•  

Zobacz człowiek co ze mnie wyszło!
    #rolnictwo #smiesznypiesek

źródło: ei_1655863093311.jpg

•  

@marcinkox3: Oo za kilka lat to będzie mój Burger ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@marcinkox3: witamy w piekle zwierząt hodowlanych ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@krecikpl no faktycznie, wyją z bólu całe życie

One mają lepiej niż większość Polaków w wynajmowanych kurnikach inwestycyjnych

•  

@marcinkox3 moje kury mają większy wybieg niż większość ludzi mieszkania xD

+: Zolty-snieg, mimiron +698 innych
    •  

@marcinkox3: Samo wyszło? To luz.
      Pamiętam jak u dziadka na wakacjach w latach 90, bez komórek itp. Krowa zaczęła się cielić, ale cielon się źle ułożył..
      Dziadek nas zawołał, wziął linę i dawaj wszyscy do szopy.
      Nie wiedziałem o co kaman, a on jebs po pachy ręce into krowa (ꖘ⏏ꖘ)
      Pogmerał pogmerał, wyciagnął dwa konce liny całe w jej wnętrznościach i kazał nam ciągnąć - 4. gnojkom lvl 10-13 xd

Oczywiście nam się udało bo nie było innej opcji.

#kiedystobylo #boomer

•  

@marcinkox3: ale czyste krówki (。◕‿‿◕。) dużo ich masz?

•  

@zuchtomek u mnie też się cięższe zdarzają, ale rzadko, parę razy na przestrzeni kilku lat trzeba było robić cesarkę

•  

@marcinkox3: byczek czy jałówka?

A jak musisz robić cesarki to zmień inseminatora bo złe byki ci dobiera

•  

@smutny_login byk, dawno już nie było żadnej, ostatnia jaką pamiętam to dobrych 5 lat temu i to dlatego, że cielak był zdeformowany, czasem faktycznie zdarzają się zbyt duże cielaki przy jałówkach np, ale jest już coraz lepiej

•  

@marcinkox3 Będzie pyszny.

źródło: ei_1655879104654.jpg

•  

@red7000: PATRZCIE JEM MIĘSO KUHWAAAA, NIE JESTEM JAK TE LEWAGI CO JEDZO TRAWE HŁE HŁE HŁE.

M I Ę S O PATRZCIE, JEM JE!!!~!!!!!!!!!@111111

•  

@Creed-Bratton: Ale wylew. Leki wzięte? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@marcinkox3 No tak, bo kobiety w wynajomowanych mieszkaniach są regularnie zapładniane wbrew woli, odbiera im się im dzieci które często idą prosto do rzeźni, a gdy już zostaną całkowicie wyeksploatowane to po kilku latach (mimo że gdyby nie wycieńczenie mogły by pożyć kilka razy tyle), same trafiają pod nóż a do mieszkania wprowadza się kolejną kobietę którą czeka ten sam los. No po prostu życie jak w bajce.

•  

@marcinkox3: gratulacje! Wychowaj jak swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Wijj: ale dziecko najlepiej abortowac do 12 roku życia ;). Dobrze nasrane w lewackich główkach. Dobrze że nikt nie napisał o gwałtach na krowach przy dojeniu ...

•  

@marcinkox3: po ile teraz chodzą jak sprzedajesz?

•  

@piotrlionel Nikt nie mówi o aborcji do 12 roku życia, Dorosła krowa jak i cielak jest w stanie odczuwać ból i cierpienie, płód nie.

•  

@Wijj: XD. Wiadomix, nie wiem czy pisząc odczuwać nie implikujesz płci płodu lub krowy i mogą odczuwaić albo odczuwax ból egzystencjalny związany z brakiem ich niebinarnosci. Trochę szacunku i tolerancji.

•  

@Wijj ej, mam świetny pomysł! Kup ze swoimi kolegami bambinistami kilka ha łąki na dobry początek i będę Ci sprzedawał stare sztuki, żeby mogły dożyć spokojnej starości na Twój koszt, bo mi się to nie kalkuluje. Dawaj, uratuj życie!

•  

@krecikpl: @Wijj: Ta krowa ma opiekę weterynaryjną i przy najmniejszym pierdnięciu jedzie do niej weterynarz i podaje leki jeśli trzeba, ma zbilansowaną dietę i nie żre syfu, ma dach nad głową za który nie płaci, zabawki jeśli jej się nudzi i wszyscy wokół niej skaczą. Nie żyje w stresie, bo nie mieszka w lesie jak np. sarny i nie musi się martwić, czy będzie miała co do paszczy włożyć i czy wilki jej nie zeżrą. Faktycznie, #pieklokrow.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@piotrlionel

ale dziecko najlepiej abortowac do 12 roku życia ;).

Nie powiedział nikt nigdy

•  

cesarkę

@marcinkox3: Jak cesarkę? Widziałem różne komplikacje ale cesarki nigdy...

•  

@marcinkox3: Piękne krówki, widać że dobry gospodarz

•  

@marcinkox3 Dobrze że chociaż przyznałeś że śmierć i cierpienie tych zwierząt ci sie kalkuluje. I nie zapominaj też o cielakach które często bardzo szybko po narodzinach idą pod nóż :)

•  

@marcinkox3: A toto nie odbywa się w taki sposób?

źródło: youtube.com

•  

@rolnik_wykopowy Ma opiekę weterynaryjną bo się to opłaca, dosłownie im dłużej żyje i jest eksploatowana tym bardziej się to kalkuluje więc to logiczne że ma bardzo dobrą opieke.

Pytanie tylko czy tak samo byś chwalił hodowlę psów która ma bardzo dobrą opiekę weterynaryjną i najlepszą karmę, ale suki padają z wycieńczenia po kilku latach od ciągłego rodzenia, i gdy już nie są potrzebne idą pod nóż razem z wieloma szczeniakami.

•  

@Wijj: Przecież te krowy nie padają z wycieńczenia od rodzenia xD

•  

@rolnik_wykopowy: Czasem padają bezpośrednio, a czasem produkcja mleka po kilku latach spada (co też wiąże się z wycieńczeniem) i wtedy krowa idzie pod nóż. I tak oto nasze kochane krówki mleczne żyją 5, 6 lat ciągłych porodów i męki, podczas gdy długość życia krowy wynosi nawet 20 lat.

•  

@Wijj dopóki ludzie chce jeść mięso, ser i pić mleko ren biznes będzie trwał .

Problem w tym, że Twoja moralność nie może być narzucona wszystkim.

Argumenty @rolnik_wykopowy są płytkie jak to u niego bywa, myślę że nie zgłosiłby się do więzienia na ochotnika za jedzenie, opiekę zdrowotna i dach nad głową, nawet jeśli byłby to hotel z basenem.

Uczłowieczanie krów i zwierząt na siłę nie ma sensu, krowy mleczne by na wolności nie przetrwały, lub cierpiały znacznie bardziej, przez zapalenia wymion, rosnące rogi, walki o miejsce w stadzie.

•  

@marcinkox3: A potem zdziwienie czemu ludzie śmieją się z weganizmu...

•  

@Popularny_mis: Ale ja nie chce nic narzucać mówię tylko jakie są fakty. Nikt nie mówi o przetrwaniu na wolności, psy na wolności też by nie przetrwały, co nie zmienia faktu że nie musimy ich cyklicznie zapładniać i zabijać jak przestaną się nam podobać. Nikt nie mówi o wypuszczaniu krów na wolność.

•  

@Wijj naoglądałeś się filmików z jakichś patologicznych ferm, gdzie nie szanuje się zwierzęcia i teraz traktujesz wszystkich rolników jako przestępców, świat nie jest 0-1

•  

@Wijj: Taka mają funkcje, do tego zostały stworzone. Nie ma funkcji - nie ma życia.
      Chcesz wymazać istnienie całej rasy?

•  

@Wijj: może zamiast historyjek z facebookowych grup bambinistów podziel się z nami konstruktywną krytyką. Jak żyć? Co robić? Może ludzkość powinna przestać hodować krowy?

