Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Siemanko mircy
Złożyłem sobie ostatnio dosyć higend'owego pc
Rtx 3080 Ryzen 7 5800 i 32 GB ram no i chyba muszę do ceny pc doliczyć klimę :l
Rozumiem że upały a mój pokój na poddaszu nie rozpieszcza ale czy to normalne że CPU ma ok 75 stopni a grafa 80 po ok 2-3h w Cyberpunku na wysokich? Chłodzenie wodne navis obudowa Corsair 570x. Dodam jeszcze że chłodzenie jest ok zamontowane bo to właśnie ono bije gorącym powietrzem z obudowy sprawiając że w moim pokoju jest chyba że 30°c i nie da się wysiedzieć xd

#rtx #rtx3080 #ryzen #pcmasterrace #gaming
#upal #lato
  • 16
@PiquantParty: Jak masz tak ciepło w pokoju to dość normalne, możesz jeszcze zmienić krzywa obrotów wentylatorów na bardziej agresywna, ale wtedy hałas wzrośnie. Możesz tez kupić lepsze wentylatory, ale ogólnie to PC robi za grzałkę 500W dogrzewając pokój, co znowu wpływa na samo PC. Ciężko coś z tym zrobić bez klimatyzacji
@PiquantParty: ogólnie nowe karty graficzne, a zwlaszcza gefore'y dosc mocno grzeja. Temperatury 70-83 stopnie bez specjalnego chlodzenia to akurat normalka nawet po chwili gry w jakis ciekawszy tytul
@PiquantParty: ciepło z navisa to głównie ciepło, które gpu wyemitowało. Jak otworzysz budę, to temp procka spadnie. Ale najlepiej byłoby odseparować chłodzenia cpu i gpu. Ja mam np open air obudowę. Wenty z 90% na 50 spadły dzięki niej właśnie w navisie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kaloryfe: jestem pewien że przy zamkniętych drzwiach od pokoju to będzie aż za dobrze nawet w zimę xd ale jestem w szoku w jakim kierunku to zmierza. Wydajność jest okupiona tak dużą stratą energii a kolejna generacja jeszcze pogłębi ten problem bo TDP znów wzrośnie.