już. Jest zła, obecnie lekarz rezydent będzie zarabiał mniej niż pielęgniarka, fizjoterapeuta czy farmaceuta szpitalny. Co oficjalnie czyni nas najbardziej plującym ma lekarzy krajem, poza byłym ZSRR. Ale z pewnym powodów obecnie jest to dla mnie najbardziej opłacalna opcją.

Jakie problemy? Porównujesz system wyzysku zawodowego i tego że ludzie uparli się kupować nowe mieszkania na które ich nie stać, zamiast kupić rozsądne mieszkania z rynku wtórnego na które było by ich stać ale takich takich nie chcą?

•  

hujowo

@Bayzel_official: CHUJOWO. Badz powazny.

•  

Na dom zbiera się pokoleniami. Jakby każdy z rocznej pensji mógł kupić mieszkanie to by deweloperzy nie nadążali z budowaniem, czyli popyt ponad podaż powoduje wzrost cen i koło się zamyka

@Wychwalany: że co? 3 letnie zarobki 2 osób, a nie żadne pokolenia.
      Ale w Polsce prawda w postaci:

zmień pracę, weź kredyt
      to uchodzi za szczyt grubiaństwa. Kraj patusów.

•  

@Towarzysz_Blackpill: Nie masz nic, ale chyba widać, że nie jesteś szczęśliwy.

•  

@Towarzysz_Blackpill: To jest chore. Za pensję minimalną powinno się dać żyć, w tym spokojnie wynająć kawalerkę w mieście typu 150k mieszkańców, do tego jedzenie, jakieś minimum rozrywki. A obecnie jak zarabiasz nawet średnią to bez szału. Państwo z góry zakłada że chcę mieć partnerkę.

•  

@Towarzysz_Blackpill: pro tip, tutaj pewnie mało popularny: hipoteka jest dla małżeństw.

+: mabb
    •  

@mistejk: znam takich co potrafia w 3 mc sezonu nad morzem zarobic na mieszkanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@kipowrot: a weź dołóż do tego 2 dzieci. I załóż że nie chcesz wegetować i pokazać dzieciakom choć trochę Polski czy świata. I znów się nie klei budżet aż tak dobrze.

•  

Kredyciarz here. ok. 5k na łapę, kredyt wzięty 4 lata temu 2000 zł rata. Z różowa mamy ok 10k od lipca kredyt mam za 4.5k więc jestesmy skazani żyć za wypłatę różowej, czyli rachunki i szama z jej kasy. Nic tylko pracować żeby przeżyć. W ogólnym rozrachunku jestem skazany na bank i różowa 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ

pokaż spoiler Dodam że różowa poczuła krew i zaczyna robić jakieś chore akcje.

•  

@mistejk: biznesy w miejscowosciach turystycznych.
      Jak masz dobrze poukladane wszystko, pomysl i co najwazniejsze dobre miejsca hajs plynie.
      Warunek - miejscówka, pogoda i produkt który może się obronić

•  

@Towarzysz_Blackpill: Dlatego według mnie nie warto wyprowadzać się na własną rękę tylko z kimś. Ja bym na twoim miejscu mieszkał z rodzicami do momentu, w którym znalazłbyś partnerkę i wspólnie wynajęlibyście mieszkanie. Jeżeli ty zarabiasz te 5k a ona zarabiałaby powiedzmy 3,5k to już by było o wiele łatwiej nieprawdaż?

pokaż spoiler Bez beki, zupełnie na serio to jest moje zdanie. Nie uważam mieszkania z rodzicami za ujmę na honorze czy coś hańbiącego.

•  

@qrcyrpnx: no nie jest. Ja zarabiam więcej niż 5k netto, moi pracownicy również, a w statystykach nie jesteśmy ujmowani. Średnia krajowa to firmy zatrudniające powyżej 10 pracowników. Nie masz tam inwestorów, wielu osób mających jdg, sportowców itp.
      Niestety nie ma danych takich jak średni dochód roczny na PIT obejmujący wszystkich obywateli - wtedy najniższy szczebel piramidy by wyszedł na ulicę ;)

•  

@Towarzysz_Blackpill: Kawalerki się burżujowi zachciało. A na kwaterkę to nie łaska?

pokaż spoiler ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak po prawdzie to zarabiasz połowę pensji wykwalifikowanej sprzątaczki w Berlinie.

pokaż spoiler A person working in Cleaning and Housekeeping in Berlin typically earns around 1,570 EUR per month. Salaries range from 1,130 EUR (lowest average) to 2,390 EUR (highest average, actual maximum salary is higher)