•  

@Cryptonerd_io: Wyobraź sobie że można by utrzymywać małą populację krów, bez zabijania ich, bez dodawania im cierpienia tylko po to żeby krowa domowa nie wymarła. I nie jest to niemożliwe bo dzieje się to z wieloma gatunkami zwierząt o wiele bardziej wymagającymi niż krowy i na większą skalę. Mimo to lepsze by było nie istnienie niż istnienie i wieczne cierpienie.

•  

@quizonmyface: Tak, wystarczy przestać hodować krowy w celu ich eksploatacji.

•  

@Wijj a co z ludźmi którzy chcą jeść ich mięso, ser, mleko. Którzy pracują w rolnictwie, przetwórstwie itd?

•  

@Wijj: No idą pod nóż, bo też m.in. w takim celu są hodowane. Ludzie jedzą mięso, bo natura nas do tego przystosowała. Ktoś dorabia do tego ideologię i mu to przeszkadza? Spoko, on jeść mięsa nie musi. Tylko niech nie gada przy okazji o cierpieniu, skoro przyroda jest bardziej brutalna i żaden drapieżnik nie przejmuje się jak szybko zabije swoją ofiarę i czy będzie ją bolało, podczas gdy w cywilizowanych państwach jak np. tych należących do UE kładzie się nacisk na jak najszybsze i najmniej bezbolesne pozbawienie życia takiej krowy. No i nigdzie nie jest powiedziane, że taka krowa przeżyła by na wolności te 20 lat, bo czekałyby na nią tam choroby, pasożyty, drapieżniki, a nawet brak pożywienia.

@Popularny_mis: Może i są płytkie, ale napisałem nieprawdę wyżej? Świat nie jest czarno biały.

•  

•  

@Popularny_mis: Zapewne będą musieli się przebranżowić. Poza tym nie lubię tego typu argumentów, a co z ludźmi którzy chcą zabijać innych ludzi? A co z tymi tysiącami pracowników obozów zagłady, jak będą zarabiać na chleb po utracie pracy?

+: Sinti
    •  

@quizonmyface zabić wszystkie zwierzęta, żeby już nie musiały cierpieć przez ludzi!( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Wijj to nie tylko praca, co z dziećmi które potrzebują mleka przez pierwsze pół roku życia?

Dopóki ktoś nie wymyśli maszyny do której wkłada się trawę i pasze i zamienia to w emulsje wody i tłuszczy podobna do mleka, oraz zrobi to w ekonomicznie przystępny sposób, mówimy tylko o kwestii moralnej. Jak będą możliwości, możemy śmiało się przebranżowić.

•  

@rolnik_wykopowy: Argumentum ad naturam, ehh nie chce mi się dyskutować na tak niskim poziome dlatego znajdź to sformułowanie w wikipedii. Natura nie jest wyznacznikiem moralności, to że w naturze dzieje się ogromny syf i cierpienie nie znaczy, że my musimy brać z tego przykład. Poza tym pisałem już, że nie mówię o krowach w naturze bo krowy to nie dzikie zwierzęta tylko o krowach trzymanych w warunkach hodowlanych w których nie były by cyklicznie zapładniane i zabijane i miały dobrą opiekę, wtedy dożywały by 20 lat (albo i więcej). Dla krów nie ma miejsca w naturze podobnie jak dla psów i koni, a jednak wiele osób owych zwierząt nie eksploatuje i zabija i mogą dożyć spokojnej starości :).

•  

@rolnik_wykopowy mi chodzi o to że nie ma się co licytować, że może w kwestii ludzkiej moralności jest to częściowo naganne, ale dbamy o swoje zwierzęta najlepiej jak możemy, jeśli je zjadamy, to chociaż mają wygodne życie. Tak świat jest na ten moment skonstruowany.

•  

@Popularny_mis: Z tego co się orientuje dzieci potrzebują ludzkiego mleka, ale nawet jeśli potrzebujemy mleka krowiego dopóki nie powstaną preparaty zastępcze, to i tak nie usprawiedliwia to hodowli krów i ich cierpienia na taką skalę. Takie mleko dla dzieci to jest kropla w oceanie przemysłu mlecznego.

•  

@Wijj: czyli ludzkość powinna pozwolić wyginąć zwierzętom hodowlanym?

•  

@Popularny_mis: Jest tak skonstruowany bo przyczyniają się do tego ludzie, nie usprawiedliwia to jednostki, tym bardziej jeśli jest świadoma tego syfu.

•  

@quizonmyface: Ehh, a czy zadajesz sobie takie samo pytanie jeśli chodzi np. o psy, koty lub konie? Czy są tylko dwie możliwości? Albo musimy je eksploatować i powodować ich cierpienie i śmierć albo pozwolić im wyginąć? Nie widzisz innej opcji?

•  

@Wijj zdefiniuj proszę to cierpienie zwierząt, w którym momencie one cierpią? Bo jak od dziecka z nimi żyję, tak nie wiem, czy na wolności miałyby lepiej, przykładowo na wolności, jeśli cielak utknie w kanale rodnym, to oznacza to śmierć dla krowy

•  

@Wijj: Idź do najbliższej szafki gdzie masz leki bo chyba pominąłeś dawkę. Chłop wstawia zadbana krowę, pisze że wklada w to wiele pracy, ma doskonałe warunki a Ty coś pierdolisz o cierpieniu dokladasz do tego jakieś historię o ludziach, dzieciach, obozach zagłady XD. Jedyne cierpienie to przechodzą normalni ludzie czytając takich idiotów z samego rana " :) "

•  

Pan wij to typowy turbolewak, który chce robić TERAZ a o konsekwencjach może pomyśli potem, kiedystam.
      I jak zwykle wartość ludzkiego życia ma poniżej lub na równi ze zwierzątkami.
      Doskonale byś się znalazł w kierownictwie UE.... Xd
      Mam cię na czarno od jakiegoś czasu, chyba nie bez powodu, szkoda czasu ;)

•  

@marcinkox3: Chłopie mówię po raz kolejny, nikt nie mówi o tym żeby krowy żyły w naturalnym środowisku, nigdzie tak nie napisałem a trzecia osoba porusza ten temat. Przeczytaj co napisałem w innych komentarzach bo nie mam siły się potarzać. Powtórzę tylko to, jakoś potrafimy dbać o psy, koty czy konie, bez zabijania i eksploatowania ich, nie wypuszczając przy tym do naturalnego środowiska.

•  

@Wijj w którym momencie te krowy cierpią i jakim sposobem badasz ich poziom cierpienia? Bo teraz to piszesz jakby się je torturowało 3 razy dziennie, odklejka totalna.

Co do dzieci które muszą pić mleko zastępcze, bo matka nie ma pokarmu to są to miliony czy setki milionów rocznie.

Na ten momemt potrzebujemy krów, dobrze że ludzie traktują je z szacunkiem i dbają o nie najlepiej jak potrafią.

•  

Powtórzę tylko to, jakoś potrafimy dbać o psy, koty czy konie, bez zabijania i eksploatowania ich, nie wypuszczając przy tym do naturalnego środowiska.

@Wijj: ty wiesz że ta są całkowicie różne zwierzęta? XD

•  

@0-0_0-0: Dba o nią bo mu się opłaca, poczytaj co się dzieje z krowami gdy przestają się opłacać lub tak jak w przypadku cielaków, często nie opłacają się zaraz po narodzinach.

•  

@Wijj no, czyli dalej uważasz, że ja o nie nie dbam xD

•  

Argumentum ad naturam, ehh nie chce mi się dyskutować na tak niskim poziome

@Wijj: Faktycznie, Twój poziom jest uberwysoki, bo ubzdurałeś sobie, że człowiek nie może jeść zwierząt, BO TAK. Kij z tym, że cały świat jest tak skonstruowany, że ktoś musi kogoś zjeść by przeżyć. Ludzie głoszący podobne do Twoich przekonania twierdzą, że człowiek jest tylko mądrzejszą małpą, którą ukształtowała ewolucja. I słusznie, bo tak było, ale jednocześnie dorabiacie sobie do tego jakieś ideologie zakrawające momentami o fanatyzm religijny, jakoby nie powinniśmy jeść mięsa. Czemu, skoro właśnie tak nas ukształtowała ewolucja? I czemu gdy wam się wypomina hipokryzje "ad naturum", to odwracacie kota ogonem?

