Wpis z mikrobloga

Nie mieszkam już w moim ukochanym mieście prawie 3 lata, a odwiedzam je niestety dosyć rzadko, bo może 3 razy do roku. I stąd moje pytanie do mieszkańców- czy rzeczywiście Fiołek fikołek daje aż tak ciała? To że nie dorasta do pięt Tadkowi to żadna nowość, ale czy jest naprawdę tak źle? Prosiłbym o wasze spostrzeżenia i uwagi.
#rzeszow
  • 22
@PijanySzkot: na pewno daleki byłbym żeby twierdzić że nie urasta do pięt Tadkowi, bo w czym tu dorastać do człowieka który korkuje i betonuje miasto, w dodatku w totalnym chaosie.
Zobaczymy jak wybrną po kryzysie związanym z terenami zielonymi, ja póki co uważam że jest lepiej, bo od betonowego łba poprzedniego prezydenta kolejne prośby odbijały się jak wiadomo co od czego, a widać że obecna ekipa nie robi audytów dróg dla
@jedzczarnekoty: to że Tadek skończył urzędowanie na tarczy a nie z tarczą to jasne, ale to co zrobił z Rzeszowem przez pierwsze 2/3 swojej kadencji to inna sprawa, a zrobił dużo. Jak raz #!$%@? w wieku 20 lat o 7 rano do urzędu dzwoniłem bo drzewa na Lwowskiej wycinali to mi chłop całą podstawę prawną przez telefon cytował i tłumaczył dlaczego. Natomiast rzeczywiście skończył #!$%@?. A Fijołek zaczął od zabierania parkingów
@PijanySzkot: Ciężko powiedzieć, ja nie zauważyłem szczerze żeby robił cokolwiek, jak było to było, betonoza postępuje, czysto jest jak było, fajerwerek na sylwestra nie ma, koncertów na okrągło wszędzie, no ciężko powiedzieć cokolwiek bo nie słyszałem o żadnych zasługach specjalnych.
@PijanySzkot: również dołączam do grona osób, które są zdania że za krótko rządzi żeby go ocenić. Na plus jest na pewno to, że powołał architekta miejskiego, który zaczyna powoli ogarniać to co się deweloperami. Wydanych pozwoleń już się nie cofnie, ale jest szansa że brzegi Wisłoka nie zostaną zalane betonem.

Co do czystości tutaj mam akurat subiektywne wrażenie że nieco się w tej kwestii pogorszyło. Oczywiście nie jest to poziom Włoch
@rmk93: z moich obserwacji wynika że pierwsza kadencja Tadka była rewolucyjna, druga okej, a od trzeciej to już się zaczęło pudrowanie, betonowanie, asfaltowanie i kupowanie głosów. No i chaos architektoniczny. I tak naprawdę to uważam że głównie to zadecyduje jaki będzie następca, czy utrzyma politykę czy jakiś cudem postawi się deweloperom i posprząta ten bałagan
@PijanySzkot Konrad zaszedł za skórę developerom, bo wprowadza tereny zielone. Czyli robi to czego nie robił Tadek. Tadek był na usługach developerów, co mieli mu za złe wszyscy ogarnięci mieszkańcy, bo betonował każdy kawałek zieleni. Developerzy szaleją i robią mu czarny PR.
@jedzczarnekoty: czyli napisałeś to co ja że 2/3 było ok. Natomiast początki podobno też nie były kolorowe, bo podobno Szlachta który był przez Ferencem miał plan i środki zaklepane na łącznik Rejtana z Ciepłowniczą na przyszedł Tadek i powiedział "zrobimy to po mojemu" To niedość że podobno droższe miał pomysły to do tego so tej pory nie zrobione
@rmk93: a widzisz, ciekawe. Jak by mi ta droga pomogła na studiach, bo często jeździłem do Kundelka z Mieszka I dookoła. Ale za pierwszej kadencji Tadeo to ja byłem gimbazą więc mało co kojarzyłem fakty, ale pamiętam że Rzeszów mocno "ruszył" do przodu.
@PijanySzkot: Tak. Widac, ze to juz nie jest to samo. Zapuszczenie miasta niekoszeniem traw tlumaczy dbaniem o wilgoc w glebie. Sprzatanie ulic i chodnikow tez jakby mniej zadbane. Mi nie odpowiada likwidowanie parkingow w centrum kosztem postawienia kilku laweczek na srodku drogi (sic!).
@kapitan_knur: Akurat likwidowanie tych parkingów przy rynku jest z pożytkiem dla wszystkich, dziwi mnie, że tam w ogóle jest jakiś ruch samochodowy jeszcze puszczony.
Nie koszenie traw jest akurat rozsądnym pomysłem, mamy suszę a trawa pomaga w retencji wody i bioróżnorodności, której i tak w mieście bardzo brakuje. Jeżeli chodzi o sprzątanie ulic i chodników nie zauważyłem znaczących różnic, na tle części zachodu syf mamy minimalny.

Dziwi mnie, że Fijołek w