Wpis z mikrobloga

Mam zestaw przekaźników (coś takiego jak na zdjęciu), które podłączone są do Raspberry. Steruje nimi za pomocą Domoticza. Problem jest taki że stan wysoki podany na GPIO rozwiera obwód na przekaźniku i na odwrót - stan niski, zwiera obwód. Przez to w domoticzu, jeżeli chcę włączyć urządzenie podłączone do przekaźnika, muszę kliknąć na 'Wyłącz'. Da się to jakoś odwrócić w domoticzu ?

#smarthome #domoticz #raspberrypi
Querly96 - Mam zestaw przekaźników (coś takiego jak na zdjęciu), które podłączone są ...

źródło: comment_1655991846v5rX1HzXwOi2crH9hVANoX.jpg

Pobierz
  • 13
@PotatoAim: Przy aktualnym podłączeniu, jak rpi jest wyłączone, to obwód na przekaźniku jest rozwarty. Kiedy próbowałem podłączyć w ten drugi sposób, to jak wyłączyło się raspberry, przekaźnik zwierał obwód i włączał urządzenia podłączone do przekaźnika (a akurat w mojej instalacji jest to problem, bo czasami rpi jest wyłączone).
@Querly96 jeśli chcesz odwrócić stan to musisz zrobić to dodając odpowiednią linijkę w /etc/init.d/domoticz, znajdziesz to w necie, bez sensu podłączać urządzenie do NC i trzymać ten przekaźnik cały czas włączony(żeby prąd przez niego nie płynął) jeśli będziesz chciał to urządzenie włączyć sporadycznie, w takim ustawieniu właśnie powstaję problem, że jak rpi jest wylączone to przekaźnik będzie posyłał prąd dalej
@Wap30: Pomyliłem się tam ;) W skrócie: teraz jest tak że jak rpi jest wyłączone, to przekaźnik jest rozwarty. Jak podłączę w drugi sposób, to kiedy rpi się wyłączy, przekaźnik zostanie zwarty. @Zarys: Dzięki, poszukam