Wpis z mikrobloga

Pytanie do mistrzów z #bieganie o #buty
Przesiadam się z butów Nike Run Swift II na coś o większej amortyzacji (nadwaga here) dostosowanego do większej liczby kilometrów, które robię oraz do podłoża typu asfalt.

Wybór padł na New Balance 1080 v11 w super cenie na Zalando.
Pierwsza przymiarka i mam kilka pytań:
1) Stopa zapada mi się "do wewnątrz", co sprawia, że odczucie buta jest pronujące. Wszędzie na stronach piszą o tym, że but jest neutralny. Przyznam, że podczas chodzenia mi to nie pasuje, ale podczas truchtu po mieszkaniu już jest ok. Czy mam się tym przejmować? Wydaje mi się, że moja stopa jest mocno neutralna, ew bardzo lekko pronująca.
Stąd najważniejsze pytanie - czy jest ok czy but do zwrotu?
2) Amortyzacja jest super - przeskok jak niebo a ziemia
3) Jeśli coś mnie uwiera jeśli chodzi o materiał to liczyć na to, że taki delikatnie się rozciągnie?

Z góry dziękuję!
sortris - Pytanie do mistrzów z #bieganie o #buty 
Przesiadam się z butów Nike Run S...

źródło: comment_1655888771GzQM3oZc2blkWqGwaZKZ7j.jpg

Pobierz
  • 7
@sortris: do zapadających się stóp do wewnątrz są i polecam NB 860. Trenowałem w nich do i zrobiłem Ironmana jako grubas. Sam się zastanawiałem między tymi a 1060, i wybór padł na 860 po przymiarkach i riserczu.
3) Wątpię, od buty do biegania od razu powinny być dobrze dobrane imo.
@sortris: Mam 1080v10 z ponad 500km na liczniku biegowym

2) Amortyzacja jest super - przeskok jak niebo a ziemia


Potwierdzam, że amortyzacja jest super, nawet z upływem km. Biegam prawie tylko i wyłącznie po chodnikach, regularnie po 10km i nie czuje bólu w piszczelach czy kolanach.

3) Jeśli coś mnie uwiera jeśli chodzi o materiał to liczyć na to, że taki delikatnie się rozciągnie?


W mojej parze nie odczułem aby cokolwiek