Wpis z mikrobloga

Biorąc pod uwagę ostatnie zwiększenie kwotowe mandatów i kolejne zmiany od września 2022, jak podchodzicie do kwestii wyprzedzania np. rowerów przy linii ciągłej? Wiadomo, że jest to zakazane (najechanie/przekroczenie linii), ale przepisy przepisami a życie życiem i 90% kierowców jak ma przed sobą rower czy traktor to go wyprzedza. Jednak coraz częściej mam obiekcje przed takimi akcjami bo (przynajmniej tak mi się wydaje) coraz więcej na drogach jest nieoznakowanych radiowozów i częściej suszą za pomocą AD9C. Chociaż z drugiej strony bycie tym "debilem" co robi zator i zanim jedzie już 10 samochodów też nie jest fajne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#prawojazdy #samochody #polskiedrogi
  • 7
@Nobody32: ja podchodzę do tego tak, że jeśli mam przed sobą np kilkaset metrów linii ciągłej, to wyprzedzam jeśli jest miejsce (i mam widoczność, że faktycznie z naprzeciwka nic nie jedzie). Ale jeśli to kwestia poczekania kilkudziesięciu metrów, to czekam aż się zacznie przerywana, może się nie zesram przez te 5 sekund ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nobody32: zależy od sytuacji. Jest ulica gdzie co jest ograniczenie do 50 i przejścia dla pieszych w krótkich odstępach. Wyprzedzić na ciągłej to pół biedy, jeśli nic nie jedzie, jest miejsce i widoczność, ale z wyprzedzania na przejściu czy bezpośrednio przed się raczej nie wytłumaczysz ( ͡° ͜ʖ ͡°) tam jestem zawalidrogą.
Zauważyłem, że sami rowerzyści też oczekują, że się ich wyprzedzi ciągłą i jeśli tego się
@Nobody32: Biorąc pod uwagę, że w centralnej Małopolsce linie przerywane pojawiają się średnio raz na 20km, egzekwowanie tego przepisu oznaczałoby to w praktyce globalne ograniczenie prędkości do 15km/h, bo tyle jeżdżą rowery.

Chciałbym to zobaczyć. Choć, może coś dobrego by z tego wynikło - np. rozbudowanie infrastruktury rowerowej, i zakazy ruchu rowerowego na wielu drogach.
@GaiusBaltar: Albo po prostu zmiana czy usunięcie niektórych idiotycznych przepisów, jak właśnie ten o zakazie najeżdżania na linię ciągłą podczas wyprzedzania pojazdów wolnobieżnych, czy zakaz przejeżdżania rowerem przez przejście dla pieszych.
@Noxgate: Z przejeżdżaniem przez przejście dla pieszych jest dokładnie tak samo jak z zieloną strzałką. Nie mam nic przeciwko temu, aby rowerzysta z rozsądną prędkością przejechał przez przejście, tak samo nie widzę nic złego w niezatrzymaniu na strzałce warunkowej, jeśli ktoś się upewni, że widzi wszystko co się dzieje i jedzie na tyle wolno, aby sprawnie zareagować.

Problem jest taki, że na drodze jest sporo ameb, którzy na rowerze wjeżdżają na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GaiusBaltar: odnośnie strzałki - wkurza mnie, że ona często jest stosowana bez sensu - dwa najbliższe skrzyżowania, które mam koło siebie mają dokładnie ten sam problem - na obu strzałka zapala się dopiero w momencie, kiedy zielone mają lewoskręty z ulicy prostopadłej. Więc zatrzymanie na strzałce na tych światłach jest kompletnie bez sensu, bo nasz ruch nie koliduje ani z pieszymi ani z samochodami. I nie zatrzymuję się, chociaż czuję, że