Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanko może głupie może nie ale potrzebuje małej porady. Mianowicie mam replikę ASG AK74S model BY RK-02, która była napędzana przez akumulator NiMH i napięciu 9.6V i ta bateria ma jakieś 10 lat i jak wiadomo po takim czasie uległa kompletnej degradacji. Nie strzelałem się jakieś 6 albo i więcej lat i przez ten czas replika się kurzyła. Chciałbym kupić nową baterię plus ładowarkę i teraz pytanie jaką? Mam namyśli baterię jakiejś nowej generacji czyli pewnie LIPo? W formacie stick. Ale te występują albo 7.4V albo 11.1V Macie jakieś propozycję? Jak to połączyć?
#asg #airsoft
ElManiure - Mam takie pytanko może głupie może nie ale potrzebuje małej porady. Miano...

źródło: comment_1656237544zncEanhwWIIMD8bxJIvIXC.jpg

Pobierz
  • 10
@ElManiure: Ogniwa LiPo mają dwa oznaczenia: prąd chwilowy i ciągły wyrażony w jednostkach C (od pojemności). Czyli, że np. ogniowo o pojemności 1000mAh i oznaczeniach 50C i 25C odda prądu chwilowego 50*1000mAh = 50A lub prądu ciągłego 25 * 1000mAh = 25A.

Im więsze te wartości tym większy ROF będzie miała replika. I teraz po co patrzeć na to C? Jak kupisz 7,4V o małej wartości C to ROF będzie niezadowalający.
@ElManiure dla takiej leciwej repliki nie ryzykowalbym i kupiłbym lipo 7,4v tak jak przedmówca napisał. No chyba że zakładasz że wracasz do asg na grubo i jak Ci Lipo 11,1v zmieli gearbox i wsadzisz w niego setki cebulionów to ok.
@ElManiure szczerze mówiąc nie wiem, w życiu 7,4 dla siebie nie kupowałem. Zbytnio nie zaszalejesz bo Ty tam musisz upchnąć aku pod dekiel więc to nie będzie gruby pakiet, myślę że 30C to max co znajdziesz, aż z ciekawości popatrzę po sklepach.