Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady.

Małe pomieszczenie (2,23 m x 1,75 m). Muszę zrobić wylewkę grubą na około 2-3 cm pod płytki, żeby zlicować je z podłogą w sąsiednim pomieszczeniu.
Czy dla tak małego pomieszczenia i grubości wylewki powinien dać taśmę dylatacyjną przy ścianach czy nie ma to znaczenia?

#remont #remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 14
Nie no sorry, ale nie będę dawał 3,5 cm kleju pod płytką, bo nawet na mój amatorski rozum to bez sensu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ecconomicus: przede wszystkim nie powinno się stosować tak grubej warstwy, wg charakterystyk technicznych klej do płytek to maksimum około 10 mm
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ecconomicus: posadzka cementowa za 13 PLN to Ci się odparzy i tyle z tego. Minimalna grubość warstwy to 50 mm.
Musisz użyć samopoziomu do 30 mm za 30-40 za worek więc zaprawa klejowa wyrównująca na 2-3 razy wyjdzie sporo taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ilu ludzi, tyle opinii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To teraz zmartwiłem się tym komentarzem o posadzce cementowej. Założyłem, że skoro producent podaje na opakowaniu grubość warstwy od 1 do 10 cm, to nada się idealnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ecconomicus: bo co produkt to inaczej się go stosuje i to w sumie sedno klej klejowo nie równy płyta płycie zwłaszcza jak stosuje się np podejmie czy warstwami to już inna filozofia. Droższe wygodniejsze. A i jeszcze nikt nie zaproponował żebyś położyć płyty kg na posadzkę, a tez są takie technologie i tez można spieprzyć jak się to zrobi źle hehe
@ecconomicus: Nie ma żadnych przeciwskazań do użycia posadzki cementowej. Czemu by Ci miało to odparzyć? Są różne posadzki, jedne można kłaść od 5mm, drugie od 50mm.

Nie zastanawiaj się i leć po kilka worków posadzki ¯\_(ツ)_/¯
https://www.castorama.pl/blyskawiczna-posadzka-cementowa-weber-saint-gobain-express-25-kg-id-44445.html

Jeszcze zamiast webera może być sopro rapidur m5, atlas postar 80. Kup, wylej, poczkeaj te 2-3dni i jedziesz z resztą.

One schną najszybciej.