•  

@Popularny_mis: Nie, nie potrzebujemy, poza tym istnieją już preparaty mlekozastępcze bez mleka, przed chwilą znalazłem. Nie napisałem o tym, że cierpią ileś razy dziennie. Nie cierpią cały czas wiadomo, ale są niepotrzebnie zabijane, zapładniane, a krowom odbiera się cielaki, bez tego cierpiały by mniej co jest oczywiste.

•  

@marcinkox3: Nigdzie nie napisałem, że nie dbasz, ba uważam, że dbasz bardzo dobrze, ale to nic nie zmienia. Jeśli dbałbym dobrze o psa, ale sztucznie go zapładniał i zmuszał do porodów, odbierał szczeniaki, z których część od razu szła by pod nóż, a potem na starość jak będzie problemem się go pozbył. To uważam, że byłbym złym człowiekiem mimo bardzo dobrego dbania o tego psa.

•  

@Popularny_mis: jezu ale pierd###, weganizm jest zdrowy na każdym etapie życia, u kobiet w ciąży, noworodków i niemowląt również. Nie ma ŻADNEGO powodu dla utrzymywania przemysłu mordu poza ''ale mnie smakuje :<''

•  

@LumiereApacz Wyniki w normie. Mięso cielęce jest bardzo smaczne i zyskuje na popularności, podobnie jak jagnięcina. Po to te zwierzęta istnieją. Gdyby nie człowiek, to by ich nie było.

•  

@rolnik_wykopowy: O super że poruszasz znowu temat natury i ewolucji w takim razie przytoczę stanowisko Komitetu Biologii Ewolucyjnej i Teoretycznej PAN odnośnie wycierania sobie mordy naturą:

''Przynajmniej od czasów Traktatu o Naturze Ludzkiej Davida Hume’a rozumiemy, że nie należy twierdzić o tym jak powinno być, na podstawie tego jak jest. Biologowie ewolucyjni bardziej może niż inni uczeni są świadomi tego, że normy etyczne nie mogą być wyprowadzane na podstawie tego, co naturalne lub powszechne w przyrodzie. Dobitnie przekonuje o tym wzmiankowany wyżej przykład dzieciobójstwa. Ewolucja nie tworzy żadnych norm, to społeczeństwa je tworzą. Próby posługiwania się przy tym źle rozumianą teorią ewolucji bardzo źle się kojarzą, służyły bowiem w przeszłości do uzasadniania rasizmu i krzewienia nietolerancji''

•  

@red7000: no i jaka strata z tego że by ich nie było? XD
      Przynajmniej by nie cierpiały i nie były wykorzystywane.

•  

@red7000: No i było by to dla nich lepsze, wolał byś żeby twoja rodzina skończyła się na twoim pokoleniu, czy żeby każde kolejne pokolenie istniało tylko po to żeby być eksploatowane zabijane wbrew woli itd.?

•  

@rolnik_wykopowy: nijak Cię do tego nie ukształtowała ewolucja typie XD wielki łowca mięsożerca XDD
      Po prostu Twój jedyny powód to wygoda i ''ale burgerek :<<'' i tym uzasadniasz wykorzystywanie, zniewolenie, mord i tortury innych stworzeń. Obrzydliwe.

•  

@Wijj: Owszem krowy czują ból tak jak ludzie, ale to że są eksploatowane a potem zabijane mają gdzieś. Krowa to nadal tylko zwierzę i żrąc trawę nie myśli sobie "ech co to za życie teraz o mnie dbają, daje im mleko a za jakiś czas i tak mnie zabiją". To nie ludzie, że mają jakieś rozterki egzystencjalne czy cokolwiek. Mają zakodowane: jeść-wydalać-rozmnażać się-unikać niebezpieczeństw. Co nie zmienia faktu, że uśmiercanie ich powinno odbywać się przy jak najmniejszym bólu i bez zbędnych gusł typu ubój rytualny.

•  

@Wijj u nas na przykład w wolnowybiegowym trybie żyją z bykiem więc sobie same decydują kiedy są zapladniane.

Cielaki nie są w stanie wypić tych ilości mleka które produkuje krowa, przez co (krowy) dostałaby zapalenia które mogłoby prowadzić do śmierci.

Zabijane nie są niepotrzebnie, bo są przetwarzane na żywność, w możliwie bezbolesny sposób.

Mleko dla dzieci najłatwiej i najtaniej uzyskać z mleka krowiego, są to miliony ton których jeśli zabraknie na rynku wywołują poważny kryzys jak kilka lat temu w Chinach. Oczywiście ty byś najpierw zakazał, a później bohatersko lecz pewnie bez efektów, naprawiał problem który sam stworzyłeś.

Zużyj swoją energię na coś pożytecznego, zamiast atakować wszystkich dookoła na naprawianie świata na siłę.

•  

•  

@Wijj: nie jestem przewrażliwiony na punkcie zwierząt i ich losu, poza tym niespecjalnie się znam na rolnictwie, ekologii itp bardziej staram się zweryfikować czy Ty masz coś mądrego w tej kwestii do powiedzenia, czy jesteś po prostu dyletantem i malkontentem . A dyletanctwa i malkontenctwa w społeczeństwie nie lubię

•  

naprawianie świata na siłę.

@Popularny_mis: nie naprawianie, tylko na siłę zmianę świata wg swoich wierzeń. Każda sekta jest taka.

•  

@Wijj @LumiereApacz Szczerze mówiąc, mam to w dupie, bo człowiekowi potrzebne jest mięso w diecie, a na pewno jest wartościowym dodatkiem. Regularnie jem zamienniki roślinne i smaku mięsa nie da się zastąpić.

U OPa mamy zadbane krówki i fajno.

Podobnie np. z kurami i kogutami. Jako dzieciak biegasz sobie między kurkami, kogut to twój kumpel, nazywasz go Bigosik i się z nim bawisz. A potem przychodzi dzień, kiedy jesz na śniadanie jajecznicę, na zupę rosół, a na obiad udka.

•  

@Popularny_mis: Są zabijane niepotrzebnie bo nie ma potrzeby spożywania żywności z nich pochodzącej. W Chinach może i tak było obecnie są formuły dla niemowląt bez mleka krowiego i są coraz bardziej dostępne. Tonący brzytwy się chwyta.

•  

@LumiereApacz na jaką skalę? Nie będziesz mi nakazywał jak mam żyć i co mam jeść to po pierwsze, po drugie najpierw stwórzcie możliwości zastępcze a później zakazujcie produkcji, bo w swoich ptasich móżdżkach nie jesteście w stanie ogarnąć, że najpierw zakaz a później rozwiązanie problemu już wielokrotnie prowadziło do kryzysów.

•  

@quizonmyface: No to jeśli cię nie interesuje temat cierpienia zwierząt i w ogóle to co piszę to po co mi piąty raz odpowiadasz?

•  

@Popularny_mis: Są już możliwości zastępcze. I nikt nie mówi o zakazie, to będzie ewolucja nie rewolucja, przynajmniej na razie.

•  

@red7000: no to mów że masz w dupie a nie jakieś wymysły że jest potrzebne w diecie, bo nie jest XD
      i bądź sobie dalej podludziem który stawia swoje kubki smakowe ponad życie innych stworzeń

•  

@Wijj: No super. I gdzie w tym tekście jest o tym, że człowiek nie powinien jeść mięsa? Ale żeby nie było, że w jakimś stopniu nie popieram Twojego zdania. Uważam, że ludzie jedzą za dużo mięsa i sam się na tym łapię czasami, ale nie widzę żadnego powodu do zaprzestania jego spożywania, jeśli zapewniamy zwierzętom godne warunki bytowe i jak najmniej bezbolesną śmierć i do tego jak najnardziej pasuje wklejony przez Ciebie fragment, bo nie zachowujemy się jak drapieżniki w naturze i mamy normy etyczne, które nakazują nam zadbać o to by być może krótkie życie zwierząt hodowlanych było jak najlepsze, a śmierć szybka i spokojna.

i tym uzasadniasz wykorzystywanie, zniewolenie, mord i tortury innych stworzeń

@LumiereApacz: A w domu wszyscy zdrowi, fanatyczny bambusiu? xD

•  

i

@Popularny_mis: Oj będę Ci nakazywała, bo Twoje wybory niszczą wspólne dobro jakim jest ta planeta. I będę mówić głośno że przykładasz rękę do holocaustu, bo się nie godzę na krzywdzenie bezbronnych.
      Jesteś po złej stronie historii.