•  

@Towarzysz_Blackpill: To zmień pracę, trzeba się było uczyć potrzebnych rzeczy, ale nie, nie będzie robił w kąkutery, żeby mieć więcej to trzeba ZAPIEPRZAĆ! a nie nic nie robić całe życie i 'daj mnie', teraz może jeszcze Ci się patusie dokładać z mojego b2b? nie wiem o co Ci chodzi, wystarczy nie być leniwym i nie mieć średniego IQ żeby być #programista15k . zrozum, że Cię na to MIESZKANIE zwyczajnie NIE STAĆ i dobrze, że go nie masz itd itp.
      Uff, chyba to już wszystkie gówno texty od pomocnych kolegów z #it :)

A tak serio OP to rozumiem zajebiście, jak nie dostałeś hajsiwa z góry to to nie jest graj dla młodych ludzi, powo xoxoxo

•  

@Towarzysz_Blackpill: Kuźde to w jakim banku. Mnie w Ailor to nawet jak 2500 miałem, to chcieli wcisnąć 200,000 zł a jeszcze więcej na dom XD

•  

@Wiszunio: Ale wiesz, że teraz przy zarobkach rzędu 2.5k/mc to byś dostał herbatnika i kołek osinowy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@wiadrovit: Być może w jakiś bankach. Ja sam nie ogarniam systemu, czemu mam jakieś możliwości kredytowe

•  

a to wszystko przez to, ze mamy taki chory model, gdzie mieszkania są lokatami kapitału, a powinny być zwykłym dobrem, jak odkurzacz.

@Bardzo_Wsciekla_Mebloscianka: to nie do końca tak. Lokata kapitału dla iksińskiego to przecież nie pustostan tylko mieszkanie które komuś wynajmuje.

Wysokie ceny mieszkań nie wynikają z tego że ludzie w nich lokują kapitał (w sensie to może dodać jakieś 10-15% do czynszu żeby właściciel miał jakiś zysk z inwestycji) tylko bardziej z tego że jest ich po prostu za mało. Więc się ludzie licytują kto da więcej.

W warunkach niedoboru mieszkań i rosnących płac ceny zaczynają być kosmiczne

•  

@Towarzysz_Blackpill: towarzyszu, skoro połknąłeś słusznie i skutecznie czarną pigułkę, to może połkniesz też ekonomopill i zrozumiesz w końcu co następuje: polska jest na tle tzw. Zachodu biednym krajem o gównianej organizacji, niskiej wydajności pracy i braku własnego know-how. Dlatego nawet zarobki na poziomie 10 tys. netto, u nas uznawane za wysokie, są na poziomie minimalnej w krajach cywilizowanych. I tyle wystarczy, abyś zrozumiał czemu nie stać Cię ani na mieszkanie ani na kredyt na nie. Jesteś gotowy na przyjęcie tej koszmarnie bolesnej, ale jednak prawdy?

•  

iedy ostatnio oglądałeś ceny wynajmu w Krakowie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Kawalerki na Złocieniu (praktycznie 15 km od centrum) to teraz koszt od 2200 zł w górę.

@Krs90: wynajmuję 54 m.kw. za 1800 + opłaty (~700 zł) w znacznie lepszej lokalizacji niż Złocień i z tego co wiem - nie jestem w tej okolicy najtańszy..

•  

u mnie w mieście za tyle możesz dom wynająć

@fesaczi: tylko u ciebie w mieście nie zarobiłby 5000 :)

•  

Jakby w małej wiosce zarabiał 6-7k to by wiara z Wałcza i Jarocina nie zapierdalała do pracy do magazynu w Amazonie w Sadach za 4 k brutto. Skąd wy się urywacie.

@wielki_hrabia_spekulacji: praca na budowie jest zazwyczaj ciężka, młodzi nie chcą tak pracować, ba.. nawet starszy nie chcą. 4.5 k to jest minimum ale na czarno.
      Znam ludzi pracujących w jednym miejscu przez lata, bez możliwości rozwoju, bez podwyżek prawie, ludziom się nie chce i idą na łatwiznę, no ale z drugiej strony każda praca jest potrzebna.

•  

•  

@Towarzysz_Blackpill: Ja pierdziu, chyba muszę podnieść cenę swojego mieszkania bo wynajmuję 43m2 (2 pokoje) w Warszawie, 200m do metra, 20min piechotą do zamku królewskiego za 2500zł (z netem, wodą i ogrzewaniem w cenie).

•  

@Towarzysz_Blackpill: no widzisz chuja ci ten blackpill doł xD

•  

Dodam że różowa poczuła krew i zaczyna robić jakieś chore akcje.

