Wpis z mikrobloga

Witam chciałbym się zapytać ekspertów ( ͡º ͜ʖ͡º) czy to co rozkminiam ma sens
Otóż w zeszłym roku moja mama odziedziczyła mieszkanie po babci wraz ze swoim bratem na pół zastanawiam się czy warto by było spłacić wujka biorąc kredyt a mieszkanie wynająć żeby spłacać kredyt (ok 100-150k) wynajmem wiem że sytuacja aktualnie na rynku nieruchomości i kredytów jest niezbyt ciekawa no ale chciałbym kiedyś mieć swój kwadrat.
#nieruchomosci #banki #kredythipoteczny #kredyt #mieszkanie
  • 10
@fronndes: To jak łatwo Ci będzie wynająć zależy w głównej mierze od lokalizacji oraz metrażu. Akurat trudniejsza sytuacja na rynku kredytów działa na Twoją korzyść. Skoro ludzie mają problem z uzyskaniem kredytu, odkładają decyzję o zakupie czegoś własnego a kredyt jest droższy tak że poprawia opłacalność wynajmu. To chętnych na wynajem będzie oczywiście więcej.

Pamiętaj że jeżeli myślisz o wynajmie to dolicz również koszt remontu, który z pewnością będziesz chciał zrobić
@TP89 @TheDzions bardziej chodzi o to żebym to mieszkanie miał dla siebie rodzicielka moja powiedziała że tą połowę przepisze na mnie, a na drugą muszę odłożyć sam lub zaciągnąć kredyt. Nie wiem jak to w sumie wygląda na ten moment czy wgl bank udzielił by mi kredytu
150 koła to grosze jak za mieszkanie. Bierz kredyt i reguluj sprawę. Jak nie zrobisz tego za życia to zdziwisz się ile osób od strony wujaszka/babci wyciągnie łapę. Możesz się okazać, że nawet nie będziesz wiedział jak liczną masz rodzinę. Dziś masz prosta sprawę podziału między dwóch, w przyszłości może być między dziesięciu. Jak wujek ma własna rodzinę, to podważą testament babci i będziesz się bujał po sądach latami.
@Mirkosoft: Ja tam bym nie szalał z remontem. Jego koszt nie zwróci się w różnicy czynszu pomiędzy mieszkaniem w stylu wczesnego Gierka a późnego Kaczora. Parę nowych mebelków w IKEA, przegląd instalacji i jazda.
@Mirkosoft @Runior Mieszkanie jest w sumie po remoncie wymienione meble, panele, nie jest to PRL standard zwykły nie luksusowy
@D4Ru73K tego problemu nie będzie bo to mieszkanie zostało przepisane za życia babci na ich dwóch i to nie był zapis z testamentu