•  

@red7000: Nie ludzie nie potrzebują mięsa do życia. Stanowisko American Dietetic Society, które skupia największą liczbę specjalistów od żywienia na świecie:

''Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne wyraża stanowisko, że odpowiednio zaplanowane diety wegetariańskie, w tym diety ściśle wegetariańskie, czyli wegańskie, są zdrowe, spełniają zapotrzebowanie żywieniowe i mogą zapewniać korzyści zdrowotne przy zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób. Dobrze zaplanowane diety wegetariańskie są odpowiednie dla osób na wszystkich etapach życia, włącznie z okresem ciąży i laktacji, niemowlęctwa, dzieciństwa, dojrzewania, oraz dla sportowców.''

•  

@marcinkox3

One mają lepiej niż większość Polaków w wynajmowanych kurnikach inwestycyjnych

Nadal nie potrzebowały zaistnieć, są wynikiem działań hodowców którzy doprowadzają do ich zrobienia by zaspokoić swoje potrzeby finansowe. Tak więc hodowca jest przyczyną ich każdego choćby najmniejszego cierpienia i śmierci w rzeźni.

•  

@rolnik_wykopowy: A zdrowi, dziękuję, nie mają zapchanych żył i raka jelita grubego od żarcia wędlin i zwęglonego ciała innych istot XD

+: Wijj
    •  

@Wijj gościu, od zawsze się jadło mięso z krów i to, że teraz są jakieś bambinistyczne czasy tego nie zmieni. To, że mam problem z główką i nie możesz tego faktu zaakceptować świadczy o tym jak bardzo zryte macie głowy. Jesteśmy ludźmi, gatunkiem ułożonym na samej górze łańcucha pokarmowego i nic tego nie zmieni.

•  

@rolnik_wykopowy: To nie był tekst o tym, że nie powinno się jeść mięsa tylko o tym że nie powinno się używać natury jako argumentu co cały czas robisz. Mięsa nie powinno się jeść z prostego powodu, bo jego pozyskiwanie powoduje niepotrzebną śmierć i cierpienie zwierząt.

•  

@KozussziJB: Ty to jesteś podgatunkiem co najwyżej. Następny co to się ma za wielkiego Pana na włościach, łowcę, wielki mięsożerca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie masz żadnego uzasadnienia dla swoich obrzydliwych i okrutnych praktyk typie.

•  

będę mówić głośno że przykładasz rękę do holocaustu

@LumiereApacz: xD

•  

@Wijj daj mi gotowe rozwiązania które że 100ha traw przy takim samym nakładzie pracy i energii, wyprodukują 500ton mleka i 30 ton mięsa rocznie, no i możemy wtedy zmieniać produkcję, żaden problem. Tylko przyjdź najpierw z gotowym rozwiązaniem, zamiast zakazać a później kombinować jak rozwiązać problem.

•  

@LumiereApacz nie ma żadnego uzadnienia dla mięsa w diecie?
      Poza żelazem w mięsie obecne są cenne witaminy z grupy B – B1, B2, B3, B6 i B12. Są to jedne z najważniejszych substancji, jakich potrzebuje ludzki organizm. Oddziałują na układ nerwowy, serce, skórę, mięśnie, układ naczyniowy, przemianę materii i samopoczucie, dlatego bezwzględnie nie może ich zabraknąć w diecie.

•  

@rolnik_wykopowy: nie ''xD'' mordeczko tylko ludzie którzy przetrwali holocaust sami tak opisują to co się dzieje ze zwierzętami przez typów podobnych do Ciebie.

•  

@KozussziJB: To nie jest podejście bambinistyczne. Bambinizm to myślenie że w przyrodzie jest pięknie i że zwierzątka ze sobą żyją w zgodzie. Weganizm to przeciwieństwo bambinizmu, to uznanie że przyroda jest bezwzględna, zwierzęta cierpią a my nie musimy się do tych cierpień przyczyniać. Nazywanie wegan bambinistami to tak jakby nazywać czarne białym.

•  

jest wartościowym dodatkiem

smaku mięsa nie da się zastąpić

@Wijj: ¯\_(ツ)_/¯

@LumiereApacz: Spotkamy się w sądzie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@KozussziJB: następny, i JAKIMŚ DZIWNYM TRAFEM dietetycy i lekarze to przeoczyli określając weganizm jako zupełnie pełną dietę na każdym etapie życia :''(((

•  

@LumiereApacz hahaha, lekarze nigdy tego w taki sposób nie określili

•  

@KozussziJB: Jest uzasadnienie w pełnej wersji stanowiska American Dietetic Association jak chcesz mogę ci przytoczyć tylko powiedz co dokładnie.

•  

@Wijj nie mam czasu, jej jajecznicę z boczkiem

•  

@Wijj: interesuje mnie temat zwierząt. ale nie jestem na ich punkcie przewrażliwiony, a rolnictwo(a raczej hodowle zwierząt) czy ekologię uznaje za dziedziny, trochę bardziej skomplikowane niż polubiony fanpage na fb, artykuł w gazecie, albo książke popularnonaukową. Brakuje mi w tym kompetencji, nawet jeśli bym chciał, po prostu się nie znam.

Interesują mnie też ludzie tacy jak Ty i ich poglądy, ale przede wszystkim ich pomysły.

•  

To ci zacytuje jeszcze raz stanowisko American Dietetic Association, które skupia największą liczbę specjalistów od żywienia na świecie, czli ponad 100 000 osób:

''Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne wyraża stanowisko, że odpowiednio zaplanowane diety wegetariańskie, w tym diety ściśle wegetariańskie, czyli wegańskie, są zdrowe, spełniają zapotrzebowanie żywieniowe i mogą zapewniać korzyści zdrowotne przy zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób. Dobrze zaplanowane diety wegetariańskie są odpowiednie dla osób na wszystkich etapach życia, włącznie z okresem ciąży i laktacji, niemowlęctwa, dzieciństwa, dojrzewania, oraz dla sportowców.''

Jak sobie znajdziesz pełne stanowisko w google tam masz wszystko o witaminach i składnikach odżywczych. Przykładowo, żelazo:

''Produkty roślinne zawierają jedynie żelazo niehemowe, które jest wrażliwe zarówno na inhibitory jak i stymulatory wchłaniania żelaza. Do inhibitorów żelaza należą: fityniany, wapń i polifenole obecne w herbacie, kawie, herbatach ziołowych i kakao. Błonnik tylko w niewielkim stopniu hamuje absorpcję żelaza [19]. Niektóre techniki przygotowywania żywności, takie jak moczenie i kiełkowanie fasoli, zbóż i nasion oraz zakwaszanie chleba mogą zmniejszyć poziom fitynianów [20], a tym samym zwiększyć przyswajanie żelaza 6 [21,22]. Inne procesy fermentacyjne, jak te używane do produkcji miso i tempeh, mogą również zwiększyć przyswajalność żelaza [23]. Witamina C i inne kwasy organiczne w owocach i warzywach mogą w istotny sposób zwiększać przyswajanie żelaza i zmniejszać hamujące działanie fitynianów, a zatem polepszać status żelaza [24,25]. Z powodu niższej biodostępności żelaza w dietach wegetariańskich, zalecane dawki dla wegetarian są 1,8 razy wyższe niż dawki dla niewegetarian [26]. Podczas gdy wiele badań dotyczących przyswajania żelaza było krótkoterminowych, istnieją dowody, że w perspektywie długoterminowej występuje adaptacja do niskiej podaży żelaza, która obejmuje zarówno zwiększoną przyswajalność jak i zmniejszoną utratę żelaza [27,28]. Częstotliwość występowania niedokrwistości z niedoboru żelaza jest podobna u wegetarian i niewegetarian [12,29]. Chociaż dorośli wegetarianie mają niższy poziom zapasów żelaza niż niewegetarianie, ich poziom ferrytyny w osoczu jest zazwyczaj w granicach normy [29,30].''

