Wpis z mikrobloga

Z ciekawostek warszawskich. Ogólnie, to straż miejska można zlikwidować już całkowicie. Nie ma sensu im niczego zgłaszać w temacie patoparkowania czy dewastacji zieleni przy pomocy aut. Policja również (chociaż bezprawnie) odmawia przyjmowania takich zgłoszeń. Mam nowy rekord oczekiwania na przyjazd SM. 20 dni. Zgłoszenie z 5 czerwca, dziś dopisano ponaglenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) #patologiazmiasta #patologiazewsi #warszawa #samochodoza #zalesie
Pobierz
źródło: comment_16561449079VcVBQgwATXND6CAOMOU0w.jpg
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@saj: to co ta SM ma robić żebyś miał bezpieczny wyjazd? Stać pod nim i kierować ruchem? Nie mają do tego uprawnień :)

Zgłaszasz aż się w okolicy nauczą.

Inna rzecz że ja jak zgłaszam jakieś skrajne przypadki przez telefon to zawsze przyjmują i zwykle do 20 minut są.
@annotate: No np egzekwować w sensownym terminie zakaz zatrzymywania. Wzdłuż ulicy i w obrębie 10m od skrzyżowania. W cywilizowanych krajach nieprawidłowo zaparkowane pojazdy potrafia być odholowywane po kilkunastu minutach. W Warszawie miasto skapitulowało i przyjazd do takiego wykroczenia trwa kilkanaście dni, nie ma to żadnego sensu i po prostu nie działa. I nie, nie naucza się, to sa przyjezdni, za każdym razem inni oraz cwaniaki, którzy wiedza, ze mogą zaparkować na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@saj: ja tam nie wiem. Tak jak mowie: robiłem trochę zgłoszeń i zawsze byli szybko. Jak trzeba powystawiać mandaty bez wysiłku to są zawsze szybko.
@annotate: No ale to chyba nie na warszawskim Mokotowie. Tu SM po porostu nie działa. Możesz zaparkować na środku trawnika czy na dowolnym zakazie i nikt ci nic nie zrobi. Są bodaj 2 załogi na cały mokotow i ze 300 wakatów w całej warszawskiej straży. Moj rekord czekania z zeszłego roku (11 dni) prawie teraz podwoilem, a myśle ze to nie jest ich ostatnie słowo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@saj: nie, ja mówię o Białołęce.

To pokazuje tylko typowy przerost aparatu biurokratycznego w kraju. Braki kadrowe trawią teraz absolutnie każda branże, budżetówka ma rekordowe zatrudnienie a i tak nie potrafią koordynować swoich działań.