Wpis z mikrobloga

Mirki z #remontujzwykopem #remont, macie jakieś protipy na wyszpachlowanie, wyszlifowanie i pomalowanie sufitu w łazience? Co do szlifowania to jest jakaś masakra z pyłem (brałem się za to ręcznie, pacą z papierem lub siatką). Jakaś paca z możliwością podłączenia odkurzacza to dobry pomysł czy szkoda zachodu?
W nawiązaniu do tego wpisu ze stycznia: https://www.wykop.pl/wpis/63077029/mirki-taka-sytuacja-na-suficie-w-lazience-jak-to-z/ - okazało się że było wszystko zawilgocone i trzeba cały sufit zedrzeć. Wołam @Quarel bo dał konkretne tipy w poprzednim wpisie (w sumie to nie wiem po co wołam bo tam już wszystko chyba napisał) i @Fangu bo chciał zdjęcie. Tamta część sufitu wygląda jak poniżej, farba odeszła od dotknięcia ale na większości powierzchni zaczął lecieć też ten tynk spod farby czy co to tam jest - wygląda jak bardzo fajny gładki cement, a pod nim już zwykły szorstki beton trochę się sypiący. Niestety na całym suficie to tak wygląda. Wstępnie załatałem to co było perfidnie widać, wyszlifowałem robiąc taki kurz że świat nie widział, ale przy próbie malowania okazało się że w innych miejscach też odpada, stara farba która wyglądała OK zaczęła się nawijać na wałek przy malowaniu, i ogólnie przypał, dlatego muszę zrobić jeszcze raz i ryć tak długo aż przestanie odpadać. Tylko skończy się to szpachlowaniem sufitu w całości a nie łataniem paru dziur jak miało być na początku.
Pobierz 4833478 - Mirki z #remontujzwykopem #remont, macie jakieś protipy na wyszpachlowanie,...
źródło: comment_1655660331Lk0kNVRo1wcGgZIJ4H7Ftl.jpg
  • 14
@4833478: Nie zagruntowaleś przed malowaniem??? Ile ty tam tego masz? Dwa na trzy metry? Rób tak jak Ci pisze Quarel, ja bym jednak kupił 30 kg wiadro akryl putz finisz i tym bym działał wyłącznie żeby nie musieć mieszać.
@4833478: Siatki mocowane na rzep :D

Opinie troche #!$%@? ma - Ale może na ten sufit wystarczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szlifierka bardzo niskiej jakości. Rozpadła się po 20 minutach używania. Reklamacja nie została uznana.
Nie zagruntowaleś przed malowaniem???


@MondayPL: Szpachlę i goły tynk tak, ale starej farby nie. Robiłem jak przy malowaniu ścian w pokoju, chyba się nie gruntuje jak odmalowujesz już pomalowane ściany...?

Ile ty tam tego masz? Dwa na trzy metry?


@MondayPL: Dokładnie 1,5 x 3 m ( ͡° ͜ʖ ͡°)

akryl putz finisz


@MondayPL: Do łatania dziur w pokoju używałem Śmig A2 - to jest to
płyta gk i po problemie


@DamianooTrucker: Już wcześniej ktoś to samo pisał. Ale czy to nie będzie więcej zawracania dupy i robot? Trzeba ją jakoś przymocować, potem i tak łączenia szpachlować, na koniec malować. Jakoś uszczelnić szpary przy ścianach.