Resztę obczaj w pełnej wersji.
      @KozussziJB:

•  

@quizonmyface: Generalnie pomysłów jest dużo, ale prawda jest taka, że w dużej mierze wystarczy po prostu zrezygnować z tego przemysłu, bo to nie jest tak, że trzeba go czymś zastąpić.

•  

Mięsa nie powinno się jeść z prostego powodu, bo jego pozyskiwanie powoduje niepotrzebną śmierć i cierpienie zwierząt.

@Wijj: Lol, to co mają jeść społeczeństwa, które nie mają apteki ma każdym rogu i nie mogą suplementować witamin zawartych w tłuszczach zwierzęcych, które są nam potrzebne? Sorry, ale Twój tekst raczej traktuje o tym, że nie powinnyśmy na żywca kroić zwierząt, czy zjadać je jak jeszcze żyją sprawiając im ból, a nie że nie powinniśmy ich jeść w ogóle.

•  

odklejka mocno.

@Popularny_mis: Ale że ja, czy kolega weganin?

•  

@rolnik_wykopowy: W stanowisku które poruszyłem, jest napisane wszystko o witaminach, nie ma żadnych witamin w tłuszczach zwierzęcych których nie można dostarczyć z roślin. Poza tym to zazwyczaj najbiedniejsze społeczeństwa jedzą najmniej zwierząt. Kolejny raz piszesz głupoty, a wystarczy podstawowa wiedza z googla.

•  

@rolnik_wykopowy: a Ty niby jesteś częścią takiego społeczeństwa bez apteki, tak?
      tu nie jest mowa o ludziach których warunki socjoekonomiczne ograniczają w ten czy inny sposób, tylko o ludziach Twojego pokroju.

•  

@Popularny_mis: czyli Ty i ten wyżej? ( ͡° ͜ʖ ͡°) No cóż, wstyd i hańba za dokładanie się do masowych zbrodni, ale wciąż możecie się nawrócić

•  

@Popularny_mis: Ano, musi mieć dobry towar ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rolnik_wykopowy aczkolwiek głupie argumenty których używasz utwierdzają kolegów wegan w ich słuszności.

Weganie mogą żyć jedynie na produktach roślinnych bez uszczerbku na zdrowiu, ale nie każdy musi być weganinem i nie ma możliwości przekształcić całego swiata na weganizm bo nie każdy żyje w odpowiednim klimacie do tego. Ponadto mięso jest też smaczne.

•  

@LumiereApacz dlaczego wasze pokrętne argumenty zezwalają na uczłowieczanie zwierząt kiedy jest wam to na rękę, w innym wypadku piszecie ze to natura i nie można myśleć kategoriami człowieczeństwa.

No i czekam na te rozwiązania jak na 100ha w północnej Norwegii wyprodukować dietę zastępczą, weganska o tych samych zastosowaniach co podane przeze mnie ilości mleka i mięsa.

•  

@Popularny_mis: ale nic mnie nie obchodzi typie Twój przemysł, sam sobie szukaj jak potrzebujesz bo to Twój problem

Na wyprodukowanie x ilości mięsa potrzebujesz dużo więcej wody, pola i roślin żeby wykarmić zwierzęta. Nie dość, że jest to okrutne to i niewydajne - mniej kalorii, mniej substancji odżywczych, a wszystko okupione niepotrzebnym cierpieniem

•  

@Popularny_mis: Ale nikt nie uczłowiecza zwierząt i nikt nie pisze że to natura. Nie trzeba uczłowieczać zwierząt żeby zaakceptować fakty naukowe, że są świadom, zdolne do odczuwania bólu i cierpienia. Czy trzeba uczłowieczać psa żeby nie zadawać mu nie potrzebnego bólu? Tak jak wcześniej wspominałem nie powinniśmy kierować się tym co naturalne tylko tym co słuszne, ani razu nie napisałem nic przeciwnego.

•  

@Wijj jaki niepotrzebny ból im zadajemy? Myślę że nawet jest odwrotnie, wypalamy rogi, dbamy o ich higienę, leczymy, więc poziom cierpienia w hodowli jest mniejszy niż na wolności, pozostaje jedynie argument przedwczesnej śmierci, bądź też skracania cierpienia w pewnych sytuacjach.

Dopóki nie będzie realnych rozwiązań zastępczych z badaniami na szeroką skalę, uważam wasze zakazy i krzyki za antyludzkie i głupie.

•  

@Popularny_mis: Ehh kolejny, nikt nie mówi o wypuszczaniu krów na wolność bo to nie dzikie zwierzęta co wy z tym macie? Ani razu nikt nie napisał o wolności a już 4 czy 5 raz ktoś o tym pisze. Toż to nawet strawman nie jest.

•  

@Wijj: warto wspomnieć, że zwierzęta działają jak katalizator. Są pola z których nie da się bezpośrednio pozyskiwać żywności. Jeśli ktoś ma łąki, to dlatego że nie da się na tym polu uprawiać pszenicy na chleb. Jeśli ktoś sieje pszenżyto żeby karmić świnie, to dlatego że na polu nie rośnie pszenica nadająca się na chleb. Zwierzęta pozwalają na produkcję żywności przy wykorzystaniu pól słabej jakości, zjadają dużo paszy nienadającej się dla człowieka dając w zamian mięso czy mleko. Bez zwierząt spadnie znacząco produkcja żywności. Uważam, że obecnie powinno się dążyć do polepszenia warunków zwierząt co odbije się na wzroście cen, gdyż ludzie chyba jedzą za dużo mięsa

•  

@marcinkox3: Ale zadbane, czyściutkie :)

•  

@taboreton Ale my już mamy wystarczającą ilość upraw dla człowieka, tereny pod pastwiska można by zrenaturalizować zwiększając bioróżnorodność, co przyniesie się na przeciwdziałanie zmianom klimatu i wymierania.

•  

@Wijj: Szanuję za silną wolę w tłumaczeniu oczywistości które powinno wiedzieć każde dziecko ale z jakiegoś powodu są one pomijane w systemie edukacji. Ja osobiście już nie mam nerwów nawet czytać takich wątków, debile co w życiu nie zadały sobie 5 minut trudu w wygooglowaniu sobie jakiejś informacji pierdolą na tematy o których nie mają pojęcia, ale z jakiegoś dziwnego niezrozumiałego powodu wydaje im się że coś na ten temat wiedzą. Jakbyś losową osobę na ulicy zapytał o budowlankę, ogrodnictwo itd. to by ci normalnie odpowiedziała że się nie zna, a w przypadku produkcji produktów odzwierzęcych? MUSIMY JEŚĆ MIĘSO BO INACZEJ BY ŻYWNOŚCI NIE WYSTARCZYŁO DLA WSZYSTKICH, NIE DA SIĘ BYĆ WEGANINEM I BYĆ ZDROWY!!1 (-‸ლ)

+: Wijj, czajqa
    •  

moje kury mają większy wybieg niż większość ludzi mieszkania

@xqwzyts: całe życie siedzisz w mieszkaniu ?

Jeśli ktoś sieje pszenżyto żeby karmić świnie, to dlatego że na polu nie rośnie pszenica nadająca się na chleb. Zwierzęta pozwalają na produkcję żywności przy wykorzystaniu pól słabej jakości

@taboreton: tylko że wydajność tej produkcji jest rząd wielkości mniejsza, a do tego zużywa też wiele zasobów wspólnych (np. nawozy, paliwa, czas) które da się dowolnie transferować między produkcją pasz i żywności roślinnej dla ludzi. No i są uprawy które nadają się na gorsze ziemie, nie stosuje się ich bo poniżej pewnej wydajności się nie opłaca w porównaniu do produkcji paszy bo mięso jest drogie i smaczniejsze.

