Wpis z mikrobloga

@piotr_forsa: Paaanie wypier**lać z tego goofna jak najszybciej! Weź pan sobie lepiej sam odkładaj i lepiej pan na tym wyjdziesz – o ile inflacja nie zeżre połowy wartości tych oszczędności za kilka miesięcy.
@piotr_forsa takie wypłacanie co rok to bez sensu raczej, bo jeszcze podatek od tego, to chyba szkoda zachodu i lepiej nie płacić

Ja stwierdziłem, że zostaję, może akurat na starość mi to pomoże, a jak nie to też nie jest to jakiś ogromny wydatek, jedno co jest pewne i to raczej wszyscy powtarzają, to to nie będzie tak łatwo jak z OFE, bo na ten moment rząd nie ma prawnej możliwości tego
@smierdakow: @Shellthorn: @Miska-ryzu:
Ale wy jeyescir nie usiwiadomieni.
Ppk to jest dodatkowe leeko powyżej 1% wypłaty.
Co miesiąc możecie sobie wypłacać hajs z ppk i dostajecie wszystko to co wplaciliscie wy (przynajmniej 2% zarobków)
Oraz 70% tego co wplacil pracodawca (przynajmniej 1,5% zarobków)
Efektywnie macie 70%*1,5% więcej wypłaty na koncie absolutnie za darmo i jedyne co trzeba zrobić to złożyć dyspozycję wypłaty, online, kilkoma kliknięciami xD
Ale tak, szkoda
Osobiście z ppk nie zrezygnowałbym, gdyż to jest opłacalne, kwota jaka odkładasz nie jest jakaś ogromna. A w perspektywie kilkunasto albo kilkudziesięcioletniej, uzbiera się spora sumka. Poza tym drugie tyle zyskujesz na dopłacie pracodawcy i państwa.