Wpis z mikrobloga

Czy kupno V6 w tym momencie to dobry pomysł xD? Całe życie słyszałem, że paliwo drogie i najlepiej to 1.9TDI, że szkoda kupować bo pije, najlepiej jak auto mało pali, a teraz jak rzeczywiście mam pieniądze na takie auto to paliwo jest po rekordowe 8zł i może być po więcej xD Serio jest taka różnica, 2.0T nie pije prawie tyle samo? W serwisie wydaje mi się, że V6 też wyjdzie drożej.

#motoryzacja
  • 21
@rzrbld: sporo zależy od tego jak jeździsz, mając ciężką nogę to i 1.4 ci spali swoje, miałem v6 i spalanie jakieś 10 litrów wychodziło, teraz mam 1.4 75 koni i depcząc wychodzi podobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rzrbld: mi po roku z v6 3.5 litra się odechciało. Fajnie to jedzie. Zbiera się jak marzenie. Niestety pali jak smok (ma to też związek z uszkodzonym chipem na który już prawie rok czekam). Teraz celuje sobie w jakąś fajną hybrydę. Ale wiadomo, jak portfel Ci pozwala to będziesz zadowolony. Mi szkoda hajsu, wolę to władować w inne rzeczy :)
@rzrbld silnik silnikowi nie równy i do tego specyfika danego pojazdu, musisz sprawdzić spalanko polecam stronę https://www.ultimatespecs.com/ + poczytać o danym aucie i silniku czy awaryjne i czy trudne w naprawie itd.

I zadaj sobie ważne pytanie czy takie V6 ci rzeczywiście potrzebne :)
@rzrbld: jeżeli Cię stać, zawsze chciałeś i nie jeździsz 200km dziennie to pewnie ze tak!
Ja tak właśnie zrobiłem miesiąc temu i jestem zadowolony!
Tez przesiadłem się z diesla na 3.0 z kompresorem. Łykasz na samym początku pigułkę z kosztami spalania czy ubezpieczenia i jest Ok XD
W trasie wychodzi mi 8,6 przy spokojnej jeździe ekspresówka, w mieście 11-14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzrbld: ja jeżdżę starym saabem z 2.3t i średnio wychodzi mi 12-13 litrów lpg. To tyle w pieniądzach co astra kumpla z silnikiem 1.6 i sto koni, tyle że w benzynie.
Jak chcesz kupić w gazie to śmiało, jeśli chodzi o samą benzynę to pomyśl czy koszt 1zl/1km wchodzi w grę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rzrbld: same here. Zawsze byle taniej i miesiąc temu przesiadłem się z opla 1.9 cdti na Amcara 3.5 V6. Jeżdże teraz mało i bardzo krótkie odcinki to spalanie mam 25-30 LPG ale nie szkoda mi żadnej złotówki :). A jak pojechałem w trasę to przy 120 spalanie spało do 13l więc jest git.