Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Patol0g az sobie strama sprawdzilem i tez mam w niej trochę ponad 300h xD ale mam drugi jeszcze tytul z taka sama iloscia godzin i jest to m&b:bannerlord.
via Android
  • 0
@guest nie no sprzed ery steama to mam tez kilka tytułów, jak LoL, WoW, Homm3, Quake 3, ciwilizacja 4 i kilka innych.

A coś polecasz takiego by spedzic kilka godzin, bo jak skoncze ta sesje w ck zrobię sobie od niego przerwe xD
via Android
  • 0
@Puchacz94 tez mam takie skojarzenie. Ale rzadzi tam osoba z mojego rodu i religii, więc nie ruszam go xD Chcę zwasalizowac bez wojny ale caly czas ma -6 punktów i nie wiem co jeszcze mogę uzyskac.
@Dariel: idź władzą w dyplomacje i tam jest perk zwiekszajacy stopien akceptacji plus możliwość zaprzyjaźnienia się co tez podnosi ten poziom. Nie nudzi Cię tak grać? Nawet na ironmenie takie podbijanie wszystkiego i wcielanie do cesarstwa jest za latwe dla mnie. Gram w troche inny sposób, trudniejszy, a i tak nie mam wiekszych problemow, grajac tak żeby jak najszybciej założyć cesartwo wcielające do siebie kazdy kraj na swojej drodze wymiękalem okolo
via Android
  • 0
@Puchacz94 mam ten perk od zwiekwzenie akceptacji. Bie mam tego od przyjaźni, więc może tonsobie ogarne, ale to w przyszłym krolu, bo moj ma juz 78 lat, wiec nie dam rady xD

Poza tym nie gralem tak od dodatku, chcialem sprawdzić jak to jest. Problemy mam tylko podczas smierci i nowego nastepcy bo duzo frakcji chce rebelii i mam problemy + odlaczania się imperiow, ale teraz mam już ustawione że wszystko przechodzi
@Dariel:
Gralem tak, że nie tworzylem imperium i przylaczalem poszczegolne ksiestwa do Polski de jure. Imperium założyłem dopiero jak Polska de jure miala prusy i mazury, wszystkie ziemie słowian zachodnich oprocz Czech w tym Turingie i Anhalt, całą Bialorus oprocz najbardzidj wysuniętego na północ ksiestwa na lewo od Smoleńska, calą Galicje, rus czerwoną do Kijowa z Kijowem włącznie oraz jedno ksiestwo z Moldawii. To jest trzon mojego imperium. Do tego nie
@Puchacz94: ja tylko wojskowo inwestowałe dużo na początku by podbić de jure Mazowsza i zwalizować Małopolskę (oraz dolną część Kujaw) Potem dyplomacją Kraków i Tarnów i pozostałe Kujawy, bo miałem high chiefa tych terenów po walce z Małoplską. Mogłem wtedy utworzyć Królestwo Polskie i zwasalizowałem pozostałe rejony.
Przez wybory otrzymałem np. Króla Szwecji i Danii (bo tam byłą elekcja, a że moi synowie tam zostali przywódcami dutchy to na mnie zagłosowali
@Dariel: tak bo jak kiedy gralem jako słowianiska religia to już raz zniszczylem chrześcijaństwo :D. Tersz jak założę imperium słowian to mam zamiar zreformować religie tak, że ja będę szefem kosciola. Generalnie jako poganin po podboju wschodu mozna polykac zachodnie kraje jeden po drugim bez wiekszych problemów. Szkoda, że Al nie jest wstanie stworzyć chocby HRE.
@Puchacz94: a właśnie zauważyłem, że chrześcijanie się wzajemnie gryzą przez co mi łatwo jest je podbijać i ich armia nie stanowi zagrożenia.
Ja po reformie zawsze daje siebie jako głowę kościoła. Jak grałem bez dodatku dałem też doktrynę o wsparciu dla chrześcijan, przez co mogłem brać z nimi ślub i skupiałem się na podboju wschodu. Teraz postanowiłem skupić się na doktrynach wspierających religię i ułatwiającą reformację.