Wpis z mikrobloga

Mireczki taka ankieta, jak ktoś nigdy nie miał styczności z chmura to co mu polecacie na starcie? Co jest bardziej popularne na rynku polskim /brytyjskim? Javowiec here, głównie springbootowe rzeczy robię. Docelowo chcę znaleźć pracę zdalna z UK.

#aws #googlecloud #gcp #azure #it #cloud #devops #devopsiarz #programowanie #programista15k

Jaka chmura Wariacie

  • Google Cloud 19.1% (21)
  • AWS 52.7% (58)
  • Azure 28.2% (31)

Oddanych głosów: 110

  • 34
@aptitude: No tak się składa że robiłem migracje z aws na to gówno live systemu bez downtime. Wiedziałem że będzie taki komentarz, ale widzisz, niektórzy nie używają podstawowych funkcjonalności na cloudzie i widzą jego ułomnosći. Azure potrafi wypuścić i brać pieniądze za usługi, które nie mają podstawowej funkcjonalności przy skalowaniu jak np. CosmosDB. Oczywiście nie wiesz o czym mówie, ale założ, że niektórzy nie używają clouda w stopniu podstawowym.
@Bauzzer: Mocne słowa jak na wykopka ignoranta :D
@a5f5c1: Pewnie, cosmosdb to baza danych serverless, czyli teoretycznie stawiają ci bazę danych i skalują bazę danych w zależności od zużywanych request unitów (abstrakcyjna miara zużycia resourców używana na cosmosie). Ogólnie to cosmos obsługuje wiele api typu np. mongodb, cassandra. Czyli teoretycznie podmieniasz connection stringa i powinno działać, jeżeli używałeś jednej z powyższych baz danych. Oczywiście to tak nie działa, bo po
@uzytkownik_wykop_pl: A o co dokładnie pytasz? Nie była to olbrzymia baza danych licząca terabajty, ale nie była też bardzo mała, bo było tam dosyć sporo eventów - w milionach. Problem ze skalowaniem w dół nie wynikał ze zbyt wielkiego rozmiaru, jeżeli o to pytasz, sam microsoft na callu stwierdził że nie mają zaimplementowanego skalowania w dół. W internecie znajdziesz posty o tym z 2018/2019 i nic do dzisiaj nie zmieniło się.