Przy spadku popytu na mięso pasze by staniały i część ziem aktualnie uprawianych na pasze przeznaczono by na uprawę roślin dla ludzi, przez co sumaryczna ilość żywności by wzrosła (bo hodowla zwierząt jest znacznie mniej wydajna niż uprawa roślin).

Osobiście jem mięso i nie mam zamiaru za to przepraszać, ale wkurwia mnie dorabianie ideologii do suboptymalnego wyboru przez co bardziej zacietrzewionych antywegetarian.

+: Sinti, Wijj
    •  

@Wijj: ale przeciez nie masz bladego pojecia o hodowli zwierzat gospodarskich,a wies znasz z filmow na youtubie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

NIE DA SIĘ BYĆ WEGANINEM I BYĆ ZDROWY!!1 (-‸ლ)

@Sinti: Jasne, że się da! TRZEBA TYLKO ZAKAZAĆ HODOWLI ZWIERZĄT I NAJEBAĆ FABRYK, KTÓRE BĘDĄ PRODUKOWAĆ SUPLEMENTY DIETY, ŻEBY ZASTĄPIĆ WITAMINY ZAWARTE W TŁUSZCZACH ZWIERZĘCYCH, A PÓŹNIEJ WYBUDOWAĆ KOLEJNY PIERDYLION FABRYK, KTÓRY BĘDZIE PRODUKOWAŁ PLASTIKOWE OPAKOWANIA NA TE SUPLEMENTY, NO I NIE ZAPOMINAJMY, O KOSMICZNYM POBORZE ENERGII, KTÓRY POTRXEBOWAĆ BĘDĄ TE DOBYTKI, ALE TO MAŁY KOSZT ZA TO, ŻE KTOŚ NIE ZJE STEKA

(-‸ლ)

•  

@rolnik_wykopowy: Najlepsze że nawet jakbyś miał rację w tym co napisałeś (a nie masz) to i tak przecież jest to kosmicznie mniejszy wydatek i włożony wysiłek niż w obecną produkcję odzwierzęcą. xDD
      lmao

•  

@rolnik_wykopowy Wymień jedną witaminę zawartą w tłuszczach zwierzęcych której nie można dostarczyć z roślin, czekam.

•  

@Wszystko_albo_nic Nie trzeba być essesmanem żeby krytykować holokaust albo handlarzem niewolników żeby krytykować niewolnictwo. Jeśli cie to ciekawi to z wykształcenia jestem biologiem środowiskowym.

•  

@Wijj: Czy powinniśmy wybić wszystkie lwy, bo są mięsożerne? Przecież to bestialstwo. Taka antylopa musi żyć w stresie przed lwami, a jej życie jest skracane przez egoistyczne drapieżniki.

•  

@Ignite Kolejny co się odwołuje do natury. Po pierwsze lwy musza jeść mięso i jedzą go zwykle tyle ile potrzebują, ludzie nie muszą go jeść, po drugie lwy nie są zdolne do autorefleksji na ten temat, ludzie są i mogą świadomie zrezygnować z zadawania niepotrzebnej smierci i cierpienia. A więc twój argument nie ma żadnego sensu.

•  

@Wijj: Ale jak ja chcę jeść mięso i nie mam żadnych refleksji na ten temat, to mogę? Dlaczego chcesz mi dyktować jak mam żyć?

•  

@Wijj: B12, która występuje GŁÓWNIE w mięsie. I tak, można ją znaleźć w niektórych grzybach, albo algach. Mamy zatem zająć uprawiać na skalę przemysłową grzyby, które nie posiadają praktycznie żadnych wartości odżywczy, albo eksploatować morza, dla alg?

•  

@Ignite Swoją drogą lwy też gwałcą, i zabijają potomstwo innych lwów jeśli np. przegonią innego samca. Rozumiem, że to też u ciebie na porządku dziennym? Czy tylko jedzenie mięsa sobie wybrałeś bo ci akurat pasuje?

•  

Prawa strona nigdy nie zasypia, lewa nigdy się nie budzi.

•  

@rolnik_wykopowy B12 nie jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach tylko w wodzie, jak widać kolejny raz poruszasz temat o którym nie masz pojęcia. Po drugie witaminę tą można dostarczyć ze źródeł wegańskich co i tak wyjdzie taniej (nawet suplementując) i zmarnuje mniej zasobów niż jedzenie mięsa kiedykolwiek.

+: Sinti
    •  

@Wijj: A ty sobie wybrałeś, że zwierzęta też mają uczucia, bo akurat ci to pasuje. A to, że krzywdzą inne gatunki, to już cię nie obchodzi.

•  

@Ignite Obchodzi mnie to właśnie dlatego nie chce się do tego dodatkowo przyczyniać, to co napisałeś nie ma żadnego sensu. Poza tym nie wybrałem, to fakt naukowy, zwierzęta czują i mają uczucia.

•  

B12 nie jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach tylko w wodzie, jak widać kolejny raz poruszasz temat o którym nie masz pojęcia.

@Wijj: oj oj, faktycznies traszne faux pas, bo się walnąłem w tym w czym się rozpuszcza witamina dostępna GŁÓWNIE W MIĘSIE.

Po drugie witaminę tą można dostarczyć ze źródeł wegańskich co i tak wyjdzie taniej (nawet suplementując)

@Wijj: Mmm, ależ bliskość natury i ekologia w jednym. Trzeba sztucznie dodawać i suplementować niezbędną do prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminę, bo nie ma innego sensownego sposobu jej dostarczenia w pożywieniu. Trochę to się kłóci z Twoimi teoriami na temat tego, że wszystko jest w roślinkach.

•  

to co napisałeś nie ma żadnego sensu

@Wijj: Zgadzam się, nie ma to sensu, podobnie twoje wywody, bo mój wysryw jest napisany dokładnie w takim samym stylu. Próbujesz przekonywać, że zwierzęta mają takie same uczucia jak ludzie, ale jednocześnie twierdzisz, że im wolno zjadać inne zwierzęta, bo one nie czują, że źle robią. To jak to jest z tymi uczuciami?

Obchodzi mnie to właśnie dlatego nie chce się do tego dodatkowo przyczyniać.

Szanuję, więc się nie przyczyniaj i jedz trawę. Mnie to nie obchodzi, więc będę jadł mięso.

•  

@rolnik_wykopowy: A krów się nie suplementuje? Poza tym krowy nie wytwarzają tej witaminy tylko drobnoustroje, witamina z suplementów też jest produkowana przez drobnoustroje, więc co za różnica czy jest to suplementacja czy mięso? Żadna poza tym, że suplementacja b12 jest znacznie tańsza :)

•  

@Ignite: Ale rozumiesz to, że lwa nie da się przekonać? A człowieka już tak? Cierpienie zadawane przez lwa antylopie jest konieczne dla jego przetrwania, w przypadku człowieka zabijanie krowy nie jest konieczne i człowiek może świadomie z niego zrezygnować, więc gdzie widzisz tu taką samą sytuację?

+: czajqa
    •  

@Wijj: Mnie się nie da przekonać i ja będę jadł mięso. Dla mnei jest konieczne, bo ja wegańskiego zielska jadł nie będę.
      Swoją drogą, jesteście bardzo toksyczni w swoich poglądach. Zamiast próbować przekonywać ludzi do zmiany życia, chcecie im zakazywać dotychczasowego sposobu.

•  

@Ignite: Ja nie chcę nic zakazywać ani razu nie napisałem nic o zakazie.

•  

@Ignite stwierdzam, że obaj to beton z gównianym podejściem i słabymi argumentami. Rolnik tworzy teorie z dupy, robal ustawą by zakazał cierpienia na świecie. Szkoda strzępić ryja.

