Wpis z mikrobloga

@7160: Jednakowa lista, z wazektomią włącznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@NPC2137: Do tego dodam tylko, ze jesli ktos obecnie decyduje sie na posiadanie dzieci to moze wynikac to tylko z dwoch powodow:

1) Głupota - kazdy srednio rozgarniety czlowiek widzi co sie dzieje nie tylko w Polsce, ale i na calym swiecie i nie jest trudno wywnioskowac, ze zyjemy w zlotych czasach dla ludzkosci, ktore wlasnie
@7160 Bo nie mam z kim.Bo jestem przegrywem. Bo boję się, że dziecko odziedziczyłoby ode mnie przegrywowe cechy.

Bo patrząc na to co się dzieje na tym świecie, to nie chciałbym ryzykować by kolejna istota musiałaby ewentualnie cierpeic z powodu głodu, wojny, wykluczenia itd. Jeśli mnie rozwali bomba - mala strata, brak mojej obecności nie wpłynie na niczyje życie negatywnie. Natomiast w przypadku dziecka - wychowywanie bez ojca już ma wpływ. Choć
@7160: Nie chce mieć dzieci bo:

a) moja sytuacja finansowa pozwala mi godnie żyć samemu ale utrzymywać dzieci już niekoniecznie
b) nie widzę się w roli ojca bo nie mam zamiaru przeorganizować swojego życia i mieć nowe obowiązki tylko z powodu urodzenia bombelka
c) uważam że nadchodzą ciężkie czasy i jest spora konkurencja - nie chcę żeby moje dziecko miało ciężki start w życiu i nie uważam że jestem w stanie