Wpis z mikrobloga

Ostatni raz lowilem w wieku może 12 lat z wujkiem… po grubej dekadzie chce do tego wrócić. Pora zacząć od karty wędkarskiej. Jak wygląda cały proces? Ile to potrwa?

Wyrabiam kartę, kupuje pozwolenie przez internet i to wszystko?

#wedkarstwo
  • 14
@Arhkoe idziesz do pzw w Twoim okręgu, opłacasz dwie sprawy 1. 15 zł druga 20 zł. Wracasz z potwierdzeniem zapłaty. Zdajesz egzamin. Każdy zdaje, to nie matura. Przeczytasz raz regulamin połowu i będziesz wiedział. Z potwierdzeniami zapłaty, potwierdzeniem zdania egzaminu i ZDJECIEM udajesz się do starostwa, tam wyrabiasz kartę wedkarstka. Teraz wykupujesz pozwolenia. Ogólnie w 1-2h do załatwienia wszystko
@Arhkoe: Idziesz do urzędu z zdjęciem takim jak do dowodu mówisz "poproszę wyrobić kartę", wracasz za 15 minut po odbiór karty wędkarskiej. Potem już tylko ogarniasz się do jakiegoś sklepu wędkarskiego który oferuje zezwolenia (możesz iść do pierwszego lepszego, powiedzą Ci gdzie to wyrobić). Mówisz, że chcesz opłacić składkę na pzw i wykupić zezwolenie na rok. Tu ważne... Sprawdź jakie zniżki ci przysługują, bo można nieźle zaoszczędzić.

Po wyrobieniu wszystkich papierów
@Arhkoe: Kumple mnie namówili na komercję jechać na sygnalizatory. A tam #!$%@? z 200 osób, kłócą się gdzie kto zestaw ma położony, wywożą tymi łódkami kilogramy tej paszy, miejsca bez kawałka cienia, 1 toi toi na całe łowisko i w dodatku nic nie bierze. Siedzieć tak i wegetować to nie mój klimat, niektórzy lubią jak widać. No i pewnie też nie każde łowisko tak wygląda, ale ja wolę na dziko że
@krzaczor93: W tym roku to ogarniałem to babka pytała się tylko pod jakie pzw chce podlegać. Musiałbym sprawdzić koniec końców co wybrałem. Z tego co mi powiedziała to chodzi głównie o zawody.

A zezwolenie wykupujesz na dany okręg. Najgorzej jak mieszkasz na "styku" gdzie jedno jezioro masz dla jednego okręgu, a takie kilometr dalej dla drugiego xD. Ja wybrałem ten "najlepszy". Oczywiście mógłbym sobie wykupić też drugi, ale szkoda hajsu.

Wpisz