•  

@Popularny_mis: Nie umiesz czytać? W którym miejscu napisałem coś o zakazie?

•  

@Wijj piszesz dyrdymały że świat ma wystarczająco żywności żeby zrezygnować z mięsa itd. Stąd tylko malutki krok do zakazu, z którym inny bardziej konserwatywny eko wariat się nie krył w dyskusji.

•  

@Popularny_mis: Przekonywanie argumentacją pierwsze, później większość sama będzie chciała zakazu, podobnie było np. z niewolnictwem.

•  

@marcinkox3: kiedy urodzisz taki wielki karton mleka co go nie zobaczyłeś wcześniej nigdy

•  

@Wijj dla mnie ta argumentacja jest nie przekonującą, jest to idealizowanie świata bez głębokich analiz, począwszy od warunków geograficznych, zagrożeniach konfliktami i blokadami transportu, kończąc na efektach społecznych przez brak pracy.

•  

@Popularny_mis: Nikt nie mówi, że będzie idealnie i że każdy w każdych warunkach będzie mógł to zrobić od razu, tylko, że należy do tego dążyć. A że argumentacja cię nie przekonuje no cóż, zawsze znajdzie się ktoś kogo się nie przekona, podobnie było w przypadku wcześniej wspomnianego niewolnictwa, którego próby zakazania budziły oburzenie w niektórych środowiskach.

•  

@Wijj grubo odpływasz, nie chce ciągnąć dalej tej dyskusji bo nie ma sensu. Jeden mówi o holocauscie na krowach, drugi porównuje hodowle do niewolnictwa. Żebyśmy aby takie problemy na świecie mieli, żeby tylko takie dyskusje nas triggerowały, tego bym chciał.

•  

@Popularny_mis: Nie porównałem ani razu hodowli do niewolnictwa, w którym miejscu?

•  

@marcinkox3:

no faktycznie, wyją z bólu całe życie

Wystarczy, że będą wyć z bólu choć przez moment (co jest pewne), czego by nie robiły, gdybyś ich nie zrobił.

One mają lepiej niż

Nieistotne, skoro wciąż mają źle, a to wszystko dlatego, że je produkujesz, zbrodniarzu.

Kup ze swoimi kolegami bambinistami kilka ha łąki na dobry początek i będę Ci sprzedawał stare sztuki, żeby mogły dożyć spokojnej starości na Twój koszt, bo mi się to nie kalkuluje

Zacznij może od niepowodowania istnienia "starych sztuk", kalkulujący szkodniku.

naoglądałeś się filmików z jakichś patologicznych ferm

Twoje przedsięwzięcie jest patologią samą w sobie.

teraz traktujesz wszystkich rolników jako przestępców

Tylko tych, co hodują istoty czujące.

zdefiniuj proszę to cierpienie zwierząt, w którym momencie one cierpią?

Po narodzinach jest pełno takich momentów. Sam tego na pewno doświadczysz, jeśli nie miałeś do tej pory okazji odczuć tego świadomie. Tak, jak u ludzi, działa to u innych czujących zwierząt.

nie wiem, czy na wolności miałyby lepiej

Wolność nie istnieje. Nie powinny istnieć ani "w naturze", ani w twojej zagrodzie, ani nigdzie.

•  

@Popularny_mis:

dopóki ludzie chce jeść mięso, ser i pić mleko ren biznes będzie trwał

Należy przestać produkować ludzi chcących jeść.

Problem w tym, że Twoja moralność nie może być narzucona wszystkim

Czyli "twoja moralność" polegająca na tym, że np. nie wolno gwałcić (zakładam, że tak uważasz, choć patrząc na twój pokrój nie zdziwiłbym się, gdyby było inaczej), nie powinna być narzucana wszystkim. No nieźle.

Uczłowieczanie krów i zwierząt na siłę nie ma sensu

Nie żadne "uczłowieczanie", tylko stwierdzanie faktów dotyczących istot czujących.

krowy mleczne by na wolności nie przetrwały, lub cierpiały znacznie bardziej

Nie ma mowy o wypuszczaniu ich na "wolność". Przede wszystkim należy przestać je rozmnażać, a te istniejące poddać eutanazji.

a co z ludźmi którzy chcą jeść ich mięso, ser, mleko. Którzy pracują w rolnictwie, przetwórstwie itd?

Albo oprą się swoim żądzom, albo przestaną istnieć.

co z dziećmi które potrzebują mleka przez pierwsze pół roku życia?

Dzieci również należy przestać robić. #antynatalizm

dbamy o swoje zwierzęta najlepiej jak możemy

Najlepsza możliwa dbałość polega na prewencji ich robienia.

potrzebujemy krów

Wasze potrzeby są problemem.

Zabijane (...) są (...) w możliwie bezbolesny sposób

Nie ma takiego sposobu, a już tym bardziej nie jest nim rzeźnia.

Oczywiście ty byś najpierw zakazał, a później bohatersko lecz pewnie bez efektów, naprawiał problem który sam stworzyłeś.

To wy tworzycie problemy (potrzeby) i "bohatersko" je rozwiązujecie (zaspokajacie).

Zużyj swoją energię na coś pożytecznego

Dokładnie, należy zużyć energię na doprowadzenie do ekstynkcji gatunków. #efilizm

Nie będziesz mi nakazywał jak mam żyć

Należy ci nakazać, złoczyńco, tak jak i innym złoczyńcom popełniającym złe czyny.

jaki niepotrzebny ból im zadajemy?

Zbędnie i pod płaszczykiem swoich obrzydliwych potrzeb, które nigdy nie powinny zaistnieć, mnożycie istoty czujące, które w trakcie egzystencji muszą odczuwać ból wynikający z działania układu nerwowego.

Jeden mówi o holocauscie na krowach, drugi porównuje hodowle do niewolnictwa

Jak najbardziej trafne porównania. Mnożycie zniewolone istoty i umieszczacie ich w czymś na kształt obozów koncentracyjnych. Należy z tym bezpardonowo skończyć.

•  

@marcinkox3

Żeby było jasne, jem mięso ponieważ wiedza i doświadczenie własne mówią, że to "zdrowsze" i być może pomoże mi uniknąć problemów. Nie zamierzam się rozmnażać jestem po części usprawiedliwiony. Natomiast Twój zachwyt nad urodzinami jest po prostu płytki i próżny.

•  

@Wijj: haha. Biolog srodowiskowy/teoretyk XD
      Wez idz glupi gdzie indziej, bo najwiecej szkody rolnictwu i srodowisku robia zjeby po gownostudiach.

•  

@Popularny_mis: nic sie nie martw, wkrotce bedziem mial do wyboru tylko jedzenie suszonych swierszczy i larw. Juz zadbaja o twoj dobrostan ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Wszystko_albo_nic Tak jak pisałem nie trzeba być essesmanem żeby kryrykować holokaust albo złodziejem żeby krytyokować karadzież.

•  

@Wijj: > Tak jak pisałem nie trzeba być essesmanem żeby kryrykować holokaust albo złodziejem żeby krytyokować karadzież

Czyli wedlug Twojej logiki biologa, to zazwyczaj zlodzieje krytykuja kradziez lub powinni to robic, a nie okradani.
      Ponadto ciezko mi sie doszukac tez tych essesmanow, ktorzy krytykowali holokaust.
      Dla mnie, to co piszesz ma bardzo slaby sens, ale jak widac nie wszystkim przeszkadza brak logiki....

•  

@Wszystko_albo_nic Ale ty nie umiesz czytać czy coś? Nigdzie nie napisałem że byli czy nie byli essesmani którzy krytykowali holokaust, to samo ze złodziejami. Tylko że nie trzeba nimi być żeby to robić. I ty piszesz o logice.... Mówienie o tym że trzeba być rolnikiem żeby krytykować rolnictwo to właśnie tak jakby mówić że trzeba być mordercą żeby krytykować zabójstwo. Nonsens.

