Wpis z mikrobloga

Jaką kurtkę polecacie na cały rok? Mam zamiar nie jeździć tylko jak lód będzie na ulicy.

Zastanawiam się na razie na dwoma:

1. Shima mesh pro + ocieplenie na zimę

2. Hilfow 4

A może coś innegovw budzecie do 800 zł?

#motocykle
  • 28
@profaza: Ja podobnie, napaliłem się na mesh pro bo wygląda fajnie... Ale leżała słabo :) Hiflow miał dla mnie bardzo dobry stosunek ceny do jakości + wiatrówka + ocieplacz gdzie taka shima kosztuje podobnie a nie ma tych dodatków.
Będziesz pan zadowolony :)
Hilfow 4


@Ignacy_Loyola: i ja dodam plusa na hiflow. mam, jak mirek wyzej hiflow 2 juz z 5 lat i poza tym ze kolor sie troche zmienil :P to jest bardzo fajna. z puchowa podpinka mozna jezdzic przy 7 stopniach bez jakiegos grubego ubiera sie pod spodem. ja jezdzilem przy 5 w termicznej koszulce i bylo komfortowo. do tego mozna kupic pasek do spodni z suwakiem, a kurtka ma juz suwak
@Ignacy_Loyola: Meshowa kurtka zima, nawet z jakimis dodatkowymi warstwami, to zly pomysl. Juz wolalbym „normalna” i przemeczyc sie tylch kilka razy jak bedzie goraco w miescie. P.S. Nie ma uniwersalnych ciuchow, zawsze sie idzie na jakis kompromis
@Ignacy_Loyola:

Jaką kurtkę polecacie na cały rok?

Zadna. Kup dwie, po co sie meczyc? Kupisz meshowke to bedziesz mial komfort w lecie, a w zimie panele beda przepuszczaly duze ilosci zimnego powietrza, nawet z podpinkami. Kupisz uniwersalna 3 warstwowa to w zimie bedziesz mial cieplo, a w lecie po wyjeciu 2 warstw kurtka bedzie luzna jak po starszym bracie i ochraniacze nie beda dolegaly, a komfort termiczny i tak bedzie slaby
@MisPalkis: ponizej 8st nie jezdze bo opony gorzej kleja i generalnie w niczym nie ma komfortu. Ale do tej temperatury nie ma najmniejszych problemow. I dla scislosci: Mesh + Wiatrowska + Podpinka, czyli to co jest w zestawie z Hiflow.
@Ignacy_Loyola: Mam Hiflow IV i polecam. Jak było po 5-8 stopni z rana i jechałem trasą 90-100km/h do miasta, to zakładałem najtańszy polar z Decathlonu lub bluzę zamiast podpinki i było miodzio.
Robi się delikatnie cieplej, to wyrzucam wszystko i jest huragan pod kurtką.
@Sarveil Do meshowki zwykle jest wiatrowka i taka wlasnie mialem. Wymyslaj dalej.
@Ignacy_Loyola Ja mam na chlodne dni kurtke 3 warstwy bez zadnych paneli i na lato meshowke. Przy czym mesh pro jest gruba, xmesh o wiele przewiewniejsza. W lato slonce daje to musi byc przewiew jak najwiekszy. Samej kurtki nie polecam, bo sie pruje, ale konstrukcja fajna.