@robinsmrod: Na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Towarzysz_Blackpill: wut? ja zarabiam jakies 3k na reke i mam kredyt na mieszkanie ok. 50m2 XD kredyt place jakies 1100zl XDD

•  

@Towarzysz_Blackpill: wut? ja zarabiam jakies 3k na reke i mam kredyt na mieszkanie ok. 50m2 XD kredyt place jakies 1100zl XDD

@PIKUSP: A ja mam kredyt na mieszkanie 100m2 i płace 500 zł. Może tak podasz kiedy brany i na jaką kwotę? XD

•  

@dziadolek1: ale jakie chcesz konkrety ??? Jakie źródła? Pierdolisz jak połamany ogólnikami, a mi zarzucasz brak danych... Takie są realia, firmy ciągną po trzy budowy więc im szybciej ogarną jedna tym szybciej można wziąć następna, do tego dochodzą terminy, czasy kiedy na budowie odpalało się fajke od fajki odeszły bezpowrotnie, a jak trafisz na taką firmę to współczuję bo musi być albo droga albo chujowa bo inaczej rachunek nie będzie się zgadzał

•  

@xGreatx: sam wiesz, ze to brednie i ze to nie mozliwe xD 500zl kredytu - mieszkanie 100m2 xD kogo chcesz w chu zrobic? XDDD

•  

@Towarzysz_Blackpill: Jest super, jest super, więc o co Ci chodzi? Jest super! ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@PIKUSP: W sumie po tym co piszesz to wiem czemu 3k na rękę zarabiasz. Piszesz, że coś to brednie a nawet nie wiesz kiedy kredyt brany, na jaką kwotę, ile za mieszkanie itd a już oceniasz. Tak samo wyżej, piszesz swoje XD bo ty masz jakieś mieszkanie 50m2 i jakiś kredyt gdzie dajesz 1100 zł. Nie podałeś kiedy brany, na jaką kwotę itd. Na chuj coś komentujesz jak podajesz gówno informacje.

•  

@xGreatx: komentuje bo wiem ze chciales byc fajny i ci nie wyszlo, ze placisz niby taki maly kredyt xD idz badz glupi gdzie indziej xD

•  

@Towarzysz_Blackpill: to kup coś pod miastem i dojezdzaj jak masa ludzi którym pieniądze nie spadły z nieba i musieli się dorabiać.
      Witaj w świecie dorosłych ludzi.
      Zawsze też możesz znaleźć drugą połówkę która weźmie na siebie połowę raty.

+: qris
    •  

@robinsmrod: A Wziąłeś kredyt jak mieliście 10k czy jak byłeś sam i miałeś 5k?

•  

@sosen85: bo się przeprowadziłem do innego mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Towarzysz_Blackpill: Ciekawe, bo ja zarabiam 3k na rękę i wynajmuję mieszkanie 45m2, w pełni odnowione, w wyremontowanej szeregówce. Płacę za nie 1400 zł plus niecałą stówkę za prąd.

•  

@slx2000: no zależy czym się zajmuje, mógłby iść do wojska jak nic nie umie

•  

@qrcyrpnx: mieszkam pod Wrocławiem, niestety mylisz się. Ja nie mówię, że wiele osób nie zarabia takich kwot. Ja mówię, że wiele osób zarabiających powyżej 5k nie jest ujmowana w tej średniej ze względu na metodologię. Czytaj ze zrozumieniem!!!

•  

Kazdy ktory pisze ze 5k netto nie jest w top 30 proc zarobkow pierdoli jak potłuczony

@qrcyrpnx: Ale jak to? Połowa zarobków wykwalifikowanej sprzątaczki w Berlinie to nie jest klasa mega wyższa w bolsce?

•  

Jestem w top 30% najlepiej zarabiających Polaków

@Towarzysz_Blackpill: Gratuluję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@geronimo80: @geronimo80: 15k /Msc za składanie mebli z polecenia marketu ? To jak on się z nimi ugadał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Nowakos90: Normalnie klient pyta czy ktoś z marketu mu to ogarnie w domu. Market mówi ze oni nie maja bezpośrednio ale maja firmy współpracujące ktore mogą polecić „bo już wiele takich kuchni montowali u klientów”. Klient dostaje kilka wizytówek i tyle. Oczywiście trzeba marketowi odpalić działkę.

