Wpis z mikrobloga

Łatwopalne gniazdko? Czego się nie robi dla dobrego brzmienia! Firma o przaśnej nazwie „Audio Magic” ma w ofercie audiofilskie gniazdko wypełnione… pszczelim woskiem!
Tak – pszczeli wosk jest ŁATWOPALNY.
Możecie pamiętać ich bezpiecznik z takim samym wypełnieniem o którym pisałem jakiś czas temu.
Za gniazdko SHD Duplex trzeba się wykosztować ok. 1100 zł ($250), wersja naturalnie – amerykańska. Producent oferuje wybór między złoconymi a rodowanymi wtykami. Wnętrze gniazdka jest pomalowane specjalną farbą ekranującą przed EMI i dodatkowo wyścielone materiałem tłumiącym drgania. Następnie, producent wypełnia „komory” (???) woskiem pszczelim, który ma dodatkowo tłumić wibracje. Całość jest traktowana procesem, który ma nano w nazwie, a który to niby eliminuje wyładowania statyczne w gniazdku.
Na ten moment gniazdko jest dostępne tylko w wersji US.

No i ja się pytam: jak wy drodzy recenzenci żyjecie, mając świadomość że ktoś za oceanem słucha muzyki przez gniazdko z pszczelim woskiem, a Wam ta przyjemność nie będzie dana? Osobiście bym się załamał

#tonskladowy – najbardziej absurdalne akcesoria #audiovoodoo
Pobierz
źródło: comment_1655793611b8xVZZNM3i2Ic0thItsSkJ.jpg
  • 29
Na ten moment gniazdko jest dostępne tylko w wersji US.


@Roszp: to jest w ogóle legalne? Przecież by sprzedawać takie pierdoły jak gniazdka muszą one spełnić szereg certyfikacji i standardów.
  • 121
@Kryspin013 te audiofilskie bajery balansują czasami na granicy prawa i to jest moim zdaniem doskonały przykład. Nie wiem jak prawo w stanach, ale w UE sprzedawanie takiego szpeja to kryminał. A najgorsze, że niektóre kable zasilające oferowane przez manufaktury też stwarzają takie zagrożenie. Mam takiego jednego gagatka na warsztacie, jak Wam pokażę bebechy to padniecie ( ͡º ͜ʖ͡º)
No i ja się pytam: jak wy drodzy recenzenci żyjecie, mając świadomość że ktoś za oceanem słucha muzyki przez gniazdko z pszczelim woskiem, a Wam ta przyjemność nie będzie dana? Osobiście bym się załamał


@Roszp: ja to gniazdko sobie nawet sprowadziłem z USA, ale efekt był mizerny, bo jednak jest przystosowane do 120V, a na Naszym 230V ten wosk po prostu się stopił i wylał. Ale przez te kilka minut efekt