Wpis z mikrobloga

Przechodzić na stałe czy nie? Rata wyższa o ok. 150 zł. W mojej głowie kłębi się myśl żeby teraz zrobić stałe, a gdy na rynku pojawia się lepsze warunki refinansować kredyt na stałe w innym banku. Wątpliwość dotyczą tego co planuje rząd czyli wprowadzenie POLONIA ON, zastanawiam się jak ona wpłynie na wysokość rat kredytów na zmiennej i stałej stopie. Ewentualnie czy widzicie jakies zagrożenia dla tego planu? #kredythipoteczny #kredyt #nieruchomosci #finanse

Przechodzić na stałą??

  • Tak 63.3% (105)
  • Nie 36.7% (61)

Oddanych głosów: 166

  • 26
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wątpliwość dotyczą tego co planuje rząd czyli wprowadzenie POLONIA ON, zastanawiam się jak ona wpłynie na wysokość rat kredytów na (...) stałej stopie.
@DorodnyTucznik: nijak, przynajmniej u mnie w aneksie do umowy jest wpisana sztywna stawka + zawieszenie zapisów z podstawowej umowy dotyczących kwestii "co zamiast wiboru".
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@MaddoxX1911:
Grudzień 2021: "Ej, opłaca się przejść na stałe?" "Nie no, zaraz stopy spadną"
Marzec 2022: "Ej, opłaca się przejść na stałe?" "Nie no, zaraz stopy spadną"
Czerwiec 2022: "Ej, opłaca się przejść na stałe?" "Nie no, zaraz stopy spadną"
Wrzesień 2022: "Ej, opłaca się przejść na stałe?" "Nie no, zaraz stopy spadną"
Grudzień 2022: "Ej, opłaca się przejść na stałe?" "Nie no, zaraz stopy spadną"
( ͡°( ͡
@DorodnyTucznik: Sprawdź historyczne wykresy wiboru, oni naprawdę będą zmuszeni podbić stopy jeśli sytuacja ich zmusi. Nawet jeśli przyjdzie obniżka stóp to raczej będzie powolna, nadal będzie cię stać na spłatę, więc będziesz miał czas na dyskusje z bankami o refinansowaniu itp
@DorodnyTucznik ciężko coś podpowiedzieć. Jeśli nie boisz się że nie starczy ci zdolności na refinansowanie to składaj. Wydaje się że raczej się nie straci na refinansowaniu, ewentualnie nie wiele. Ja tak zrobiłem z moim kredytem jeszcze w marcu.
Z jednej strony nie wyobrażam sobie żeby stopy poszły jeszcze dużo do góry. Z drugiej, jeśli USA podnoszą to polska będzie musiała ich gonić.
@broker: przy oprocentowaniu kredytu powyżej 10% nie bawiłbym się w obligacje tylko nadplacał, bo obligacje musiałyby mi dać zwrot minimum 12.35% (przez podatek belki), żeby być na zero. to bardzo prawdopodobne przy tej inflacji, ale przy takim kredycie chcialbym jak najszybciej się go pozbyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DorodnyTucznik: w pko sa dostałem dzisiaj propozycje na 9.01, chyba padnie decyzja. 60 dni na podpisanie od dzisiaj więc tak jak piszą wyżej kupuje się trochę czasu, może sprawdź