•  

@dr_Batman: Ta, ten sam lekarz rezydent koszący 100zl/h w NPL

•  

•  

@Rufurege1: No i? Ty też możesz po godzinach dawać korki z matematyki, bo teraz to 100 spokojnie, godzina korepetycji jest warta więcej niż czas lekarza. A w szpitalu rezydent operuje, leczy, prowadzi pacjentów za 27zł /h. To że możesz sobie wziąć drugi etat znaczy że można płacić gówno za ważną i potrzebną pracę?

•  

@dr_Batman: kredyt jest tylko i wyłącznie na mnie.

•  

@robinsmrod: Więc Wziąłeś kredyt który przy niskich stopach był na 40% twoich całkowitych zarobków. Czyli jak to mówią na wykopie zajebałeś się po korek.

•  

@robinsmrod: Się nie dziwię się, że różowa czuje krew; powodzenia Mirek

•  

@instalacja: Żyjcie sobie dalej w bańce, rynek pracy zweryfikował 70% polskich uczelni wyższych. W Polsce brakuje rąk do pracy, której jest dużo (pewnie będzie mniej po podniesieniu stóp procentowych i nie nieudzielaniu kasy kredyciarzom). Spróbujcie znaleźć fachowca do remontu, budowy i spytajcie w ogóle o terminy oraz ile bierze za metr, punkt, itp to może przejrzycie na oczy.
      @Nowystaryziel: Wszyscy zarabiają miliony, mając 5k jesteś nikim. To pewnie dlatego Polacy masowo rzucili się na 500+, bo to przecież bardzo dużo. Wszystko na sens, dowody anegdotyczne są lepsze niż statystyka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Napisz jeszcze coś zabawnego.

•  

witaj w świecie rządzonym przez żydostwo
      @kawior2007: XD

•  

@dr_Batman: Niestety sam jestem w szoku jak niskie pensje mają lekarze za godzinę pracy ale to niestety wszystko pokłosie decyzji wyborców, które są tylko krótkoterminowe, a doprowadzą w długim terminie do tragicznych sytuacji w naszym kraju.
      Znajomy jest przed egzaminem specjalizacyjnym po którym jego stawka podstawowa za pełen etat wzrośnie do 6769,39. Nawet te żądania podwyżek są małe bo z tego co pamiętam była propozycja o podwyżkę do ponad 8000 brutto podstawy lekarza specjalisty. Facet dużo pracował, dużo poświęcił na naukę i pracuje ponad 250 godzin miesięcznie, a po podwyżce na specjalistę nadal zarobi mniej niż ja, nawet jakby dostał stawkę o jaką lekarze zabiegają to nadal miałby mniej pracując o połowę dłużej.
      Rzeczywiście lekarz ma pewną pracę, jak nie ma życia może dużo zarobić z powodu praktycznie nieograniczonych nadgodzin ale to bardzo niebezpieczne, niszczy zdrowie i stawka godzinowa jest śmieszna. Słyszę często historie o betonie z budżetówki i bardzo współczuję.
      Z własnej perspektywy to poza IT w Polsce nawet szanowane zawody jak lekarz są słabo opłacane, pracują w złych warunkach ale jakimś sposobem nadal się na to zgadzają. Jeśli ktoś pracuje w zwykłym zawodzie pomiędzy minimalną, a średnią krajową to na pewno nie ma prostego życia ale to co robi nasz rząd i na co większość głosuje każdych wyborów zuboża nas wszystkich. Na pewno są jeszcze branże, którym się dobrze tutaj żyje ale jestem trochę zamknięty na to jak wygląda u moich znajomych czy rodziny i nie mam takiej świadomości.

•  

@nbzwdsdzbcps: Mój poprzedni szpital na cały szpital specjalistycznych miał jednego radiologa na pełen etat, prowadzenie poradni usg piersi, onkologicznej, obskakiwanie wszystkich oddziałów. Jedna specjalistka, dawali jej 6,7 brutto. Poszła po więcej albo do widzenia. I wiesz co? Teraz ten szpital nie ma ani jednego etatowego radiologa na cały jebany szpital.

•  

@dr_Batman: Przykro mi, z nauczycielami akademickimi jest podobnie. Trzymam kciuki by jak najwięcej osób tak poniewieranych wybrało emigrację do której sam dojrzewam.

•  

@zamak w wawie szukałem teraz kawalerki to 2500 trzeba liczyć, naprawdę ciężko coś znalezc. W kolega szukam czegoś na dwóch to w 3k nie wiem czy się wyrobimy.

•  

bo się przeprowadziłem do innego mieszkania

@zamak: i teraz ile płacisz? możesz podać cenę za metr i porównać ze starym.

Gorące dyskusje ostatnie 12h