Wpis z mikrobloga

Dziś z rana spotkała mnie dosyć niemiła sytuacja. Wracając z kościoła przy wejściu do klatki natrafiłem na kobietę która mieszka piętro pode mną. Jest z Polski, mieszka tu jakies 2-3 miesiące. Kobieta około 30 lat szła z dzieckiem (chłopiec lat 7-8). Spotkaliśmy się przy drzwiach no więc otwieram i wchodzę przytrzymując drzwi aby również mogli wejść. Na co ona „To ty nie wiesz że kobiety wchodza pierwsze?”, ja zdębiałem. Tłumacze jej, że przytrzymałem jej drzwi bo za sobą miała dziecko które zainteresowane było hulajnogą a nie wejściem do klatki więc wszedłem pierwszy. Na co ona piana z gęby wzięła Brajana za rękę i pognała do mieszkania za które nie płaci tylko otrzymała bezterminowo od spółdzielni. Taki niestety obraz tych ludzi w naszym kraju. Nie dość ze człowiek im pomaga i drzwi trzyma to jeszcze pretensje #zalesie #ukraina #polska #pdk
  • 29
@ATAT-2: napisze do MONu aby cie wysłali na urlop bo jestes zmeczony długą warta na cyfrowym froncie w walce z rosyjska propagandą. Niedługo na widok klawiatury dostaniesz ptsd
@Canova: ogólnie „zasada” otwierania drzwi przy kobiecie to nie jest to, ze ona ma wejść pierwsza. XD chodzi o to, żeby usunąć przeszkodę z drogi, więc tu chodzi o przetrzymanie drzwi, a żeby to zrobić w większości przypadków trzeba wejść 1 ° ͜ʖ ͡°)
@Canova: i dobrze zrobiła. Z kościoła wracałeś to nie wiadomo czego ciebie tam nauczyli i czy nie masz chęci na jej dziecko teraz. Zajął byś się czyms pożytecznym w niedzielę a nie bredniami.