Wpis z mikrobloga

Dzień dobry węglowe świry z tagu #pgg #wegiel
Może jest ktoś, kto sam ogarniał sobie transport węgla z #rybnik Chwałowice?
Mam już umówiony termin, byłem tam raz pod kopalnią (ludzi/aut sporo), pogadałem z gościem na bramie i nie wiem czy se ze mnie jaja robił, ale twierdził, że najlepiej przyjechać pod kopalnie o 3 w nocy to dość szybko wyjadę z towarem. Podobno o tej godzinie już się do kolejki auta ustawiają. Jak trzeba to i tak pojadę, ale ciągnikiem, po Rybniku o 3 w nocy wolałbym się nie bujać. Mam kilka numerów do kopalni na wagę itp. ale tam nikt nie odbiera a chciałem potwierdzić lub zanegować info, że najlepiej przyjechać w nocy.
  • 12
@brzydki_login: Ja odbierałem z KWK Piast, kierowca był na kopalni o 5:00 rano, i był już 81 w kolejce, tak wiem że inna kopalnia, ale to by pasowało że kolejka ustawia się już od 3 rano. ( ͡° ͜ʖ ͡°) PS. Załadowali go i wyjechał około 14:30
@korkyx nie no jasne, czas, paliwo, amortyzacja pojazdu, kierowca, to wszystko kosztuje. Ale tyle co z transportem miałem do czynienia to kojarzę ceny 4-6pln za kilometr. A wszyscy z którymi rozmawiałem to transporty łączone z innymi, co też powinno moim zdaniem nieco zbić cenę. Po przeliczeniu, sporo powinno mi zostać w kieszeni. Przy okazji ciągnik w transporcie zlitrażuję ( ͜͡ʖ ͡€)