•  

@Wijj: Nie twierdze, ze trzba byc rolnikiem, ale miec pojecie o rolictwie, a to zmienia postac rzeczy... Zrobienie analogii pomiedzy rolnictwem a morderstwami i holokaustem, to trzba miec niezle zniszczone neurony nowoczesnym bambinistycznym podejsciem do swiata. Niestety nie jestem w stanie ogarnac twojej dziwnej logiki. Milego dnia zycze!

•  

@Wszystko_albo_nic Analogia jest bardzo dobre bo żeby krytykować wszystko trzeba mieć jakieś pojęcie, ale nie trzeba byc tego częścią. Więc analogia trafna. I nie porównałem ani razu holokaustu do hodowli tylko użyłem tego jako analogii, analogii do sytuacji. Równie dobrze mogę powiedzieć że nie trzeba być ogrodnikiem żeby skrytykować brzydki ogród tak jak nie trzeba być rolnikiem żeby slrytykować hodowlę i nie oznacza to żadnego bezpośredniego porównania. Co do bambinizmu to już się wypowiedziałem więc ponownie polecam nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Życzę nauczyć się czytać ze zrozumieniem

•  

@Wijj: a powiedz mi tak z ciekawosci w jakim zawodzie pracuje taki biolog srodowiskowy jak ty? Jestes tak zideologizowany i oderwany od rzeczywistosci jaka Cie otacza, ze az mnie bierze ciekawosc, gdzie taki gostek moze wprowadzac w zycie swoja wiedze oprocz oczywiscie portalu ze smiesznymi obrazkami.

•  

@Wszystko_albo_nic Obecnie na uczelni. A ty gdzie?

•  

@Wijj: Czyli dokladnie wedlug przewidywan - jestes we wlasciwym miejscu, gdzie produkuje sie teorie, ktore nie do konca maja wspolny mianownik z rzeczywistoscia. To od razu widac, po twoich wpisach, ze NIE MOZESZ byc w zadnym wypadku gosciem, ktory pracuje ze srodowiskiem, rolnictwem ani niczym zwiazanym z zywnoscia i produkcja.
      A jesli chodzi o czytanie ze zrozumieniem, to porownaj moje wypowiedz i swoja, prosze:
      moje: > Cytowany tekst... Zrobienie analogii pomiedzy rolnictwem a morderstwami i holokaustem, to trzba miec niezle zniszczone neurony
      Twoj tekst: holokaustu do hodowli tylko użyłem tego jako analogii, analogii do sytuacji.

Gdzie ja pracuje? - na pewno tam gdzie pomysly sa weryfikowane i wdrazane w zycie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

•  

@Wszystko_albo_nic xD? Przecież nauka jest najlepszym dostępnym dla człowieka narzędziem dochodzenia do prawdy, gdyby nie nauka to ty i twoja praktyka bylibyście w neolicie, rolnicy sami nie projektują i nie konstruują ciągników nie opracowują składu nawozów i nie badają ich skuteczności/szkodliwości. I tak pracuje ze środowiskiem w terenie spędzam mnóstwo czasu, więcej niż ty kiedykolwiek będziesz. Co do porównani to porównałem sytuajcę, podobnie jak w przykładzie ze skakaniem ogień nie samo zjawisko. Jeśli ktoś ma wąsy podobne do hitlera i mu to powiem to znaczy jedynie tyle, że porównałem jego wąsy do wąsów hitlera, nie że porównałem tego człowieka do hitlera w jakiejkolwiek innej kwestii. A ty jak widać jestes człowiekiem który nie rozumie analogii i jeśli ktoś ci powie, że masz samochód o kolorze podobnym do stalina to oburzasz się że ktoś porównuje cię do stalina co jest śmieszne.

•  

@Wijj: tak czuc z daleka twoj teoretyczny i dydaktyczny smrodek.
      Nie ma co sie dziwic,ze swoje teorie wykladasz nawet na wykopie.
      Daj zyc i skonczmy ta bezsensowna dyskusje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Wszystko_albo_nic To nie są teorie, polecam zapoznać się z definicja słowa teoria i z wieloma innymi przy okazji, no ale tak to często jest najmniejszy pies najgłośniej szczeka.

•  

@HAL__9000: To ja jak byłem mały Hal.

źródło: comment_UF4wtBYySt24QcicSIaPjWIizmKOFSBBtVbnz5z8S0oRQuoGiiwImO4YTo3j1nsYPOXmrEkEYOVvSOJ00z75N1o3GdLNDvQmW5ds,w400.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (15)

W 2009 roku pewien profesor z Uniwersytetu Stanford:

- podzielił studentów uczęszczających na jego zajęcia na 14 grup
    - Dał każdej grupie $5 oraz 2 godziny
    - Powiedział im, że zadanie polega na uzyskaniu najlepszego zwrotu dysponując tą kwotą (ROI)
    - Powiedział, że po wszystkim będą musieli przedstawić prezentację i ujawnić swój wynik.

Oto jak przebiegło zadanie oraz kilka wskazówek ciekawa lekcja do wyciągnięcia na podstawie tego:

- Najpierw pomówmy o zespołach, które przegrały. Większość z nich starała się obracać różnymi kupionymi za te $5 przedmiotami. Kupili coś za $5 w sklepie, po czym sprzedali to za $8 na ulicy komuś innemu, itd. Zwrot z inwestycji (ROI) był minimalny.

- Jeden zespół okazał się bardziej kreatywny. Ludzie z tego zespołu zrozumieli bowiem, że owe $5 było tak naprawdę rozpraszaczem, więc skupili się po prostu na tym, by w ciągu tych 2h zarobić najwięcej pieniędzy. Zarobili rezerwując miejsca w restauracji, a później odsprzedając je ludziom, którzy nie chcieli czekać. ROI było w tym przypadku nieco lepsze

- Zwycięski zespół był jeszcze bardziej kreatywny. Nie tylko zdali sobie sprawę, że $5 było rozpraszaczem, lecz także zdali sobie sprawę, że bardzo wartościowe aktywo było dla nich cały czas ukryte w zadaniu. Był nim czas prezentacji.

Uświadomiwszy sobie to, zespół skontaktował się z kilkoma firmami działającymi w okolicy i zaoferował im 3 minutowy "blok reklamowy", w czasie który miał być przeznaczony na finalną prezentację. Po negocjacjach, zwycięskiemu zespołowi udało się sprzedać owe 3 minuty za $650. Tym samym osiągając ostateczny zwrot z inwestycji równy 12900%. Zadanie wygrali zdecydowanie.

Jaka jest największa lekcja wynikająca z tej historii?

- Bądź elastyczny i myśl nieszablonowo.
    - Posiadane aktywa mogą nie być tak cenne, jak myślisz.
    - Możesz także mieć aktywa, o których nawet nie wiesz.
    - Ścieżka „logiczna” może nie być właściwa.

źródło: https://twitter.com/hwbhatti/status/1556629588587024384

#januszeinwestowania #gielda #ciekawostki #wlasnafirma #ekonomia #biznes
    pokaż całość

odpowiedzi (70)

Robię kolejne wtorkowe rozdajo - zamówienie z Wolta do 30 złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    (koszty dostawy biorę na siebie ;) )

Zasady:
    1. Zostawiasz plusa
    2. Przyjmujesz do wiadomości, że publikuję na tagu #kodyodlubiekiedy (1808 obserwujących) fajne promocje i zachęcam do obserwowania
    3. Możesz odebrać 50 złotych za rejestrację i miesiąc planu Premium w Revolucie (baaardzo łatwe warunki promocji)
    3. Jak wygrasz to wstawiasz zdjęcie co dostałeś jak mireczek co wygrał poprzednie rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    4. Plusujących zawołam też do kolejnego takiego rozdajo

Wolt jest dostępny tylko w niektórych miastach: #bydgoszcz #gdansk #gdynia #katowice #krakow #lublin #poznan #rzeszow #szczecin #warszawa #wroclaw #lodz więc tylko tam można odebrać nagrodę i być w strefie dostaw

#wolt #rozdajo #ubereats #pysznepl #pyszne obserwuj lub czarnolistuj #rozdajoodlubiekiedy

Losowanie jutro przez mirkolos
    pokaż całość

odpowiedzi (50)