Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że na vikopie panuje wszechobecny zachwyt nad Ukrainą i Ukraińcami w Polsce, a z kim nie rozmawiam to każdy ma ich zwyczajnie dosyć? A to że jeżdżą samochodami jak dzicz, kręcą w robocie, parkują gdzie im się podoba nie patrząc na przepisy czy otaczających ich ludzi, kłamią na każdym kroku, są agresywni i niegodni zaufania.

Nawet mój wychowany w zachodniej cywilizacji szwagier pochodzenia ukraińskiego (kilka lat dorastania we Włoszech przed przyjazdem do Polski) do spółki z moim mega postępowym ojcem mówi, że ma ich dość i niech już wypie*****ją xD
Rozmawiam z ludźmi z różnych warstw społecznych - od pracownika żabki po właściciela sporej firmy i od nikogo nie usłyszałem choćby jednego dobrego słowa na ich temat.

Czy na tym portalu rządzą neuropkowe boty cisnące się w call-centrowych kurnikach i kreują jakąś alternatywna rzeczywistość, wyzywając wszystkich od ruskich onuc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ukraina #rosja #imigranci i zapraszam do tanga #4konserwy #neuropa
  • 153
@Disky:

a z kim nie rozmawiam to każdy ma ich zwyczajnie dosyć?


A to ciekawe, może obracasz sie w jakimś hermetycznym środowisku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja pracuję z Ukraińcami, klienci nie narzekają, koledzy nie narzekają. Czasem kierowca z zewnętrznej firmy ponarzeka na magazynierów tekstem "tam już zostali sami Ukraińcy" albo bardziej chodzi o zła komunikacje i słaba organizację pracy (za malo ludzi, slaba koordynacja itp), a
@DanyDwaBanany: nie wydaje mi się - tak jak napisałem rozmawiałem z ludźmi z różnych warstw społecznych i mam znajomych w różnych środowiskach. Mój ojciec to jest ogólnie na odległym, progresywnym biegunie ode mnie dla przykładu i z naczelnego entuzjasty Ukraińców - po biezacej fali imigracji mocno się zradykalizowal xD co mnie śmieszy, bo to społecznie lewak motzno

Być może dlatego, że to Wrocław, a we Wrocławiu Ukraińców rzekomo przesyt
@Disky:

tak jak napisałem rozmawiałem z ludźmi z różnych warstw społecznych i mam znajomych w różnych środowiskach


Ja mam dokładnie to samo i w ogole temat narzekania na Ukraińców nie istnieje.

Jednostkowo na człowieka że cos nie tak zrobił to owszem ale bez wnikania, ze to Ukrainiec, Białorusin czy Polak.

Ze jak yo wygląda?

Idziesz do warzywniaka

- poproszę dwa jabłuszka, te czerwone

- a szoszony prace zabierajo! (°
@Tenczlowiektutaj: z resztą - jak sobie przejrzysz mój profil masz wyplusowany na ponad tysiąc jak dobrze pamiętam wpis opisujacy moje spotkanie z pełnym wdzięczności Ukraińcem na Teneryfie świeżo po wybuchu wojny, także możesz sobie darować jakieś antyukrainskie aluzje :)
@Tenczlowiektutaj: może przeczytaj co sam napisałeś. Gdybyś nie wrzucił tam z dupy socjologa to moglibyśmy mówić o dobrze użytym sarkaźmie. Z resztą, to bez znaczenia w kontekście tej rozmowy i Twoich z dupy insynuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)