Wpis z mikrobloga

3/4 moich znajomych prawników pyta mnie jak iść do IT mogą zacząć od czegokolwiek.


@acpiorundc: dlatego też nie pisałem o absolwentach studiów prawniczych, które może skończyć średnio rozgarnięty człowiek, a o wykonujących taki zawód. Znasz jakiegoś sędziego albo komornika marzącego o przekwalifikowaniu się na it?
A zawód prawniczy to nie tylko hajs ale również prestiż i pozycja społeczna.


@Karl_Tofel: gówniane pieniądze zazwyczaj do ~32. roku życia przynajmniej, ogromna nadpodaż prawników, brak merytokracji, znajomości mają bardzo duże znaczenie, #!$%@? za półdarmo w wieku, w którym niektórzy znajomi budują domy, a ty jak nastolatek na utrzymaniu rodziców. Jako doświadczony prawnik też nie masz co liczyć na takie znowu grube miliony, ponad 15k na miesiąc to margines, państwowy etat
dlatego też nie pisałem o absolwentach studiów prawniczych, które może skończyć średnio rozgarnięty człowiek, a o wykonujących taki zawód. Znasz jakiegoś sędziego albo komornika marzącego o przekwalifikowaniu się na it?

@Karl_Tofel: Sędziego nie. Adwokata, a także dwoje świetnych młodych prawników, którzy bez problemu dostaliby się na aplikację ale bezpośrednio po studiach postawili na przekwalifikowanie się na programistów i koszą niezły hajs za klikanie w kąkutor - już tak.