Wpis z mikrobloga

Kiedyś przypadkowo wygadałem się koledze, że w zeszłym roku zarobiłem na giełdzie paręnaście tysięcy (fart, kupowanie na covidowym dołku i sprzedaż w 2021 oraz niski kurs dolara w zeszłym roku)
W międzyczasie kupiłem auto (z oszczędności), bo podejrzewałem, iż te będą niebotycznie drożeć i wziąłem iphone 13 na kredyt.

Chłop widząc tę falę powodzeń postanowił, że też zacznie grać i #!$%@?ł tam połowę oszczędności.
Dziś ja z 28k włożonych w giełdę mam 23k xD

Ciekawe co tam u niego

#gielda #heheszki #truestory
Pobierz
źródło: comment_1656082214cZj2AVJqnzwp1jqYlEp1sO.jpg
  • 16
@DiorSauvage: @JohnFairPlay: W sumie przy tych lokatach to może jest i sens.
Nigdy nie kupiłem telefonu w sklepie. Wszystko co kupowałem to zawsze jakieś z przedłużeń umów od kogoś kto nie chciał telefonu, czy jakieś tygodniowe czy miesięczne. Zawsze to jakieś -20 czy -30% za telefon w stanie jak nowy, czasami na serio nowy (otwarte pudełko, lub czasem i nie).
Najwięcej na S10 zaoszczędzone jak kupowałem, miesiąc po premierze dało
@siedge: Mozna go też mieć na amazonie za 3800, można go było kupić za 3500, pewnie są i sklepy gdzie kupisz za 4500 co to zmienia?
Ja kupiłem wersję mini za 3100 w xkomie, znajdź mi teraz taką ofertę w Polsce
@JohnFairPlay: napisałeś ze telefon teraz kosztuje 500 złotych drożej - to nie jest prawda, Apple nie podwyższyło nijak swoich cen.

Zreszta iP13m możesz kupić za 3286 PLN na Amazonie, co więcej jak byś poczekał do września to pewnie "zyskał byś" jeszcze więcej, bo Apple nie obniży cen swoich telefonów do premiery iP14.

Nie wiem po co sobie usprawiedliwiasz jakoś dziwnie to ze wziąłeś telefon na raty, to dobra decyzja ale jakieś